Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » A zase ta tchyně...A zase ta tchyně...
berdy
29.3.2010 v 14:22:12

Jak už některá víte tak od začátku mám problémy s tchýní.Minulý týden mi udělala to že jsem tu měla návštěvu kamarádky ze základky,přišly se podívat na malého.a co mi ta ……. neudělala.Přišla si zazvonila,jako důvod aby mohla přijít tak donesla vajička,já jsem ji mezi dveřma říkala že mám návštěvu a ona přesto mi vlezla do baráku-posadila se-poslouchala-já jsem ji slušně řekla že malá k ní nepůjde že tu má děti at příjde zítra.Ona že zítra nemůže.Samozřejmě že mi navštěva chtěla jít pryč.a to mi udělala vícekrát.Vrchol toho ani nepozná jestli je dítě holka nebo kluk.Tak jsem mojemu hned řekla co si myslím a at si udělá pořádek s maminkou nebo mě už to nebaví.a myslíte že si udělal pořádek?Místo abych si užívala života a dětí tak mám spíš peklo.

Stránky: [1] 2 3 4
Paťka
7.5.2010 v 21:59:52

peti33.
Já mám radost,že tchýni ani tchána nemám,páč zemřeli než jsme se s manželem vzali.Ale mít tu tvojí tak jí pošlu někam a když ta druhá snacha vše tak skvěle dělá a všechno umí ať sí jí vozí tím autem ona.Víš ono se říká pro dobrotu na žebrotu a většinou to platí na rodinu.Každopádně tě lituju s takovou megerou tchýní a ostatní co mají taky takové super tchýně taky.

peti33
7.5.2010 v 18:05:16

s tchýní mám ten samý problém,chodí bez ohlášení,tchán klidně si odemkl dveře našeho bytu a já chodila doma nahá(bylo 35 stupnů),při návštěvě také neodejdou,čtou nám poštu pokud leží na poličce-i výpis z účtu,tchýně mi leze do skříní,prolézá byt,zakázala mi kamarádky,ona také žádné neměla,tak proti mě poštvala manžu a ten mi dělal tak dlouho zle,až jsem zůstala bez kanmarádek.Vše dělám špatně a druhá snacha je nejlepší.Uvařím oběd a oni nepochválí,ale hned začnou jak snacha měla vynikající oběd minulý týden.přitom tchýni vozím po obchodech,k lékaři,domu aby nemusela vlakem,po operaci byla u nás,na vánoce atd.K narozeninám jsem dostala vlasové nudle do polévky.nehádám se jen mlčky hledím.manžel se mne nezastane,je to maminka:-((.Brečím do polštáře,chtěla jsem mít z tchýně kamarádku,maminku už nemám.Místo toho jen ponižování protože jsme nepřišla jako první ,první byla druhá snacha a tu ona má nejraději jak řekla manželovi.15 let jí vykám,ona mne tyká.Můj otec si s manžou tyká už 8 let.tchýně si tyká se všemi ženami od bratranců:-((.Já jí jsem dobrá jen pokud něco potřebuje.Co mám dělat??Při nemoci mi raději ani nezavolá,co kdybych něco potřebovala.A děti?Nikdy je nepovozila v kočáru,byl špatný.Nepochovala.Výlety,prázdniny,víkendy?Ani omylem.příbuzným ukazuje pouze fotky.A to je tajně má přidělané z našich dovolených.Půjčila si negativy,no a co??

Anonym
2.4.2010 v 12:55:54

Tak já připíšu také svůj názor, je tedy škoda, že manžel se bojí, aby se na něho matka nezlobila, ale do svojí domácnosti bych si bez dovolení nenechala zasahovat. A pokud jsi na ni už tak háklivá, tak bych ji o to slušně požádala…Já mám s tchýní normální vztah, nijak se mi nevnucuje, spíš sem vůbec nejezdí, ale nedovedu si představit, že by k nám přijela když nejsme doma a byla u nás sama a to se přiznám, že to si nedovedu představit už ani u vlastní mamky, přece když jede na návštěvu, tak se jde podívat na nás a holky a ne na byt:-)S tou pomocí to zase přehání moje mamka, většinou mi o svých plánech ani neřekne, takže máme pak něco zbytečně dvakrát koupeno nebo tak, jsou lidi, kterým se prostě některé věci nedají vysvětlit, oni si to stejně vždycky budou dělat podle sebe,přesně jako moje mamka, ale tak už je musíme brát…k tomu poznávání holčiček a chlapečků, byla jsem včera v obchodě, majitelka dělala na malou opičky, malá byla růžová, zná nás a stejně na ni mluvila v mužském rodě…

JovankaJovanka
31.3.2010 v 13:13:51

Ahoj Berdy, holky mají dobré nápady, ale myslím, že některé jsou z dlouhodobého hlediska těžko použitelné – i když v tu danou chvíli můžou pomoct :-)
Máš muže s podobným vztahem k rodičům jako je ten můj, akorát že s jeho rodiči se dá vyjít. Proto bych si na ně před ním nestěžovala (aspoň u nás to ovoce nepřineslo, spíše naopak; i když muž uznal, že mám pravdu, přece jen nakonec, po čase, jsem já byla ta špatná – je to jeho pocit, že maminka je nejdokonalejší a s tím neuděláme nic).
Nejvíce se mi líbí to, co psala Lussy. Včetně těch kraviček u zametání :-))
Hodně štěstí!

JanaKJanaK
30.3.2010 v 20:12:24

Berdy, tak jak to čtu, tak máš asi dvě možnosti:
Buď zatnout zuby a ventilovat vztek můžeš klidně tady, mi to utčitě pochopíme – anebo jí prostě vyhodit.

Moje tchýně bydlí za rohem, je to takový generál a když se narodila malá, byla tu pečená, vařená, a my jsme museli chodit na obědy i když se to mě ale vůůbec nehodilo, no klasika. Zezačátku jsem z ní kvetla, teď už je to dobrý a rozhodně bych neměnila :-)
Musela jsem se naučít říkat ne a na druhou stranu chápu, že se někde potřebuje vypovídat (děda je dost nemluvnej, tak s ním si tedy moc nepokecá), tak se snažím často k nim chodit. Bohužel švagrovi děti k ní odmítají jezdit (švagrová se asi zbláznila), tak je ráda, že tam alespoň ty naši raubíři chodí často.

V každém případě Berdy, držím pěsti, ať máš štěstí!!!

berdy
30.3.2010 v 19:48:41

Piškotko-můj je ještě k tomu jedináček,nechce si to s něma rozházet.Byla situace loni čtyři dny před vánocemi a ona začala do mě narážet a pak hned řekla že by byla radši kdyby jeji syn zůstal sám.Tak jsme se pohádali on byl svědkem a vůbec se mi nezastal.Já jsem jí řekla že klidně můžu odejít s čím jsem přišla alevemu si malou sebou.To víte on má vysokou a já ju nemám a navíc jeho tata byl ředitelem plynárny tak si nahrabal,zato mí rodiče si vzali hypotéku ještě ted ju splácejí a musí se tamdost opravovat.Takže dost pěkně o mě nemluví.I když jsem měla zánět ledviny tak vůbec nelitovala jakou mám bolest,ale když ju píchne v boku tak já ju musím poslouchat jak je hrozně nemocná.

Lussy-s těma klíčema i když by jsme je vyměnily už jsem to spíš navrhovala tak to neprošlo.Můj by jim je stejně dal.

Tak já jsem radši když ju vůbec nevidím.

HANINA25
30.3.2010 v 17:29:44

Vy jste kuplířky:))))
Já jen doufám,že do této kategorie “ milých“ tchýněk nikdy nezapadnu…
Ale máte recht,bližší košile než kabát:)

babofka
30.3.2010 v 17:22:52

no, berdy, nezávidím… asi bych to taky těžko snášela a myslím, že bych velmi záhy “ztratila“ klíče, takže by bylo nutné vyměnit zámek a bezpečnostní klíče bývají dost drahé a nebývá jich tolik, takže by na tchýni (bohužel :-) ) nevyšel. Ale vždy jí rádi přivítáte a otevřete, když zazvoní, ne? Pokud budete doma… ;-)

berdy, hlavně nesmutni a vymysli plán! ;-)

ZavaZava
30.3.2010 v 17:16:33

Berdy, sluníčko, to je fakt hrozný. Já mám svou tchýni 60 km daleko a jsem šťastná. Jinak by to vypadalo jako u vás a asi bysme byli rozvedení, protože manžel jí zpočátku dával zapravdu. Nevařím, neuklízím, jen se válím a vůbec jsem k ničemu. Vzal si mě jen kvůli mé… Jo, to fakt řekla.
Zkus si ještě promluvit s manželem, protože on by měl být pro tebe opora. Chápu, že maminku má jen jednu, ale v případě, že hrozí, že se mu manželka a matka jeho dětí zhroutí či uteče, by to měl pochopit. Navíc na něj tchýně dá víc jak na tebe. Popros ho, aby si s ní promluvil, vymezil pravidla. Jen tak se s ní budeš moct líp sžít a mít ji míň nerada (mít víc ráda se asi v této situaci napsat nedá, ale říct manžovi snad jo). Třeba to pochopí (zatím manžel). No a pokud ne, tak pak to zatínání zubů :-)) Anebo šikovně rozbij zámek tak, aby se musel vyměnit…
Přeju moc, aby se to spravilo. Znám dost rozpadlých manželství, kde byl hlavní důvod rozvodu tchýně.

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LussyLussy
30.3.2010 v 16:11:04

berdy,

naprosto Ti rozumím. Já kvůli svému vztahu k tchýni navštívila i psycholožku, protože jsem už prostě nevěděla jak dál. Měla jsem pocit, že svých chováním zničí mě i mé manželství.

Nechová se jako ta tvoje, ale její chování mi dodnes není příjemné a hlavně pro mě vůbec pochopitelné. O malou prakticky nejeví zájem, odmítá mí jí hlídat, pak se najednou zblázní a když už jí vidí, tak jí zahrne dárkama a chce jí všechno vynahradit a pak o ní zase 14 dní nebo měsíc vůbec není slyšet. A řeči, které o mě vede v příbuzenstvu, nebudu ani publikovat.

Nejdřív jsme se kvůli ní s manželem strašně hádali, to ale opravdu nemá smysl, což mi potvrdila i psychložka. Ať je jaká je, je to prostě jeho matka a manžel pak neví na čí straně má být, nejraději by byl na obou a tak to nemá řešení.

Mometálně je to mnohem lepší, ale pro svůj klid v duši, abych měla čisté svědomí a věděla jsem, že opravdu nemá zájem a není to jen můj pocit dělám zhruba toto:

- pokud se děje něco mimořádného – malé narostl zub, byli jsme na výletě, malá je nemocná atd. pak tchýni pošlu mail s fotkama, nebo SMS nebo jí zavolám a informuju jí. Ona telefon většinou nezvedne, na sms a mail nikdy neodpověděla.

- pokud se domluvíme, že přijede a ona jako vždy nepřijede a nedá to dopředu vůbec vědět, pak jí zavolám nebo napíšu a slušně se jí snažím vysvětlit, že malá se na ní těšila, že jsme jí čekali a že mi tím nabourala plány.

- původně jezdila zásadně neohlášeně. Nebo volala tím stylem – doufám, že jste doma, za 5 minut jsme u vás… Psycholožka mi dal výbornou radu,sice to dalo práci to uskutečnit, ale funguje to 100 %. Občas tchýni prostě nezvednout telefon. Občas tchýni pokud je neohlášená neotevřít. Fakt vřele doporučuju. Samozřejmě nejde neotevřít, pokud ti dítě řve jako tur a je slyšet až na ulici. Ale pokud je doma situace taková, že to jde, pak dělat že nejsme doma. Věř, že to stačilo udělat 2x a od té se hlásí i týden dopředu. Jiná věc je, že se nahlásí a pak nepřijede, ale i v tom vidím posun od původního stavu.

Hlavně je důležitý (a nejtěžší) na tchýni nenadávat před partnerem. Já třeba vezmu koště, zametám kolem baráku a polohlasem říkám něco o kravách. Moc mi to pomáhá. Doma je klid a já si ulevím.

berdy, držím palce, opravdu zkus nastavit nějaká pravidla a když se s ní nedá mluvit, udělej to prostě jednostraně (= nejsme doma).

Jo a taky mi pomohlo omezit styk s ní na minimum, jen co malá povyrostla, tak jsem přestala jezdit ke tchánovcům na návštěvy, takové ty “jen tak“. Když mají třebasvátek, narozeniny, Vánoce, tak jedu, ale jinak vyšlu malou s manželem a doma si vklidu dělám co potřebuju.

Teď jsem si uvědomila, že jsi psala, že tchýně má klíče. Pak je to s neotevírám dost složitý. Jedině nechat klíče zevnitř, ale to pozná,že je někdo vevnitř. A co prostě vyměnit zámek a nové klíče jí nedat? Vymluvit se třeba na pojišťovnu, že jste si pořídili bezpečnější zámek proti zlodějům a dostanete tak slevu na pojištění? Aby v tom hned neviděla “útok“ proti ní. A když bude chtít klíč, tak jí prostě říct, že je vítaná, ale že jste dospělý lidé a chcete mít své soukromí a hotovo.

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist