Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » zoubkyzoubky
LienLien
30.4.2010 v 12:32:18

V poradně jsem nenašla kam zadat tohle téma, tak jdu na diskusi. Malé je 19 měsíců a čistím jí zuby normálně dvakrát denně. Ale na předních (hlavně horních) se jí začíná objevovat takový tmavý povlak, myslím, že bude nakonec černý. Samozřejmě nechci, aby to měla. Při každém čištění je řev, takže se jí tam velmi špatně dostávám. Nevím, jestli neexistuje třeba nějaká pasta, která by byla přímo na to určená. Občas vidím děti s úplně černými předními zuby a fakt nechci, aby tohle měla. Zkouším jí i dávat kartáček, aby si čistila sama, ale nemá to žádný efekt. Musím jí doslova zalehnout a vytahovat ret nahoru, abych se vůbec k zoubkům dostala. :-( Jestli má někdo radu, budu ráda. Děkuji

Stránky: [1]
lidka01lidka01
23.9.2015 v 10:01:07

Taky jsme používali prsťáček a pak jsme přešli na klasický dětský zubní kartáček :-) S prsťáčkem to byl totiž docela boj a kartáček má barevný s obrázky a to se mu líbí :-)

LienLien
6.5.2010 v 17:40:49

Děkuju za reakce, tak jsem to vyřešila jednoduše tím, že jsem začala používat zubní pastu a nánosy jsou pryč. Jinak je to ale pořád rvačka, nepomáhá žádná “hra“. Sama když má kartáček, tak do něj kouše, což jí tedy dovolím, ale čištění to není, takže stejně musím dočišťovat. Uvidíme, jestli jí to někdy začne bavit.

LussyLussy
30.4.2010 v 21:51:40

Ahoj Lien,

já bych zašla k doktorovi. Protože ty černý zuby mívají děti co pijou z flašky sladký. A když si tak představím jak tvoje Anička pije z hrnečku vodu nebo neslazený bylinkový čajík, tak mi to s těmi zuby nějak nejde dohromady.

Já ten prsťáček používala asi půl roku, od prvního zoubku. Zároveň malá dostala svůj kartáček, který vehementně ocucávala. U nás s čištěním až takový problém není ,chce se čistit sama a já pak udělám bleskové řízi řízi, jak píše Jana. Ani tu básničku nedopovím a už čistit nechce. Ale zoubky má krásný a to pije ještě někdy z lahvičky a rozhodně nepije jenom vodu.

Tak držím pěsti, ať to zmizí. Třeba jí jen chybí nějaký vitamín nebo tak něco.

Anonym
30.4.2010 v 13:17:29

Dala bych za pravdu předchozí odpovědi – JanaK. Poradit se s doktorkou. A dítka úžasně napodobují, čistíme si s 5 ti letou dcerkou zoubky a ta roční křičí a ukazuje, že chce taky. Celkem mne to v tom věku překvapilo, ale hrozně ji to baví. Je také dobré při kontrolorské činnosti přejet zoubky elektrickým kartáčkem, ten vyčistí perfektně, samozřejmě dítě musí držet, ale baví je to, protože to řadí do “dospělácké“ činnosti:-)
E.

JanaKJanaK
30.4.2010 v 12:49:08

Ahoj, já bych asi šupajdila k doktorce, malý to měl podobný (zničeho nic mu zčernaly zuby) a musely nakonec ven. Taky mě nechtěl do pusinky pustit, protože ho to bolelo.
Jinak je v pohodě – máme říkanku a podle ní čistíme:
Čistím zoubky, řízy, řízy,
ať jsou bílé, jako břízy.
Vlevo, vpravo, vpředu, vzadu,
nejdřív horní, a pak dolní řadu.
Ať jsou bílé jako sníh,
ať se každý těší z nich.

Jo a děti rádi napodobují, zkus mu dát jeho vlastní kartáček a čistěte si zoubky spolu. Pak by mohl přijít jiný kartáček – kontrolor, který zoubky skontroluje. Udělej z toho hru plnou legrace, na to se děti rády chytnou.

zuzina
30.4.2010 v 12:39:03

Lien a jaký používáš kartáček?Já mám na malého prsťáček.Je to taková guma s jemnýma zoubkama,to si navleču na ukazováček a malému to asi dělá dobře,protože mě normálně do pusinky pustí,tak mu to projšmejdím v pohodě.Zubní pastu nepoužívám,tu dávám velmi malinko jemu na kartáček,protože napodobuje starší dceru tak chce SÁM:-)

…láska na celý život :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist