Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » "Či uoky""Či uoky"
Bramborka
31.5.2010 v 10:34:29

Všem VD tetám děkujeme za přáníčka k Libuščiným třetím narozeninám. Oslava proběhla ve znamení velikých zmatků a byla dvoudenní((-: Než se objely všechny ty babičky, tetičky a ostatní rodina. V neděli jsme absolvovali oběd v počtu jedenácti obědvajících plus dva kojenci((-: Můj synoveček roste jako z vody a má nejmladší sestřička už leze jako drak. Je to neuvěřitelné, jak ten čas letí jako blázen. Práce na autě pokračují, už jdeme pomalu do finále. Mladší Amálka nám začíná pomalu sama od sebe vyžadovat nočník, jsme na ni velice pyšní a také na svůj věk moc pěkně mluví. A Libča? Dostala vytoužené kolo a helmu a chrániče. Také nafukovací skákací hrad, ve kterém je už díra. Naši draci, kdyby měli hračky z plechu, tak do nich díru udělají. Je to velká slečna. Nenechá si nic líbit a na vše má rychlou odpověď. Je moc šikovná, pomáhá mi v kuchyni a je už neuvěřitelně samostatná. A, světe div se, jsme všichni zdráávi((-: Přejeme vám všem krásný den.((-:

Stránky: [1] 2
PeťkaPeťka
31.5.2010 v 20:58:43

Bramborko, sice pozdě, ale taky přeji Libušce vše nejlepší!

ZavaZava
31.5.2010 v 20:27:16

To je moc krásná zprávička! Díky, že ses podělila. Dodatečně přeju všechno nej nej nej a hlavně to zdravíčko ať se vás drží!!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

PadméPadmé
31.5.2010 v 19:42:25

Bramborko, díky za “info“, je fajn, že ses ozvala a dobře se to četlo.:-)
Jinak též potvrzuji, že “prdel“ funguje, můj malý se na ni také “chytil“.:-) Je fakt, že si to vzal na starost strejda a ne my jako rodiče, ale pravdou zůstává, že “rrr“ zaznělo v plné síle.:-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

babofka
31.5.2010 v 18:38:59

Bramborko, tak to opožděněn vše nejlepší!!! ;-) Já si říkala, že se nějak dlouho neozýváš a že asi furt makáte a nezbývá čas… A je fajn, že i zdravotně jste ok, ale abychom to nezakřikli, ťukám o noťas jak blázen… :-)
A “prdel“ můžu potvrdit, funguje skvěle… Moje máma vždycky pro pobavení hází do placu historku, jak stáli s tátou u dveří od pokojíčku a poslouchali, jak si povídám v posteli a zkouším R. Jirka a Robert (Jilka a Lobelt) mi moc nešli, zato prrrrdel jo… :-)

Ájík
31.5.2010 v 17:19:04

Bramborko, veliká gratulace velké slečně! To to letí…
Hlavně, že si to holčičky (a maminka :) ) užily, takový věk se musí pořádně oslavit ;)
Taky jsem chvíli bádala, já myslela, že něco “chce“…. :))

Bramborka
31.5.2010 v 17:14:50

Mari,Jovi, děkuju, jakmile bude “svolná“ tak to vyzkoušíme((-:

marika81
31.5.2010 v 14:31:30

Bramborko, zkusím ti popsat naučení na R od logopedky, malá neumí Ř, tak s ní trénuje slova s Ř, ale s tím, že místo nich říká R, občas tam pak to Ř naskočí:))))))

At dá malá zuby k sobě, otevře pusinu, jak kapřík a opakuje slova po tobě………….začínali jsme klasicky, s RA, RE, RI, RO, RU, ROU…….a pak slovíčka jako MARENKA, DRÍVÍ, BOURÍ, DREVAK, JIRINKA, BOREK, HORI, HRIB, PAREZ, KORENY…..atd.
Umí precizně R, je vytrénovaná z těchto slovíček a ted se musí jen naučit to říkat s Ř:)))))
A ta prdel mě pobavila, to jsem nikdy neslyšela:)))))

JovankaJovanka
31.5.2010 v 13:37:05

Bramborko, taky opožděně vše nejlepší :-)
Tři roky, to už je věk“ :-))
Na R se doporučují slova kromě oblíbené a prý i fungující prdele (omlouvám se) i trubka, trnka apod – učit říkat tDupka, tDnka a ono to tam skočí samo. Hodně štěstí :-)

Bramborka
31.5.2010 v 13:12:52

Děvčata, děkuji za milé reakce.((-: Ano, opravdu jsou to “tři roky“((-: Ona jinak Líba mluví dost dobře, ale pár písmenek nám vázne – “ch“ “l“ a “r“. Máte někdo nějaký šikovný tip, jak na to? Paradoxně, Malina je o sedmnáct měsíců mladší,ale některé hlásky už vyslovuje lépe, než ta starší. Hlavně tedy to “ch“. Na písmenko “r“ mi všichni doporučují slovo “prdel“, to prý se každé dítko rychle naučí, ale nevim, nevim, my učíme děti mluvit slušně((-: Dokonce i manža si na svoje “er“ dává pozor,neb trochu ráčkuje. Na logopedii to myslím ještě není, je malá, ale drobná pomoc od maminky by nezaškodila((-: nějaký tip?

Paťka
31.5.2010 v 11:52:07

Také gratuluji k třetím narozeninám.
Jo to budou tři roky v dětské mluvě.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist