Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Nechodí....Nechodí....
Evik00
22.4.2010 v 19:51:16

Ahoj mám problém Elískovi bylo v uterý rok…Ale hrozně se bojí chodit..Ke všemu je hroznej mamánek a tak je to pro mě náročný …Nesmim jít na záchod vedle do místnosti..Prostě nic ..Nechce být ani s tátou ..jedinej kdo na ní platí je 6letej bráška….jsem tak moc zoufala..Dnes jsem ze synem musela jít k zubaři a malou mi hlídala sestra..Ale už ji nechce..Hrozně ji plakala…Byla uplně nepříčetná zvracela…Bojim se nechci ji stresovat ale sama jsem na prášky…..Nezvládám…

Stránky: [1] 2
ŠárkaŠárka
24.4.2010 v 10:34:50

Evi, Anežka měla rok 22.10. a chodit začala až 8.12….Prostě si dala trochu víc načas. Synek začal chodit taky 14 dní po roce, takže bych se tím taky nějak moc nestresovala :-) Jinak, to období závislosti taky přejde, neboj se, jen to chce čas ;-)

Anonym
23.4.2010 v 13:46:28

Slepenino, tos mi připomněla, že já se taky na WC několik let kvůli dětem nezavírala. Pak přišla návštěva a já byla tak navyklá, že jsem se samozřejmě nezavřela taky – docela zírali :-)))

Marina

slepenina
23.4.2010 v 13:00:39

Já to napíšu asi tak, nejmladší dcera začla chodit sama někdy asi v 15 měsících, v roce mi paní doktörka doporučovala tu vojtovu Metodu a já to odmítla, řekla jsem že určitě choditz bude i bez toho, měla do 9 měsíců řemínky na nožičkách a tak se to opozdilo. Ohledně té závislosti, mám dvě vnoučata ta roční bez problému a chodí ke každému a nevadí ji, že máma není s ní, je ovšem pravdou jak přijde tak zas honem k ní, pak mám 9 měsíčního vnoučka a ten také bez mámy prostě nemůže být, od nikoho si nevezme nic k jídlu a jen prostě kňourá. Každý člověk je individualita a pamatuji, že jsem se právě ani nezavírala na záchod, aby děti neměly dojem, že jsou sami.

Anonym
23.4.2010 v 11:21:18

Evi, takových dětí je spousta. Moje dcera byla taky taková. Z mamánkovství časem vyrostla (teda až v 7mi letech, abych byla upřímná :-)Ta opatrnost jí zůstala do dneška, ale i tak se mi podařilo jí “zlomit“ a jezdí na kole, lyžuje, plave…Bude to dobrý, neboj. Každé dítě je jiné. Vím, jak je to náročné, mít na sobě dítě nalepené 24hodin denně, ale věř tomu, že ona Ti to jednou v dobrém vrátí. Přeji hodně síly a trpělivosti.

Marina

berulinka1
23.4.2010 v 10:32:33

Evi,hlavně né stres..nezapomeň,že děti to vycítí..držím pěsti a neboj,přejde to..až bude malá chodit,začne se zajímat o věci a tím míň tě bude postrádat:)

Anonym
23.4.2010 v 9:32:53

Ahoj.
Náš malý začal chodit až tento týden a je mu skoro 17 měsíců.
Cvičili jsme Vojtovku,tak proto asi tak pozdě začal.
Malá mi chodila od 14 měsíců úplně sama.
Náš malý taky špatně snáší změnu prostředí a u babičky se mu moc nelíbí.Jinak mám to štěstí,že není vysazený jen na mě.
Když si ho vezme tatínek a za chvilku mi ho dá,tak pláče páč chce být u tatínka.Určitě bych víc zapojila tatínka a ono byse to mělo zlepšit.Paťka.

Anonym
23.4.2010 v 9:22:57

Tak těsně vedle, otevřela jsem si víc diskuzí a teď jsem příspěvek poslala těsně vedle :-)) E. Jo a k těm závislým děťátkům, opravdu to přejde. My jsme došli tak daleko, že dcerka (14 měsíců) měla takové záchvaty, že přestala i dýchat)jak byla na mne závislá, hlavně jim moc neustupovat a lásku přiměřeně dávkovat s přísností a režimem, jinak je malý tyran na světě co by dup.. Všechno přejde, jenom trpělivost. E.

Anonym
23.4.2010 v 9:19:23

Tak já beru antikoncepci Depo-provera, je to injekčí formou, aplikuje se jednou za tři měsíce (odpadá tím starost s každodenním braní pilulek), vůbec nemenstruuji, vyhovuje mi. Jenom musíš počítat s tím, že když ji vysadíš, tak až rok trvá (někdy déle) než se obnoví cyklus. Takže pro ty co brzo plánují miminko to moc není. Osobně jsem vysadila a za tři čtvrtě roku otěhotněla. A cena – bylo to za injekci cca 110,– a teď to zvedli na cca 300,–. Chodím si jenom pro recept a sestřička píchne injekci v sesterně – takže časově náročné to není a na kontrolu za doktorkou jednou za rok – a to bych stejně šla. Takže u mne spokojenost. E.

marika81
23.4.2010 v 9:17:24

Tak s chůzi u nás nebyl problém……malá začala v 11.měs. a malý v roce, ale taky hodně váhal a radši lezl po kolínkách:)))

A s tou závislosti můžu povídat, malá ta ani ne, když měla ten rok, učili jsme jí na babičky a to hodně, dokonce zůstavala i na noc, takže ta se beze mě adaptovala výborně…….teď v pěti letech jako by se to vracelo, všechno maminka, tatínek nic nesmí, ale prostě řeknu ne a udělá to tatínek i přes její výtky:)))

A u malého, ten má 17.měs. a je na mě závislý hodně, není zvyklý na babičky, pláče u nich, nenechá se třeba od tatínka umýt………ale jelikož na ten záchod musím, tak ho dostane tchýně a může se vztekat jak chce, ona ho zkouší zabavit a po pár minutách je bez vzteku a pláče……..takže to zkouším a zkouším:))))

Zkus se obrnit trpělivosti a třeba víc zapoj tatínka, i když bude plakat, třeba ho nech, aby ho okoupal, i když bude plakat, když bude tatínek šikovný, tak klučinu zabaví v té vaně, že třeba přestane i po mamince tesknit……prostě se zkus nedat…………aby z toho pak nebylo vydírání pláčem………..si pak ani neodpočineš a budeš víc nervozní……..držím moc palce:)))))

A jinak je to v tomhle věku úplně normální:))))

Kotulenka
23.4.2010 v 8:40:17

Ahoj, můj nejmladší bude mít teď taky rok a ještě nechodí-sám, kolem postýlky, nábytku jo, ale nechce se pustit, nevypadá to, že má strach, ale prostě se umí všude dopravit po čtyřech a chodit “nepotřebuje“.Jinak taky ječí jak siréna, když někam odcházím, stačí zajít třeba jen za roh.
Moje neteř byla hodně fixovaná na matku, když ji babička hlídala, tak nepříčetně ječela, volala “mami mami“ a v ruce držela fotku mojí sestry, vydrželo jí to snad do dvou let, pak to úplně přešlo.A pamatuju si, že synovec sedával ve dveřích koupelky, když se jeho mamka koupala, aby mu “neutekla“ snad taky do těch dvou let :o)To zmizne časem samo.

Je mi 25 a jsem na MD, máme s manželem tři děti, tři kluky :-). Ten prostřední má ADHD, dost se s tím rveme, každý nám říká, že se s tím musíme smířit, bla bla, ale jak s tím žít nám nikdo známý neporadí..

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist