Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zdraví, nemoci, léčení » Neštovice v dospělosti?Neštovice v dospělosti?
Piškotka
31.3.2010 v 8:16:45

Holky píšu to i sem, tady to určitě bude zodpovězeno dřív než v poradně. Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s neštovicemi až v dospělosti, já momentálně šíleně trnu, minulý týden jsme chyběli ve školce a včera mi žádná z vychovatelek neřekla, že ve školce jsou neštovice!!! Prý to zkolilo polovinu našeho oddělení. Sárinku si včera normálně převzali a dnes ráno mi to teprve hlásí. Já nemám v kartě záznam o neštovicích, což je prapodivné, teta si myslí, že jsem je už měla, zároveň s jejími syny (jsme stejně staří). Ale jistá si není. Máte někdo zkušenost, jak to probíhá v dospělosti? Slyšela jsem, že někdy dost špatně a končí to v nemocnici. Poraďte prosím cokoliv. Docela se začínám bát.

Stránky: [1] 2
Anonym
24.6.2010 v 15:58:33

Ahoj je mi 27let a právě prodělávám neštovice, první 3dny jsou trochu horší, to jsou horečky a ošklivý kašel s rýmou. Druhý den od horéčky se objevili pupínky, každou noc přibývali. Jsem týden od vysypání se a už se hezky stroupkuju, a začínaji vypadávat. Rýmu a kašel už skoro nemám, jen ty puchýřky svrbí. používám na ne gencionální fialovou vodičku, nebo speciální mlíko na neštovice která ty pupínky vysouší a posléze mažu po vyloupnutí framykoinem a měsíčkovou mastičkou…Důležité je po celou dobu hodně pít. a existují prášky proti svědění, jsou to nějaká protialergika.

PadméPadmé
8.5.2010 v 19:51:47

Piškotko, tak to je fajn.

S tím očkováním – já Ti nevím, asi bych se poradila s doktorkou, která zná celkový zdravotní stav a může posoudit, jestli je to nutné nebo ne.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Piškotka
7.5.2010 v 19:24:08

Holky, Padmé, tak uběhlo již dost týdnů a malá ani já jsme je nedostaly. Tak snad nebude problém. No, uvažuji se dát očkovat.

Anonym
7.5.2010 v 11:57:30

Mému synovi je 16.let,1.5.2010 dostal neštovice,začalo to lehkou teplotou a dvěma pupínky na hrudi.Pak druhý den začaly vysoké horečky 39,9 a třetí den se stále osypával.5.den jsem volala jeho lékařce,protože jsem už nad ním plakala,ten den jsem u něj proseděla do rána,nespal už tři dny.Doktorka nás poslala na Infekční do Plzně.Kde ho proklepli a zkoušeli reflexy ,poslali nás na rentgen plic,hrozil zápal.Poslali nás domů stím ,že ho mám sledovat,jak si sedá /problémy s rovnováhou,s chůzí./Kdyby byly takové problémy máme ihned přijet/zánět malého mozečku/dostal prášky na kašel,na svědění a pgel na vytírání úst,protože má ústa plná neštovic.Syn při každém polknutí naříká,takže nechce jíst ani pít.Ještě dnes má teploty a neštovice začínají schnout a černat,Mám strach jak bude vypadat,protože obličej má zohyzděný a vlasatou část hlavy má hrbolatou od boláků,ještě nemá vyhráno,prý se komplikace můžou dostavit 10.den léčení.Zdraví ustrašená máma

Anonym
3.5.2010 v 20:46:02

čau te děti neštovice mýt je zlé protože vás mužou svědit do te doby dokud se neviléčíte nazdar Petr z svatavi 9 let

Anonym
27.4.2010 v 20:02:32

chtěla bych se svámi podělit o moji zkušenost,jako málá jsem neštovice měla chtyla jsem ho od mého brášku,tedka jsem je chytla po druhe a můj 4 měsíční syn je má taky chytl je odemě!Takže bacha na to není to nic příjemného!!

PadméPadmé
1.4.2010 v 19:39:05

Piškotko, všimla jsem si tvého dotazu až teď, no samozřejmě HNED píšu a musím Ti napsat svou vlastní zkušenost.
Jako dítě jsem neštovice neměla – mamka říkala, že už tenkrát to nikdo nechápal, protože bráška je měl a já je od něj nechytla.
Když jsem měla malého ve školce, taky tam měli neštovice, malý je chytil a já trnula hrůzou, jestli je budu mít taky. A NIC. Nechytla jsem je (zaplať PánBůh) ani na podruhé.
Piškotko, tvé obavy chápu, já je taky měla, ale hlavu vzhůru, třeba Tě to mine úplně stejně jako mě.:-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

wolfikwolfik
31.3.2010 v 10:31:11

Piškotko,
máš možnost nechat si vyšetřit protilátky proti viru VZV (varicella zoster – způsobuje plané neštovice a pásový opar).
Když jsem čekala první dítko, přišla jsem do styku s neštovicemi. Hrozně mě to vyděsilo, takže jsem letěla k dr., aby prohlédla záznamy, protože já si nepamatuji, že bych je kdy měla. Bohužel se nic nenašlo. Jelikož jsem byla těhulka, tak mě gyndr. poslal na infekční na vyšetření protilátek. Jeden den mi vzali krev, druhý den byl výsledek. Pro mě naštěstí potěšující. I když jsem neštovice neprodělala zjevně, měla jsem protilátky. Dr. mi to vysvětlila tak, že jsem je mohla prodělat skrytě, třeba jen s teplotou, nebo jsem mohla mít jen pár pupínků, které se podobaly štípancům od komára, takže to nikdo za neštovice nepokládal. Každopádně protilátky byly pozitivní, a mně spadl obrovský kámen ze srdce.
Takže buď můžeš zajít na infekční nebo do vakcinačního centra, kde můžeš požádat o vyšetření protilátek. Vyšetření stojí asi 600,- Kč. Když to není akutní (jako že nejsi těhotná nebo vážně nemocná), tak se na výsledek čeká cca 3 týdny. Záleží na pracovišti, někde to je rychle – podle toho, kolik posbírají vzorků na vyšetření. Podle výsledků se pak můžeš eventuelně nechat naočkovat.
Jinak můj známý prodělal neštovice v 45 letech, a je pravda, že průběh byl teda šílený. Vysoké horečky nad 40°C, dostal antivirotika, měl snad tisíc pupínků po celém těle a skončil přes 2 měsíce na neschopence. :-(
Tak se drž a každopádně za 3 týdny budeš vědět, co a jak, buď je dostaneš nebo ne…
Wolfik

Paťka
31.3.2010 v 9:46:37

Ahoj Piškotko.
Četla jsem o nich.
Mají horší průběh než u dětí.Dospělí mají větší ty pupence a prý to i bolí,jako bodání jehlou.Jedna maminka to tam popisovala.Jako dítě je neměla a v dospělosti je chytla od syna ,ale taky se to může přejít jen s pupeci a horečkou.Třeba je ani mít nebudeš a zbytečně se stresuješ.

berulinka1
31.3.2010 v 9:45:19

Piškotko,já jsem chytla neštovice ve 27 letech,když jsem byla těhotná..starší syn je chytil ve školce a já jako dospělá..průběh byl naštěstí normální,osypaná jsem teda byla všude kde se dalo,strašně to svědilo,ale na to,že jsem byla těhotná,to bylo dobrý..moje mamka-je jí přes 60,je neměla ještě nikdy..a to přišla do styku i s vnoučatama,který je měly a ona nic..takže je dostat nemusíš,někdo je prostě imunní:)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist