Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » Co určil soud?Co určil soud?
xaverda
4.4.2010 v 10:27:55

Dobrý den,
řeším teď problémy s expřítelem. Rozešli jsme se, budu se od něho stěhovat a nevím, jak udělat věci kolem dvouleté dcerky. Příjmení má po otci, ale já bych chtěla zažádat o změnu příjmení po mně. Zajímalo by mě, pokud některá z vás tuto “proceduru“ podstoupila, jak jste dopadly, jestli soud rozhodl ve váš prospěch nebo nechal dítěti příjmení po otci. Nevím, jakou mám v tomto případě šanci. Také by mě zajímalo, jestli se při určování výše alimentů přihlíží na výši mzdy expartnera. Ten můj vydělává nadprůměrně a tvrdí mi, že soud k tomu nepřihlíží a že mi určí tak max. 2000 Kč (jeho mzda je 86000 Kč hrubého), to mi přijde docela absurdní. On bude sám na tolik peněz a my budeme žít dvě z mateřské a tak málo peněz? Je ochoten mi dát max. 4000 Kč, což by mi stačilo, ale stejně by mě zajímalo, jak se k takovým věcem staví soud. Poradíte? Jak to řešil soud u vás? Děkuji moc a moc.

Stránky: [1]
Anonym
4.4.2010 v 22:09:01

Vlastní zkušenost nemám, mohu jen napsat zkušenost mé švagrové – holky už jsou velké, tak se domluvily, že víkend vždy 1x za 14 dnů a středy odpoledne v týdnu. A funguje to bez problémů (holky s tátou).
Padmé

radka2
4.4.2010 v 20:48:40

bamisko, na výživné má právo neprovdaná matka do dvou let po slehnutí. takže nic. tady asi svoji nebyli, takže výživné pro manželku je taky pasé. takže nic. jen na dítě. pokud je matka ok (nechci se dotknout tazatelky, ale pokud je matka promiskuitní, alkoholička, feťačka apod…je to jiné, neb většinou dítě dostane otec anebo ona nízké alimenty a on to ukládá na účet) má šanci při jeho příjmech dítko zabezpečit.
pokud má rodič vysoké příjmy, určuje kromě vyššího výživného většinou soud ukládání na spořící účet (na který matka samozřejmě nemá nárok a dítě ho otevře v plnoletosti) a také určuje někdy soud pojištění. prostě pokud je tazatelka vzorná matka, tak by měla chtít MINIMÁLNĚ při jeho příjmech 5-6t výživné a 5-6t spoření.

bamiskabamiska
4.4.2010 v 14:59:05

no nejsem právník pokud si to přečte radka tak ti poradí dobře, já jen za sebe se jménem podle mě nepočítej pokud s tím on sám nebude souhlasit s tou změnou, výše přídavků nevím podle čšeho se počítá my to měli dohodou, vem si k tomu právníka ten ti poradí, ale co tady tak čtu tak tu proběhlo i něco o přídavkách na matku….něco také mluvili o tom že budou na alimenty nějaké taabulky, ale jestli to už schválili to je otázka……další příspěvek máš kvůli víkendům….jak bude tvoje dítko mít či nemít je bud o dohodě na vás dvou pokud je možná v klidu…já například s ex nemám nic v soudních papírech bere si je jednou za 14 dní a pak také pokud se mu to hodí i mimo o prázdninách a volnech, ale i podle toho jestli něco nemáme v plánu…..pokud by nebyla dohoda nechala bych to na soudu at předejdeš zbytečným hádkám a až se situace uklidní a pokud budeš chtít tak není přece problém mu jí dávat tak či tak….já bych asi se poradila s právníkem budeš vědět co a jak a nebudeš se zbytečně bát co a jak

radka2
4.4.2010 v 14:58:17

rozhodně nepožadujte při jeho příjmu “jen“ 4tisíce. já bych chtěla alespoň 5 a spoření a pojištění – požadujte klidně taky dohromady 5.

radka2
4.4.2010 v 14:56:55

soud na 99% příjmení bez souhlasu otce nezmění. proti vůli otce mění když se matka znovu vdá a má další děti a otec nejeví zájem. nebo když budete už hooodně dlouho sama. protože kde je záruka, že se zase za dva roky nevdáte a nezměníte příjmení??
vždy se postupuje i se zájmy dítěte.
u určování výživného se vychází především z oplatu rodičů. žádné horní a bohužel ani spodní omezení není. takže mu můžou určit třeba 5tisíc (což vzhledem k věku je hodně) a vzhledem k příjmům i nějaké spoření a pojistky.
a ke styku – pokudotec jeví zájem, většinou je to každý druhý týden plus nějaký den v týdnu.

xaverda
4.4.2010 v 11:00:09

Ráda bych se ještě dozvěděla, jak často může váš expartner navštěvovat společné dítě? Ten můj chce dcerku na každý víkend. Tuším, že soud určí většinou jen každý druhý víkend, je to tak i u vás? Díky moc za sdílení vaší situace.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist