Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » problém s biologickým otcemproblém s biologickým otcem
Anonym
30.4.2010 v 13:56:38

Dobrý den,
prosím o radu. Mám 5 letého syna a s jeho otcem nežiji již 3 roky. Už asi 3x jsme řešili stejné problémy pořád dokola , ale jen pokud se mi do života připlete jiný muž, jinak je relativně klid.Nejvíce o něj bojuje, pokud nekoho mám, jinak je laksnější.Bydlí u své matky a nemá práci. Syn má příjmení po mě a soudně máme vyměřené jen alimenty.Teď mám přítele, chceme se brát a začalo to znova. Syn je svěřen do mé péče a on nemá ani dohodnute návštěvy a i přesto jsem mu vyšla vstříct a domlouvala se. Sociálka je tak nerozhodná na čí straně má být, že mi přijde že jsem na to sama.Na výživném dluh 6 měsiců ale nikoho to nezajimá. Nevím kde začít, k soudu to prý má dát on. Nechtěla jsem přijít o společné Vánoce se synem a tak jak by se stalo po určení soudem , ale asi budu muset to na ten soud dát já, Víte někdo prosím postup co by bylo nejlepší, zase začíná peklo vyhrožování a motání klukovi hlavu, nadávky atd. Chci už normálně žít. Nevíte jaký jsou kroky když se vdám do ciziny a budu chtít odjet? děkuji moc za jakoukoli reakci Ivka

Stránky: [1]
keenspeedkeenspeed
1.5.2010 v 9:59:52

Co se týče alimentů, tak neplacení je trestný čin – takže zajít na soud nebo už policii a sepsat tr.oznámení za neplnění vyživovací povinnosti.

A návštěvy? Řesím něco podobného co ty, a včera jsem mluvila s jedním soudcem. My s ex máme o styku s prckem ústní dohodu – má si ho brát každou so a ne 9-17,30. Což během těch měsíců co jsme od sebe funguje jen někdy.
Ale já ho mám v péči, tudíž jako by to právo určující mám já.
V návštěvách jim bránit nechci, jen se snažím ex převychovat, aby bral ohledy i na můj čas a život, a neměnil plány na poslední chvíli – on tomu říká, že pořád poroučím, ale jak jinak ho mám dokopat k dodržování termínu a časů?
Soudce sám řekl, pokud se ex něco nelíbí, ať si zažádá o úprau styku, a má víkend 1x14dní, 1den v týdnu, 1x2roky vánoce a týden dovči v létě – a tu mi musí nahlásit do konce dubna!! Takže až si zase ex bude stěžovaat, odkážu ho na tohle.
To si myslím, že by ti chlapi měli pochopit.. buď chci být se svým děckem a nebo chci prudit bejvalku a mstít se jí, že nepřijdu včas nebo vůbec, změním plány na poslední chvíli. Jenže pánům jaksi nedocvakává, že to odnese jen ten prcek, ne my.
Pokud ti ex dělá problémy, řekni, že tedy půjdete k soudu, návštěvy vám určí soud a bude je muset dodržovat.
Zkus s ním promluvit v klidu a rozumně – vím, že někdy to jde těžko, procházím tím samým, ale kvůli dětem člověk vydrží hodně. Ale zase si nemusí nechat líbit všechno!!

Že mu ve styku nebráníš a ani nechceš, ale malej v něm potřebuje jistotu, a ne že si na něj vzpomene 1x měsíc, když se zrovna ex nudí a vzpomene si , že má dítě.
Nebo ať vás nechá na pokoji a je to.
A co tvůj přítel, blbě se v tom asi může angažovat, ale třeba by pomohla přátelská chlapská rozmluva??
Já se i trochu do budoucna spolíhám na to, že až si někoho najdu, že v něm budu mít oporu proti exovým vypadům.

A co se týče odjezdu do ciziny, tak tam se obávám, že s tím musí otec souhlasit. Ale to je nejlepší se zeptat na soudě, sociálce apod.

Uf jsem se nějak rozjela, ale poslední dobou to stojí za prd, tak to ve mně bublá. :-)

Anonym
30.4.2010 v 16:41:03

Jestli je problém v tom, že ti dluží za 6 měsíců alimenty a ty máte určeny soudem. Zajdi na soud a podej na něj exekuci a dlužné výživné ti budou posílat (zaměstnavatel, nebo pracovní úřad, pokud nepracuje).

Nevím, jak moc ti otec dítěte ublížil. Ale i tak by mělo dítě znát svého otce. Neudělej stejnou chybu jako já, nechala jsem se navádět od matky a kamarádek. Dnes je mé dítě plnoleté a vím, že jsem udělala velkou chybu, že jsem se nedokázala s otcem dítěte domluvit. Až po letech jsme k sobě zase našli cestu a jsme kamarádi. Paradoxně nás dal dohromady můj manžel. Zvaž to.

Všem ostatním se omlouvám, že zůstávám anonymní, ale mám k tomu své důvody.

JovankaJovanka
30.4.2010 v 14:30:37

Ivko, nějak jsem moc nepochopila, co chcete dát k soudu? V čem je hlavní problém?

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist