Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Přemluv bábu...Přemluv bábu...
babofka
30.4.2010 v 21:15:09

Viděli/y jste? A co na to říkáte?

Stránky: [1] 2 3
JovankaJovanka
3.5.2010 v 16:58:25

Za mě – mi se klip líbí, jen by mohl být trochu jemnější – takové to “máte u nich jednu návštěvu zdarma“ apod. Chápu, že je to nadsázka, ale já už dlouho žádné prarodiče nemám a dala bych nevímco za to, kdybych s nimi mohla aspoň chvilku pobýt…. ale to je můj osobní problém.
Hezky napsal někdo, že těžko mít někdy úctu ke stáří, když se chovají, jak se chovají – asi víte všechny, co mám na mysli. Podle mě si úctu zaslouží každý člověk, ať je mu pět nebo sedmdesát….
A když v obchodě vidím, jak ti vznešení kmeti kupují Aha a Blesky, které utvářejí jejich světový názor, tak bych byla pro aspoň malou možnost dát ještě jeden hlas rodičům malých dětí – protože právě o ty děti hlavně jde, jak to bude dál. Ony hlavně v tom budou žít, co my tady dneska uděláme nebo necháme udělat.

JarmuschkaJarmuschka
3.5.2010 v 9:16:32

Další rozhovor s jedním z protagonistů – Jiřím Mádlem:
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/727244

…obavy i radosti až do smrti.

makinea
2.5.2010 v 23:51:35

Piškotko, já na koukání na sněmovnu nemám nervy :-)

Já jsem taky znechucená, minule jsem ani dokonce poprvé nešla volit (ale to byly asi krajské nebo do EP, já už ani nevím). Ale zkrátka jsem nevěděla a přišlo mi opravdu, že je to jedno.

Teď už jsem se zas trochu otřepala a volit půjdu a budu věřit, že snad se to k něčemu pohne.
Ona je nešťastná celá ta situace, to rozložení sil. S takovou nic kloudného neschválí a když už, tak začne někdo vydírat zas jiným hlasováním a zruší se to nebo jinak změní, že to všechno nemá hlavu ani patu (např. poplatky ve zdravotnictví) a nic to neřeší.
Podle mě by to vítězství muselo být mnohem výraznější a koalice by musela být opravdu utvořená z jen pravicových stran, nebo alespoň středo-pravicových. Protože jak drží levice v šachu pravici a naopak, tak to prostě je pořád jedno a to samé dokola a je nakonec dost jedno, jestli vyhraje ta nebo ona strana. Jediné na čem se shodnou, tak jsou ty zájmy (jich) všech.
Mně by ani nevadilo, že si nahrabou sami pro sebe,ale vadí mi neskutečně, že neudělají alespoň nějaké dohody o těch věcech, co nejvíc hoří. Třeba právě ta důchodová reforma.

Jestli volit malou stranu a pak (pokud se nepletu) se ten propadlý hlas přepočítá někomu jinému, to mě dost odrazuje. Už jsem dřív volila strany, které se nedostaly do parlamentu a vím, že mě to pak dost štvalo, takže asi budu volit z pravicových, které mají šanci se dostat. I když na druhou stranu by se mi líbila představa, že velké strany odejdou s prázdnou a konečně někdo pochopí, že toto už lidi opravdu nejsou schopni tolerovat. Jenže to je asi utopie.

A ještě, mým rodičům by se v tomto videu nelíbily sprosťárny, ale jinak by s tím souhlasili. Babička má 80 a ta se řídí tím, jak volí její známé a obzvlášť jeden kamarád. Minule volila ČSSD. Nejhorší je, že ale oni mají přehnané představy. Jednou jsme se o tom bavily a babička mi říká: “No ale co by se mnou bylo, oni prý chtějí důchodcům vzít celé důchody, z čeho já bych žila?“ Nenechala si vysvětlit, že jí určitě nikdo důchod nevezme tak aby neměla z čeho žít. Oni si mezi sebou říkají takové hrůzostrašné historky a představují si, že když zvolí pravici, tak skončí někde na dlažbě.

Piškotka
2.5.2010 v 20:47:36

Holky, já bych se strašně ráda uskromnila kvůli našim dětem a jejich dětem, ale mě nejvíc štve, že my jsme kapka v moři proti ostatním. Kdyny šla vláda příkladem, zrušila ten pitomý senát, hned by bylo ušetřeno, kdyby oni sami si sáhli do kapes, dívaly jste se někdy ráno na ČT2, kde ukazují poslaneckou sněmovnu? Oni tam buď chrápou, nebo neposlouchají druhého nebo se pro změnu hádají, na lidi nemyslí nikdo, ani pravice, ani levice, ať mají sebelepší program, už nám vládly obě strany a jak to dopadlo? Tady člověk škudlí každou korunu a pak vidíte, jak nahoře tečou načerno miliony, to už jsem pak lhostejná i já, my to nespasíme. Není tu nikdo, kdo by rozumně vzal vše do rukou a myslel na budoucnost nás všech…. pokud by byl, pak se mile ráda uskromním!

VirenkaVirenka
2.5.2010 v 18:50:29

Koukla jsem se před chvílí, nebýt této diskuze, asi bych o to nikde nezavadila. Hezky to napsala Makinea, mi to taky moc legrační nepřišlo, ale rozhodně mě to neurazilo. Provokativní spot, který má zaujmout, hlavně mladší generaci, která je pasivnější než početně silné starší ročníky – které z 90% prostě půjdou volit levici a půjdou i k volbám…
I kdyby to jen zvedlo víc mladším lidem zadek a posunulo je to do volební místnosti, bude to dobrý efekt. Koho zvolí, toť už jiná, mozkové buňky se v politice totiž podle mého názoru zapínat nedají. Pravice má sice mít na programu skutečně ty potřebné změny, ale o možnost ty změny prosadit se za minulé volební období nepostarala – a to bylo po volbách řečí, jak udělají změnu ve volebním zákoně, aby už nikdy nemohla být plichta, aby vládnoucí strana dosáhla alespoň většiny v parlamentu a mohla tedy programových věcí docílit… Nezměnilo se NIC. Na tom by nic neovlivnila ani vlna lidu v ulicích celé země – leda tak kdyby malá strana dokázala do politiky přivést slušné a charismatické politiky – ale to je čirá utopie, aspoň v té naší zemičce. Takže pro mě vítězství bude, když osmdesáté a devadesáté ročníky nebudou volit komunisty, případně socany. A že jich není málo, kteří je volili – a volit budou, protože je to opačně, ne přemluv bábu, ale bába mě přemluvila…

babofka
2.5.2010 v 18:21:23

jojo, makineo, hezky řečeno…

Pamino, já z toho necítím neúctu ke stáří. Jen mi vadí ta krátkozrakost… Nebo možná spíš klapky na očích. Nevím jak to nazvat nejlépe. Ale u nás je to totéž. Rodiče a prarodiče tomu prostě fakt věří. Nečtou nic mezi řádky. Nedomýšlí důsledky. Slyší jen, že ušetří 30 kč. Můj kamarád vždycky říkával: “Nikdo vám nedá víc, než já vám naslibuju.“ A s tímhle heslem není sám… Je mi z toho smutno.

radka2
2.5.2010 v 8:01:15

makineo, tos napsala moc hezky:-)

makinea
1.5.2010 v 22:51:14

Já jsem dlouho jen četla negativní ohlasy na toto video a ani se mi nechtělo koukat, protože podle ohlasů jsem si říkala, že to bude asi děs.
Urážení starých lidí, to nebude nic pro mě.
Ale teď jsem video zkoukla a nevím, nemám s tím problém.
Je to jistě video určené pro mladé, musí zaujmout je… A myslím, že ta nadsázka je z toho patrná (což považuju za to důležité). Je drsné říct, vás už se ta budoucnost, která by se teď měla řešit, netýká. Ale je to tak. Oni ty své důchody a své “bezplatné“ zdravotnictví a své příspěvky na to či ono mají, ale my nebudem mít s takovou ani ň. Tady se nevolí pro to, co je teď, ale co bude.
Já taky nikoho přemlouvat nebudu, ale nepochopím, jak někdo může volit pár korun navíc, z kterého jsou v důsledku miliardy za cenu vzrůstajícího dluhu. Opravdu chceme dopadnout jak Řecko a ještě se litovat, že se musíme uskromnit??? Já bych se radši uskromnila průběžně, než abychom pak padli tak na hubu že už jen tak nevstanem. Dívat se jen na to jestli mám své korýtko plné o trochu víc a kašlat na to, že moje děti nebo vnoučata v něm třeba nebudou mít nic, mi přijde mnohem bezohlednější (v lepším případě zaslepenější) než nějaké video.
To video je spíš o tom, jestli někdo snese i drsnější humor.
Mě některé vulgarity i z tohoto videa taky neberou a že by mi to přišlo vtipné, tak ani nepřijde, ale aféru bych z toho nedělala.
A to můžu říct s čistým svědomím, že mám staré lidi ráda.

Pamina
1.5.2010 v 20:42:14

Babofko, je zajímavým že zrovna o tomto mluvíš. Mých rodičů se to hrozně dotklo. Ale nevnímali to z hlediska politiky, ale jako neúctu ke starým lidem. Je pravda, že už se tu déle (a podle mě celkem pravdivě) hovoří o “kultu mládí“ a nedostatku úcty k stáří. Jenže když babky typu Helenka Zombíková neumí přijmout své stáří a hrajou si na mladice a ze starších lidí málokdo mluví moudře, je to těžké…

Anonym
1.5.2010 v 20:30:51

já pravou:-(
radka2

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist