Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » Samé dobré zprávy :-)Samé dobré zprávy :-)
LussyLussy
18.3.2010 v 20:38:14

Ahoj holky,

konečně je tu JARO a já mám samé dobré zprávy o které se prostě musím s Vámi podělit. Takže:

1. Po 2,5 měsících jsem se snad konečně zbavila svých gynekologických potížích a jelikož jsem kvůli kvasinkám ze stravy úplně vyloučila cukry, zhubla jsem za měsíc 3 kila. Po sto letech nemám narvané oblečení, ale padají mi trochu kalhoty.

2. Pojišťovna se plácla přes kapsu a jak jsem se zmiňovala v diskutárně, že nám vichřice shodila zeď na bráchovo auto a ten chudák nedostane nic, tak my dostali 5 600,-, takže zeď můžeme začít stavět znovu.

3. Letos nám krásně vyšly daně, i zdravotní a sociální. Takže nám vrátili s manželem docela slušnou částku. Hned jsem zaplatila týdenní letní dovolenou v našich milovaných Krkonoších. Hlavně jsem vloni měla tak malé příjmy, že už nemám povinnost platit zálohy na sociální pojištění a na zdravotní pojištění jsou jen 80,- měsíčně. Takže ušetříme proti loňsku 1000,- měsíčně. Oni mě to teda stejně vraceli, ale když je hluboko do kapsy, tak jsem teda uvítala, že nic platit nemusím.

4. Dnes jsem byla s malou na kontrole na alergologii. Přišly jí výsledky podrobných krevních testů. Po tom co tu psala minule Matušenka jsem se bála, co se ještě dozvím, jaká alergie nám přibude do sbírky. Ale je to super.
Na nic jiného než jsem psala minule (bříza, roztoči, podzimní pyly, venkovní a domovní plísně, tráva, psi a kočky) alergická není. A nejvíc je opravdu “jen“ na trávu a domovní plísně, ostatní alergeny jsou zvýšené, ale není to žádná hrůza. A hlavně, u pediatra 2x vyšla snížená imunita, ale tady udělali opravdu hodně podrobné testy, a je to úplně v pořádku, jen má málo železa, tak má jíst potraviny bohaté na železo. Jako mimčo byla dlouho chudokrevná a brala železo v kapičkách,ale asi to nestačilo.
Doktorka mě pochválila, když jsem jí řekla, že uklízím jak cvok, a že snažím dodržovat v rámci možností protialergenní režim. Protože malá za celý měsíc ani jendou nezakašlala, neměla rýmu, vůbec nic. To prostě neznám :-). A v noci spí jak dudek, nechrápe, nevrtí se, nekašle, nebrečí, prostě chrní 10 nebo 12 hodin v kuse.
Tak jsem ráda, že ten můj úklid je k něčemu. Já opravdu nejsem uklízecí typ, snad se holky neurazíte když se přirovnám k Matyldě (před alergií) a teď jsem něco mezi Marikou a Paťkou :-)))). Každopádně by mě v životě nenapadlo, že budu každý měsíc prát záclony,každých 14 dní převlíkat postele a každý týden utírat prach na místech, kde jsem ho uklízela tak 2x za rok.

Stránky: [1] 2
LussyLussy
21.3.2010 v 20:33:22

Holky moje,

děkuju Vám všem, že máte radost se mnou. Je to fajn pocit :-)

MatušenkaMatušenka
19.3.2010 v 21:20:27

Lussy je dobře že vám nezlistili další alergeny.A že je holčičce lépe.U nás se to taky docela zlepšilo.Hlavně ten exzém.Co malej přestal pít mlíko tak se mu rapidně zlepšil.
Však mi si s tím poradíme že jo .A s tím uklízením jsem taky polevila nějak to nestíhám.

LienLien
19.3.2010 v 20:58:23

Lussy, to je super, potěšilo mě, jak se malé ulevilo, musí to být pro tebe perfektní pocit. Jen tak dál. :-)

Ájík
19.3.2010 v 19:23:11

Lussy, dobré zprávičky se čtou nejlépe :))
Moc ti to přeji….. tak ať se daří i dále a štěstíčko se vás nepustí :)

Já se taky musím pochlubit – podařilo se mi kontrolu na gastroambulanci u Domči přeřadit z 27.4. na 30.3. – což je o celý měsíc dřív a vzhledem k jeho přetrvávajícím potížím mě to velmi potěšilo. No a svítí sluníčko – co víc si můžem přát… konečně! :))

nuninka
19.3.2010 v 11:10:56

Lussy, to je moc hezká růžovka.
Gratuluji ke všem bezva zprávám a doufám, že se tě štěstí bude držet jako klíště i nadále. :-))

Horempádem
19.3.2010 v 9:51:12

Ahoj Lussy, gratuluji ke tvému zdravíčku, už bylo taky na čase :-)
Holčičce samo přeji,aby se jí i ty zmíněné alergie vytratily a měli jste už konečně klid.

Co se týká penízku, samozřejmě přeji a jen tak dáál :-)

MatildaMatilda
19.3.2010 v 8:13:35

Lussy:-)))
Moc jsi mě s tím dovětkem rozesmála, a navíc, zprávička je celkově krásně pozitivní, takové se čtou moc hezky:-)
Víš, ono to se mnou taky není tak strašné, taky jsem alergik, takže ten prach musím smejčit hodně často, určitě nejmíň 4x týdně, pomáhají holky, jen jde o to, že přes tu zimu díky topení v krbu přímo uprostřed obýváku je toho prachu přes míru, utírat člověk nestíhá. A navíc, každý den zjišťuji nějaké zalezlé místečko, které už zase křičí po vysavači, no nářez, já snad budu muset vstávat v půl páté ráno, abych ten celkově nabitý denní režim skloubila ještě s dokonalejší očistou:-)))

Malé princezně držím palečky, aby pylovou sezónu ustála ve zdraví, má úžasnou maminku, která se do problému zahryzne jak buldok a jde tvrdě za svým:-)
A ohledně daní, to se radši ani vyjadřovat nebudu, ráda bych zažila, že nám někdy i něco vrátí, ale na druhou stranu, podnikání mého muže nás všechny živí a na to, abychom podváděli v dokladech, nemáme oba ani žaludek ani svědomí:-)))

bamiskabamiska
19.3.2010 v 8:13:28

no tak to je paráda krásně nabytá zprávička energií a radostí, já se raduju za tebe, je dobře že tohle uklízení přineslo učinek, vím o čem mluvím jsem alergická na roztoče tak s tím také doma bojuju s uklidem…
dovolenou ti přeju a aspon se máte na co těšit, hlavně krásné počasí a dobrou náladu pak sebou zabalit….no a s těma penězma je to jen příjemné to potěší vždycky at se jedná o jakoukoliv částku….

Piškotka
19.3.2010 v 8:04:01

Jéé Lussy, super, super, super, jak s tvými shozenými kilečky (pro mě obrovská motivace, protože já a sladké, no raději no comment). Jinak blahopřeji i k výsledkům z alergologie a vlastně vše od tebe bylo takové pozitivní, hurá! :o)

berulinka1
19.3.2010 v 7:10:36

Lussy,tak to je senzační,samý super zprávičky:))..takže gratuluju a přeju,aby už stále svítilo sluníčko a těch radostných zpráv přibývalo:)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist