Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Má muž nárok vzít si dovoleno pši mém pobytu v porodnici?Má muž nárok vzít si dovoleno pši mém pobytu v porodnici?
Anonym
10.5.2010 v 9:51:17

Dobrý den,měla bych na Vás zkušenější jeden dost důležitý dotaz:Koncem května-zač.června budu rodit.Máme 4 letou holčičku,o kterou se bude muset někdo starat,až budu v porodnici.A kdo jiný,než manžel že?Babičky pracují,ty nepřipadají v úvahu.Dnes mi manžel oznámil,že dovolenou mu nadřízený nedá,prý budou mít na tu dobu hodně zakázek apod…(pracuje ve výrobě kajaků).Suše oznámil,že když jeho žena rodila,taky neměl volno!Já jsem z toho celkem rozlícená,poněvadž nevím,kdo se bude o malou starat.Ano,sice chodí do školky,ale manžel chodí do práce brzy ráno a přichází někdy i večer,takže by mne zajímalo,zda má ze zákona právo vzít si dovolenou?Protože pokud ne,tak malou odvedu asi jeho šéfovi!!Vážně nevím…Děkuji za každou odpověď.Ahoj Lenka.

Stránky: [1] 2
JovankaJovanka
12.5.2010 v 11:17:08

Leni, lepší bude se s panem šéfem domluvit, protože i když by manžel šel na paragraf (po domluvě s dr), tak na tom budete finančně ztratní. Nehledě na to, že šéf by v tom asi viděl nějakou kulišárnu.
A co třeba nějaká kamarádka, nepomohla by s vyzvedáváním? Určitě byste byli všichni klidnější, hlavně Ty, budeš to potřebovat!
Hodně štěstí přeji :-)

JanaKJanaK
12.5.2010 v 10:16:42

Podle mne je na to určitě něco v zákoníku práce – mám pocit, že se tam mluví o pracovní době při pečování o dítě do 15 let, jak jinak by to dělali mamči samoživitelky. Tak držím palce

libuno
11.5.2010 v 19:09:48

Před 24 lety to šlo. Ale nemám tušení, zda to bude mít zaplacené. V letošním roce se za marodění dětí také nějaké ty dny neplatí. Inu, máme tam nahoře šibaly. Musíte se pozeptat.

berulinka1
10.5.2010 v 13:44:51

Leni,pokud má šéf v sobě aspoň trochu lidskosti,tak by mohl vyhovět jak psaly holky v úpravě prac.doby..samozřejmě držím pěsti,aby to dopadlo vše dobře:)

HANINA25
10.5.2010 v 12:43:45

Tak ať Vám to tam vyjde a dobrý pořízení…

Anonym
10.5.2010 v 12:40:27

Já moc díky za odpověďi,manžel se zkusí domluvit se šéfem po dobrým,aby mu trochu upravil tu prac.dobu-aspoň po ten týden,co budu v porodnici a pokud nebude pro,tak půjde na paragraf a basta!Já chápu,že i nadřízený musí vydělávat,ale já nemohu dát dítě “na ulici“ přece!
Díky moc,hezký den,Lenka.

HANINA25
10.5.2010 v 12:22:40

Tak co dát malou do stavu marodného? já vím podvádět se nemá,ale domluvit s doktorkou jaký jsou problémy a zda-li pak by nenapsala paragraf na ten týden.
Přece,ale šéf nemůže být úplný idiot,aby se s ním nedalo lidsky promluvit o tý úpravě pracovní doby.Vždyť může být rád,že při fofru zakázek bude mít dvě ruce k dispozici,ikdyž s nástupem dýl a ukončením dřív.

bamiskabamiska
10.5.2010 v 11:36:15

že chodí do školky jsem přehlídla, manža tenkrát hlídal kluky na ten paragraf, ale to do školky nechodil a to je už hodně let tak jsem netušila co se změnilo….no to co navrhují holky není špatné s tím šoupnutím pracovní doby..

Anonym
10.5.2010 v 11:23:38

bamisko, na paragraf právo nemá, protože malá chodí do školky.
radka2

Julie75
10.5.2010 v 10:24:54

Manžel má nárok na paragraf, nebo-li ošetřování dítka v případě, že osoba, která běžně o dítě pečuje nemůže. Vystaví buď v porodnici, nebo někde i dětská lékařka. Je určitě lepší se v porodnici informovat, zda toto potvrzují. Ale pokud malá chodí do školky, tak by se zkusila se šéfem domluvit na nějakém polovičním úvazku po tu dobu. Přeci jen, doba je všelijaká a lidé také. Tak držím palečky ať vše dobře dopadne. V porodnici i v práci. :-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist