Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Výživné na svob.matku do 3l dítěte



Výživné na svob.matku do 3l dítěte
keenspeedkeenspeed
9.5.2010 v 10:58:42

Ahoj, mám zvolenou 3l variantu RD. O prázdninách budeme mít soud s ex, ohledně mého výživného do 2l prcka=příští rok. Ale našla jsem jeden dotaz, kdy má tazatelka zvolenou 2l RD a od 2-3 let bude bez práce a jako samoživitelka bez hlídání, tak jí radili, že může zažádat o výživné na sebe do věku 3l prcka. Jak to tedy je?
1. tedy nechápu tu hranici 2let, když většina RD je si myslím 3letá, myslím hl. i u samoživitelek.
2. když já mám zvolenou 3l variantu, můžu si i tak zažádat o prodloužení placení výživného na mě??
díky

Stránky: [1]
Anonym
7.7.2010 v 21:27:19

Dobrý den, jako neprovdaná matka máte nárok na placení do dvou let dítěte, ale zažádat můžete maximálně do tří let jeho věku zpětně, což znamená, že až bude mít tři roky, toto právo bude promlčeno. pravděpodobně tak to bylo myšleno.

keenspeedkeenspeed
9.5.2010 v 20:20:47

radka: :-)))))
tak to asi nebyla, to je myslím starší dotaz ..
no tak nic, mám smolíka

děkuju

radka2
9.5.2010 v 18:17:29

jo to já nevím proč kdo jak odpověděl. já vím, proč tak odpovídám já: zákon o rodině přiznává neprovdané matce vymezené nároky vůči otci svého dítěte. § 95 zákona č. 94/1963 Sb., o rodině ve znění pozdějších předpisů – úhradu na výživu matky do dvou let dítěte. ledaže by byla nedávno nějaká novela:-)

keenspeedkeenspeed
9.5.2010 v 16:56:33

radko tohle je ten dotaz a paní taky nebyla vdaná, tak jakto že jí napsal, že žádat může?

Má bývalý partner vyživovací povinnost i vůči mě?

Dobrý den, jsem na dvouleté mateřské dovolené s 15-ti měsíčním synem. S otcem dítěte sezdáni nejsme a v současné době řešíme rozchod. Můj dotaz se týká období synových dvou až tří let, kdy mi vypřší mateřská a do zaměstnání nastoupit nemohu (nemám pro syna hlídání), budu tudíž bez příjmu. Má bývalý partner vyživovací povinost i vůči mě? Případně o jakou částku se jedná (jeho příjem cca 30 000).
ODPOVĚĎ:

Ano, ta možnost tady je. Musela byste podat návrh na určení výživného na svobodnou matku dítěte, a to do tří let věku dítěte. Takže je třeba podat návrh co nejdříve.

keenspeedkeenspeed
9.5.2010 v 16:56:33

radko tohle je ten dotaz a paní taky nebyla vdaná, tak jakto že jí napsal, že žádat může?

Má bývalý partner vyživovací povinnost i vůči mě?

Dobrý den, jsem na dvouleté mateřské dovolené s 15-ti měsíčním synem. S otcem dítěte sezdáni nejsme a v současné době řešíme rozchod. Můj dotaz se týká období synových dvou až tří let, kdy mi vypřší mateřská a do zaměstnání nastoupit nemohu (nemám pro syna hlídání), budu tudíž bez příjmu. Má bývalý partner vyživovací povinost i vůči mě? Případně o jakou částku se jedná (jeho příjem cca 30 000).
ODPOVĚĎ:

Ano, ta možnost tady je. Musela byste podat návrh na určení výživného na svobodnou matku dítěte, a to do tří let věku dítěte. Takže je třeba podat návrh co nejdříve.

radka2
9.5.2010 v 13:11:51

tak pouze do dvou let.

keenspeedkeenspeed
9.5.2010 v 12:53:06

Manželé jsme nebyli…

radka2
9.5.2010 v 12:27:55

pokud byste byli manželé, tak po rozvodu, pokud je z jeho viny, je možné žádat výživné na manželku bez ohledu na věk dítěte, aby měla stejnou úroveň jako exmanžel.

Stránky: [1]



Co nového na VD?

  • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
  • Nové diskuze za posledních 7 dní
  • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
  • KLUBko - uživatelský účet



    Zaregistrovat se
    Zapomněl/a jsem heslo

    Přečtěte si nové komentáře

    Nepřehlédněte

    Náš tip

  • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
  • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

  • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

    © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist