Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » Mravenci v kredenciMravenci v kredenci
babofka
26.4.2010 v 20:48:02

Kdo máte s vymýcením těchto nevítaných domácích mazlíčků zkušenost, sem s ní!!! ;-)
Loni se nám nastěhovali, zkusila jsem jim nabídnout jakýsi jed, který jsem dle instrukcí nalepila přesně doprostřed jejich dálnice. Mravenci jed zvesela obcházeli. Začala jsem jim podstrojovat a na mističku pravidelně dodávat čerstvý med s prdopečem. Pár dní to trvalo a najednou z ničeho nic, jako když utne a po mravencích ani památky. Jenže oni snad jen někam zalezli na zimu!!! A o víkendu, hajzlíci, otevřeli okenice a už zase máme černočerné dálnice snad všude. Pod futry dveří, pod myčkou, za kuchyňskou linkou a do skříněk v kuchyňské lince. Zajímavé je, že třeba otevřená cukřenka na parapetu je nechává zcela v klidu…
POMOOOOOOOOOC!!!!!

Stránky: [1] 2
ZavaZava
28.4.2010 v 9:12:29

Teda jo!!! Jak to tady čtu, je to na studium mravenčí psychologie! Moc přeju, ať se jich zbavíte.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

lnorilnori
28.4.2010 v 8:53:29

No, když si pro ně přijdou, tak se jich tam zase objeví hrozně moc a při tý příležitosti jdou zase hledat jídlo. Když se to uklidí, tak jen jeden nebo tři, to mi přijde výhodnější.

babofka
27.4.2010 v 21:20:12

Holky, díky za tipy!!! Zkusím koupit ten BIOLIT UNI, ale nevím nevím… Když obcházejí tuhle návnadu, abych nedopadla stejně. Konec konců, loni jsem to už zkoušela a bylo to k ničemu :-(

Jarmuschko, co znamená “vysypat na ně pytlík prdopeče“? Já se totiž na ně nedostanu – myslím na jejich “úkryt“…
mariko, aha, tak faraony asi nemáme. Jsou to normální černí mravenci. Když já právě vůbec nepřišla na to, na CO vlastně v té kuchyni chodí! Cukřenku na parapetu obcházejí. Partner běžně nechává drobky na lince od ukrojeného chleba a když je neuklidím já, nikdo jiný to neudělá. A na ty drobky taky nejdou. Občas je najdu hemžit se u odpaďáku. Hlavně když dělám maso a vyhodím tentácek od masa. To jsou úplně šílení. Jinak fakt nevím… :-(
Babské rady zkouším, ale zatím taky nic moc…
Paťko,co je to vratič? To je nějaká bylina? A kde ho vzít?
danasi,sůl vyzkouším. Ikdyž oni mi kolem slánek normálně chodí a vůbec je to netankuje… :-)
Zavo,taky bych ráda tušila, KDE jsou vlastně usazení u nás… Ale tipuju nejvíc ten prostor za linkou, kam se prostě nedostanu, leda že bychom komplet rozebrali vestavnou linku… :-( Jinak gratuluju k Vašemu úspěchu a vysídlení těch bestií jinam. ;-)
Inori, to se snažím, ale asi málo… A je zvláštní, že píšeš mrtvolky hned uklízet nebo se pro ně vrátěj. Já to zase slyšela naopak – nechat ležet, aby mrtvé našli, odnesli si je a řekli si, že je tu nebezpečno a šli radši jinam :-)

lnorilnori
27.4.2010 v 14:09:25

Tak na to je jednoduchá odpověď. DOBŘE UKLIDIT CELOU KUCHYŇ a po každým vaření, po každým ukrojení chleba všechny drobečky, ukápnutý marmelády a kdoví co ještě zase hned uklidit, obaly se sladkostma pečlivě zavírat .. jo, ještě se tam jeden nebo dva mravenci čas od času ukážou, maj svý průzkumníky, ale nic nenajdou, takže se nenamnožej. Jo a každýho zabitýho mravence taky hned uklidit, protože se pro něj jinak vrátěj, aby si ho odnesli. S jedama bych nejančila, oni si na ně postupně zvykaj a jsou pak odolnější :)

ZavaZava
27.4.2010 v 10:31:37

I my panelákoví jsme měli s mravenci potíž. Několik let. Též jsem kupovali různé nástrahy, spreje, lepidla… Podotýkám, že bydlíme v 10. patře. Až loni zmizeli. Bude to asi tím, že nám dělali zateplování fasády a já musela vyhodit svůj vzrostlý přísavník, přisátý už i na stropě balkonu, chjo, byl krásný. Při té příležitosti jsem vyhodila i ostatní obsah truhlíku. Pravděpodobně tam byli mravenci usídlení…
Úspěšný boj přeju!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

danasidanasi
27.4.2010 v 10:21:54

Babofko, jak už se zmínila Paťka, u švagrové se osvědčila sůl. Poradila mi to jedna maminka v plavání. Oni mají hospodu a s mravenci válčili pořád. A vysvobodila je sůl. Nasypat kolem oken, dveří, do skříněk. Dokonce sůl rozsypala i kolem pískoviště. Sůl ve vnitř nechala dva dny, pak teprve zametla a uklidila. Švagrové jsem o tom řekla a loni byla spokojená.

…být neskonale šťastný

zuzina
27.4.2010 v 7:34:48

Kdyso jsme je taky měli a použili s úspěchem biolit UNI a já teda preventivně vystříkala i prahy a cestičky a musím zaklepat v pohodě:-)

…láska na celý život :-)

Paťka
26.4.2010 v 23:23:12

Ahoj.
Prý Vratič když si rozvěsíš po pokoji,tak jim vadí.
Jinak nám taky lezli do baráku loni.Já zrovna stříkala u oken Savo na plíseň a oni tamtudy zrovna lezli a mělas vidět jak zdrhali a už se neukázali.Jinak jsem si koupila rozprašovač od Raidu a taky funguje.Jinak taky prý funguje sypat sůl,ale nezkoušela jsem to.No a ocet.

marika81
26.4.2010 v 23:12:08

Babofko, faraonky poznáš……my je měli dvě sezony děkuji, už víckrát ne, jsou malinkatí a řádně koušou, lozili nám po stropě, po stěnách, takže padali po posteli a my v noci samé kousance, těžko jsme se jich zbavovali, návnady kladli, stříkali a nic…….jednoho roku se neobjevili a zatím klid…….takže ty, co máš v kredenci určitě nejsou faraonovi:)))))

To jsou opravdu klasičtí mravenci, co lozí po kuchyních, takže bych opravdu jukla na ty škvírky:))))

A víš co mě napdlo???? co místo lepítek koupit oboustranou pásku, která lepí hrozně a přilepit jí do kredence, snad by se chytli, že by jsi jí nalepila po celé délce třeba u dvířek……..momentální nápad:)))

marika81
26.4.2010 v 22:35:27

Babofko, nyní trápí tchýni v kuchyni……..lezou po zemi, ale tady je to způsobeno tím, že při jídle hrozně drobí……říká se, že mravenci jdou za potravou, zkus radši všechno prohlédnout…….a jinak ti malí vetřelci dokáži prokousat spárovací hmotu v kachličkách a lezou jimi, takže i malá sebemenší skulinka je naláká dovnitř kuchyně:(((((

Jinak já bych kuchyń vyklidila a vystříkala, skořice, pepř a různé babské rady u nás nepomáhají:))))

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist