Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Nočníček.Nočníček.
Anonym
23.4.2010 v 18:12:45

Maminky v jakém věku jste začali dítě učit na nočníček? Setkala jsem se s tím, že sotva se dítě posadilo, tak už ho začala maminka učit na nočník. Ale zase na různých místech jsem četla, že by se mělo začínat nejdříve v roce, protože do té doby necítí dítě nucení. Tak nevím. Mám desetiměsíční mimi a v tuhle chvíli opravdu nevím, jestli s tím začít a nebo ne…

Stránky: [1]
Anonym
6.5.2010 v 13:08:59

Synek se začal sám zajímat o nočník okolo 11. měsíce. Dokonce na něm pravidelně i “trůnil“ většinou úspěšně, ale v 17. měsících přišel zlom a najednou nechtěl nočník ani vidět. Teď je mu 2,5 roku a před měsícem si řekl zase o nočník a od toho dne jsme bez pleny i v noci a bez nehod. Nehrotila bych to – nechte to na dítěti. Zastávám názor, že nikdo nebude mít plenu na věky (znáte snad někoho z vašeho okolí dospěláků, kdo by měl plenu :-)

Anonym
28.4.2010 v 17:43:11

Ahoj mám problémek… Mému Matýskovi v červenci budou dva roky a na nočník my nechce chodit. Sedne si tam, vydrží tak deset minut, vstane a vyčůrá se mi na koberec, nevím jak ho mám motivovat k tomu aby to udělal do nočníku prosím poraďte…

Corina
28.4.2010 v 12:42:20

Já jsem posazovala pravidelně od roku a půl, bezvýsledně, potom zájem přišel velmi rychle. V deseti měsících je brzy.

renatav
26.4.2010 v 17:38:12

Syn se naučil na nočník ve dvou letech. Dceři je nyní 18.měsíců a na nočníku sedět odmítá. Klidně se na něj posadí oblečená, ale jak ji vysvléknu a posadím, je řev. Venku začíná být teplo, tak bude nahatá,nebo bude čúrat do tepláků. Časem určitě pochopí, co se děje a stejně jako bráška řekne jednoho dne včas EE. A bude vyhráno :-))

zdravotní sestra na mateřské s Verunkou nar.30.10.2008, syn Filípek nar.23.12.2004

marika81
24.4.2010 v 20:44:22

Dceři jsem nočník ukazovala kolem devátého měsíce, zkoušela jsem jí tam i posadit a kupodivu i seděla a dokázala se tam i vyčůrat, když měla náladu, jinak po roku jsem se snažila o pravidelnost, což šlo výborně, byla hodně učenlivá a šikovná, takže ve dvou byla bez plín i na noc.)))
Te´d mám 17.měs.syna, který mi prostě na nočník nesedne, nenutím ho, ale prostě ho to nebaví tam sedět, ani když ho zabavím, stoupne, vezme nočník a schová ho……..takže už se těším na léto, kdy ho to na zahrádce doufám naučím……prostě záleží individuálně na dítěti, jak se k nočníku postaví, může mu to jít v 10.měsících a nebo až ve dvou letech:))))

Kotulenka
24.4.2010 v 18:09:44

My jsme zkoušeli dávat děti na nočník kolem 1roku, ale buď si s nočníkem hrály nebo si na něj vůbec nechtěly sednout, nakonec pochopily k čemu je snad ve dvou letech, od čtyř je posíláme už na záchod.

Je mi 25 a jsem na MD, máme s manželem tři děti, tři kluky :-). Ten prostřední má ADHD, dost se s tím rveme, každý nám říká, že se s tím musíme smířit, bla bla, ale jak s tím žít nám nikdo známý neporadí..

Anonym
24.4.2010 v 17:53:27

Už od dvou let:)Mé díte se strašně rychlo naučilo chodit na nočníček.JIné maminky to s dítětem tak moc nedokázali posadit na nočníněk za to mě se nedařilo mé díte od 8 let z nočníčku odpoutat na opravdový záchod.Ted je mu 15

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist