Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » denní a noční spaní kojencedenní a noční spaní kojence
Anonym
19.3.2010 v 20:09:56

Ahoj holky, řeším teď náladovost (nevím, jak jinak to nazvat) své pětiměsíční dcery. Do tří měsíců v noci pěkně spala – budila se jen jednou za noc. Ve dne byla v pohodě. Přes den spala jen jednou, od jedenácti do dvou. Po třetím měsící zvrat. Začala se v noci často budit a vyžadovat kojení (nebo jen prso). Ráno se budí kolem čtvrté páté a už nemůže zabrat, někdy si hraje v postýlce, jindy ale pláče. Občas se jí povede ještě na chvilku usnout. Když pak vstaneme tak řve a řve do doby, než jde spát tzn. do 10-11hodin. Odpoledne a večer už bývá v pohodě. Chci se vás zeptat. Máte někdo podobnou zkušenost? Četla jsem na netu, že to může být tím, že má spánkový deficit? Myslíte že spí málo? Budu ráda za všechny vaše zkušenosti.

Stránky: [1]
erika.ch31
20.3.2010 v 8:54:49

tak tady se moc poradit nedá, jenom ujistit, že v tom nejste sama. První dítko od narození do dvou let vstávalo po hodině a půl, někdy jenom zkontrolovat jestli tam jsem, někdy napít, ale dokud se nepřitulila, tak neusnula. Brzy jsem kvůli spánkovému deficitu rezignovala a vzala jsem si ji k sobě do postele. Druhé to stejné, je jí 14 měsíců, tak čekám kdy začneme v noci spát :-)). Jo a teď mám v posteli obě dvě. Z každé strany jednu. Manžel má ložnici v jiné místnosti, aby se vůbec vyspal do práce. Když slyším maminky, kterým spí dítko téměř od narození celou noc, přes den ještě dvě hoďky dopo a dvě odpo, tak to mám jako scifi.Ale aspoň budeme mít na co vzpomínat. A nebo do třetice budem mít to spavé miminko :-)) Důležité je i přes to všechno nevyspání a únavu, být emočně v pohodě, fakt platí, že se to přenese na dítě. Takže nevyspalé, ale v pohodě.

berulinka1
19.3.2010 v 20:17:00

ahojky..tak já měla stejný problém..do 3 měsíců malá v pohodě a pak bum a spaní bylo úplně rozházený..usnula např.večer v 18.30,v 19 měla vyspáno a řvala do 4-4.30 ráno..jenže nezabíralo kojení,ani prso,ani chování,prostě nic..byla jsem už hotová,spala jsem i za chůze..ráno když usnula kolem tý půl 5,tak spala cca 1,5 hod a byla čilá jak rybička..přes den spala líp,cca 2-3 hod..ale jen 1x a večer nanovo,probdělý noci,malá uřvaná a tak to bylo až do jejích 21 měsíců:((..takže si umíš představit,jak jsem byla šťastná,když se jednoho večera neprobudila a vstávala až ráno..od tý doby je zase v pohodě,dnes je jí 3,5 roku..takže jestli tvoje malá bude stejná,tak se připrav na stálou noční službu a pevný nervy..ale samozřejmě přeju,aby to bylo v pohodě a malá měla jen malý vybočení a zase brzy začala spinkat:)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist