Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Dlouhodobé diskuze » vysoké dětivysoké děti
berulinka1
7.4.2010 v 16:44:14

ahoj holky..jsem teď dost zaskočená,tak se jdu vykecat za váma..mojí dceři je 3,5 roku..když se narodila,měla 52cm,do prvního roku rostla o 5-6 cm za měsíc..pak docela zabrzdila..ve 3 letech měla 101cm,nyní ve 3,5 letech 104cm..každý říká,že je moc dlouhá a vypadá na předškoláka..nedalo mi to a napsala do poradny,která se zabývá růstem dětí..podle výpočtů by malá měla měřit v dospělosti 184-192cm..jsem z toho v šoku:(..ptala jsem se,zda je možné vyhledat odborníka,aby jí tedy začali dávat něco na zpomalení růstu..odpověď zněla,že ne,že to není nutné..no nevím,ale aby holka měřila 192cm se mi zdá dost..obavy mám právě z důvodu,že její otec má 2 metry,já 175cm..je mi jasný,že nemůže být malá,ale čekala jsem spíš tak do těch 180cm..máte někdo stejně starou holčičku a taky tak vysokou a nebo zkušenosti s poradnou na zpomalení růstu??..předem děkuju za všechny rady a názory.

Stránky: [1] 2 3 4
ZavaZava
11.4.2010 v 22:52:41

marino, řešily jsme to též pánskou obuví, ale šlo to do té doby, než začaly taneční. Nejen pro tanec, ale i pro běžné nošení by ráda “pěkné“ botky.

jarmushko, jsme z Brna, prodejnu nadměrných velikostí znám. Vždy tam zajde, ale nemívají tam modernější střihy a velký výběr. Asi by se tam muselo zajít hned, jak dostanou novou sezonní várku. Tehdy možná je z čeho vybírat. Jsem šťastná, že nemusí chodit bosa nebo šít boty u ševce, ale ty její smutný oči, když procházíme normální obuví a jí se líbí boty, které v její velikosti prostě nejsou, ty mě taky rozesmutní. Vím, nejde “o život“.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Anonym
10.4.2010 v 13:36:36

Dobrý den, mé dceři bude sedm let má 117 cm a je menší než ostatní děti. Dali jsme jí rok odklad a v MŠ jí nechtěli vzít na plavání,že to nezvládne, pak šla a zvládla. Jedno jestli je malá nebo velká, hlavně je zdravá a usměvavé sluníčko a to je to nejcenější na světě.Libuš

JarmuschkaJarmuschka
8.4.2010 v 13:23:37

Zavo, já kupuji i velikost 43, a to dámskou.
Tuším Rieker (ale i jiné).
A nevím, odkud přesně jsi, ale třeba v Brně je prodejna nadměrné obuvi (já tam ještě pro sebe kupovat nebyla, tehdy mi stačily jednačtyřicítky – docela dostupné; ale synovec tam kupuje pravidelně).
Určitě bude i v jiných větších městech.

…obavy i radosti až do smrti.

Anonym
8.4.2010 v 13:06:30

Zavo, s botama bych doporučila mrknout do pánského oddělení. Praktikuju to tak už několik let a nikdy nikdo nepoznal, že nosím pánské kousky :-)))

Marina

Anonym
8.4.2010 v 13:03:46

Berulinko, Chýlková je normální, to ti kolem jsou prckové :-)))
Tvoje dcera bude pravděpodobně vysoká, má to v genech, ale neplaš se zbytečně nějakou “předpovědí“ z internetu – tak jednoduché to fakt není.

Marina

ZavaZava
8.4.2010 v 12:59:39

Dcera byla taky vždycky “žirafka“. Snažili jsme se jí dát najevo, že je to přednost a vždycky se to k něčemu hodí, aby, když přijde do styku s někým “upřímným“, aby se jí to nedotklo.
PS. První upřímný byl kamarád těsně v prvním měsíci po narození. Narodily se nám děti cca 14 dní po sobě, tak srovnával. Jeho reakce (místo aby ocenil,jak mám krásné dítko) – Jé ta má ručičky jak krtek! Takový lopaty! – Dodnes jsem mu to nezapomněla.
Noha jí dorostla do velikosti 43, poslední a ještě ke všemu špatně sehnatelná, dámská velikost je 42 (do některých se vejde). Naposled ronila slzy, že si nemá co obout v pátek. Sehnaly jsme. Menzesem se růst výrazně zabrzdil a ačkoli to vypadalo nejmíň na 185 cm, má dnes 176. Ony holčičky s rychlejším růstem i dřív vyspívají, tak zas tolik nenarostou později.

Tak neboj a hlavně to neřeš. Jen bývají při rychlém růstu problémy s páteří, což nás potkalo. Skolióza jak pr.., musela nosit korzet. Jediné, co tedy doporučuji: dobrá výživa, ať ty kosti mají z čeho růst a cvičit zádové svaly, aby to rychlé vytahování zvládly.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

JarmuschkaJarmuschka
8.4.2010 v 12:45:16

Já nevím, já mám s botama furt spíš problém (teď už kupuju 42 nebo 43 – záleží na “střihu“).
Výběr je určitě větší, ale zase je víc s touto velikostí – prakticky všechny děti (dcery) mých sourozenců i kamarádek v tom věku mají velikost 40 a víc.
Jak jdu záměrně na boty, mám problém – nekoupím nic.
Osvědčilo se mi mrknout po botách, když jdu do Deichmanna kupovat boty holkám. Skoro vždy si něco vyberu i já (a ještě v akci).

…obavy i radosti až do smrti.

berulinka1
8.4.2010 v 12:32:01

holky,tak mě na těch stránkách taky psalo,že je vzrůst nadprůměrný..i já mám nohu 41,malá 27..jak píšete,taky na mě nešlo sehnat boty,chodily jsme s mamkou do dámskýho odd..naštěstí dnes je výběr:)

JarmuschkaJarmuschka
8.4.2010 v 10:51:28

Jo jo, ve čtvté třídě jsem v zimě nosila dámské kozačky na docela vysokém klínku – v dětském jsme už nic na mě nenašli.
A kozačky pak podědila mamka – já už potřebovala větší.

A mě se s menzes fakt noha zastavila. A jak jsem do té doby měla vždy jen jedny boty na to které období, tak pak jsem si užívala, že těch bot můžu mít víc.
Jedno období jsem měla letních párů asi 15….
;o)

Jinak na stránkách mí u Lu psali, že je v normě.
Any je nadprůměrná, ale mám být v klidu (ani toho lékaře nám nenavrhovali).

…obavy i radosti až do smrti.

LussyLussy
8.4.2010 v 10:09:52

Jarmuschko,
koukla jsem na ty stránky a po zadání údajů a malé na mě vybaflo toto:
Vzrůst Vašeho dítěte je nadprůměrný. Někdy tento velký vzrůst signalizuje vzácné zdravotní poruchy a je proto vhodné navštívit lékaře a nechat dítě vyšetřit.

Ale jsem v klidu :-).

Já mám nohu taky 41 a po těhotenství jí mám o něco širší.
Už si to nepamatuju,ale myslím, že mi noha rostla i po začátku menzes,ale to už fakt nevím. Jen si pamatuju, jak jsem šli na konci prázdnin před 4.třídou kupovat nové boty do školy a na mě už v dětském oddělení žádné neměli, tak jsme šli do dámského pro velikost 37 :-).

Řekla bych, že lidi jsou prostě čím dál vyšší, podívejte se někde v muzeu na postele našich předků. Vypadají jako dětské postýlky :-).

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist