Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Těhotenství a porod » jak otěhotnět při kojeníjak otěhotnět při kojení
Anonym
11.4.2010 v 9:58:40

Dceři je teď necelých šest měsíců. Zatím jí plně kojím, v noci i dvakrát. Do jejích dvou let bychom chtěli mít dalšího potomka (tzn. počít už koncem tohoto roku). Nemáte některá zkušenosti…jak se na to připravit…kojit chci dále…jaká byla frekvence kojení, když jste dostali první měsíčky? Nebo šlo těhotenství i bez nich? A tak dále. Moc děkuju za zkušenosti.

Stránky: [1] 2
Anonym
22.4.2010 v 17:46:59

Takže doktor řekl toto: kojit do roka, upravit menstruační cyklus a pak to může trvat i půl roku než se otěhotní.Ale já budu kojit déle, protože jen do roka mi přijde krátká doba. Myslím si, že když budu kojit 1-2x denně, tak už to nebude pro tělo taková zátěž a menstruace taky přijde. No, uvidíme. Každá jsme holt jiná a tak se to stejně nedá nijak předpovědět.

bamiskabamiska
13.4.2010 v 14:05:03

to nebylo na tebe že si myslíš to bylo na jiné příspěvky, vím o co ti jde a tak do toho s prominutím můžete bušit hlava nehlava….já ti v tomhle neporadím mám ted v pátek dvouměsíčního Honzíka a o víkendu jsem měsíčky dostala :-) takže nám dej vědět co a jak ti řekla doktorka, a kojení bych se asi jak jsem psala zatím nevzdávala pokud to nebude nutné, hlavně aby ti v těhu bylo dobře a zvládala jsi to fyzicky

Anonym
13.4.2010 v 12:51:08

Já samozřejmě NEVĚŘÍM, ŽE JE KOJENÍ ANTIKONCEPCE. V mém dotazu to mělo vyznít tak, zda při kojení je vznik dalšího těhotensví těžší a problematický…asi jsem to špatně podala. A chtěla jsem znát vaše zkušnosti…zda jste měly/máte některá stejný “problém“ a chcete/chtěly jste mít druhé dítě do dvou let toho prvního, kterého ještě dost často kojíte.

bamiskabamiska
13.4.2010 v 10:31:10

myslím že kojení v těhu není problém pokud je ti dobře a zvládáš to, určitě se porad s lékařem co a jak……a omlouvám se, ale v dnešní době mě předvapuje, že někdo věří tomu že kojení je antikoncepce….

Hony03
13.4.2010 v 10:26:47

KOJENÍ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NENÍ ANTIKONCEPCE. Vím to z vlastní zkušenosti. Menstruaci jsem dostala, když bylo malému pět měsíců. Do šesti měsíců jsem kojila syna plně, v sedmém jsem začala podávat v poledne zeleninový příkrm, který moc nechtěl, takže jsem ho stejně dokojovala. Frekvence kojení byla každé 2,5 hodiny ve dne, 3,5 hodiny v noci a stejně jsem přišla do jiného stavu, když mu bylo 7 měsíců. Takže dneska mám 17ti měsíční batole a měsíčního kojence a někdy je to opravdu na zbláznění. Jinak batole jsem kojila do jeho 16ti měsíců, odstavování bylo docela těžké, takže definitivně jsem ho odstavila 14 dní před porodem. Ptala jsem se gynekologa i praktického lékaře a oni proti kojení v těhotenství nic neměli. Je pravda, že jsem byla více unavená, ale pila jsem kopřivový čaj a snažila se odpočívat. Miminko se narodilo naprosto zdravé, vážilo 4,3 kg a měřilo 52 cm. Takže opravdu KOJENÍ NENÍ ANTIKONCEPCE a pokud chcete kojit v dalším těhotenství, tak hodně odpočívejte.

HANINA25
12.4.2010 v 9:01:20

Jani pozná,aspoň ten můj ano.A já to na sobě taky vždy poznala.
Nejednou pevné prsa / ale ty kojíš,takže tohle asi těžko:)/,ze začátku hroznou chuť na sex a později nervozita,někdy protivná i sama sobě.
Mění se hustota hlenu,trochu nafouklý podbřišek.
Ale každá máme příznaky jiný a vždyť doktor je na to odborník.Já Ti přeju,aby byl aspoň z části tak fajn jako je můj.Ikdyž je to dědula před důchodem a možná už by asi v něm měl být,protože měl z části péči o MÉ narození:))))

Anonym
12.4.2010 v 8:50:31

Díky za odpovědi. No,určitě to proberu s gynegologem. Zrovna se tam tento týden chystám, protože jsem gynekologa změnila a ten nový mě chce vidět. Tak se pozeptám. A myslíte, že gynekolog pozná, zda se mensturace už blíží (třeba podle sliznice a tak)?Jana

Anonym
11.4.2010 v 21:33:55

Mi přišla menstruace cca 3/4 roku po porodu, pak jsem byla těhotná a zvládla jsem kojení i těhotenství. Kojení jsem ukončila v cca šestém měsíci, abych se trochu dala dohromady. Ne že bych to objektivně nestíhala, spíše jen pro svůj dobrý pocit, a navíc, starší dceři bylo už přes dva roky.
Obě děti jsou zdravé a já taky.

Anonym
11.4.2010 v 21:23:05

Mě se vrátila menstruae asi 10 měsíců po porodu – v té době jsem kojila asi dvakrát denně (ráno a večer). Teď je dcerce rok a pomalu se chystáme na druhé dítě – také bychom rádi, aby mezi dětmi byly tak 2 roky.
Zatím kojím stále, rozhodně kvůli tomu nehodlám dítě odstavit. Probírala jsem to s gynekologem a vůbec nic proti kojení a těhotenství zároveň nemá (pokud je tedy žena zdravá a dobře se stravuje)

HANINA25
11.4.2010 v 16:49:56

Po prvním porodu jsem to dostala asi druhý měsíc.Kojila jsem vesele od rána až do večera a na vlastní kůži poznala,že je to kouzelná blbost: kojící matka neotěhotní:))))
Malýmu necelých osm měsíců a verdikt lékaře : 6 týden těhotná.
Rodila bych a malýmu by bylo 16 měsíců.
Dceru jsem kojila do jejích 3 let,teda přikrmovala a v jejích 2 letech jsem samovolně potratila.
Jenže každá jsme jiná,lepší by bylo hodit řeč s gynekologem,který zná Tvůj stav zdravotní a bude vědět zdaleka víc než my. Ještě tak Virenka naše zlatá by Ti pověděla víc,ale někde se nám zatoulala…

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist