Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » VD + KLUBko » Samy/i o sobě » Kolečkové brusleKolečkové brusle
berdy
18.3.2010 v 19:45:20

Holky přemýšlím že si pořídím kolečkové brusle.Tak by mě zajimalo jestli některá máte a jezdíte na nich.A ještě když jste si je kupovaly jestli vám poradily v prodejně.

Stránky: [1] 2
lnorilnori
19.3.2010 v 10:07:57

Tak s těma kolečkama a padáním je to spíš tak, že s většíma kolečka se nemusíš tolik namáhat, aby ti to jelo rychle, padání už jena tobě.
Jinak já svoje provětrala už včera .. akorát mě u toho nebaví tlačit kočárek, ale na šátek si netrofám, kdybych přecejen někde spadla ..

wolfikwolfik
19.3.2010 v 9:39:01

Jde spíš o výšku koleček. Když koupíš moc velká, budeš prostě padat – chce to vyzkoušet. V prodejně mi to umožnili a viděla jsem rozdíl.

berdy
19.3.2010 v 8:47:57

Wolfik-díky za informace.
To jsem zvědavá jestli natrefím kde mi dobře poradí.

HANINA25
19.3.2010 v 8:28:40

No s kočárkem,to bych si dala líbit:))) Ani tak né pro ten krásný obsah,ale že bych se měla čeho držet.
Tady sem viděla taky pár mamin jezdit,tak proč nějaké odsuzování?
Já jsem myslela,že čím širší kolečka tím líp sedí na ploše a drží stabilitu těla.

wolfikwolfik
19.3.2010 v 8:12:02

Ono neplatí, čím větší kolečka, tím lepší. Sama jsem si to vyzkoušela. Je fakt, že na malých kolečkách se člověk víc “nadře“. Ale když máte kolečka naopak moc velká, tak padáte “na hubu“. Ložiska se liší materiálem – plast, hliník, kov, podle použitého materiálu je pak brusle “tvrdá“. Třeba já nesnáším, když jedu na bruslích přes nerovinu a nebo přes kamínky a drkotají mi u toho zuby, takže mi byl doporučen podvozek z tvrzeného plastu. Oproti hliníku si to opravdu nemůžu vynachválit, jízda je “měkčí“. Velikost koleček se volí právě podle výšky postavy. V každém dobrém obchodě se sportem s tímhle musí umět poradit. Dřív jsem měla brusle, které jsem koupila v akci v Hypernově, aniž by mi někdo poradil. Jezdila jsem na nich dlouho, ale byly těžké a byla jsem z nich vyřízená. Když jsem si loni kupovala nové, rozdíl byl hrozně moc velký. Teď pro mě není problém jezdit od nás do Pardubic a zpět, dohromady to dá tak 10 km, navíc jezdím s kočárkem (někdo mě za to i odsuzuje), a jsem v pohodě.

HANINA25
19.3.2010 v 7:58:21

No však wolfík má pravdu:)))
V Pardubicích mají plno cyklo stezek a chodníky po celém městě rozdělený na chodce a kola.Než jsem se orientovala, buď uhýbala sem cyklistovi nebo někomu na bruslích:)
Máte pocit,že po nožkách tam chodí jen minimum lidí:)
Jsou tam pěkné rovinky a kolem řeky asfaltová steska,kde mé trapné,padající pokusy by byli mimo pohled okolí:)))
Ikdyž sem malá a pády z této výšky by nebyly tak hrozné, obavy,že se na nich neudržím jsou dosti velké.
Koukala sem v obchodech,připadají mi všechny stejné,jen botou se lišily.Nějaká ložiska,velikost koleček je pro mě španělskou vesnicí:)))

wolfikwolfik
19.3.2010 v 7:17:40

Kolečkové brusle jsem si koupila loni ve Sportisimu a jsem maximálně spokojená. V prodejně mi poradili vhodný typ bruslí na moji postavu i na využití. Je jich spousta druhů, liší se podvozkem – tvrdostí, výškou, počtem kol, ložisky, materiálem koleček, botou atd. Pokud vám v prodejně neporadí, rychle pryč, protože brusle musí opravdu sednout, aby byl požitek z jízdy ten pravý. Jinak se na bruslích zbytečně nadřete a to není cílem.
P.S.: Hani, koukej si je pořídit, tady u nás se na nich jezdí fakt super :-)

berdy
19.3.2010 v 7:04:59

Hanino nezlobím se.Já už jsem přemýšlela loni že si je koupím.Známý mi poradily že čím větší kolečka tím lepší.A taky budu začátečník,tak mám obavy jestli mi to půjde.

HANINA25
18.3.2010 v 23:02:05

Tak já už rok odolávám náporu toho mýho,že brusle pořídíme:)))
Na ledě se jakžtakž udržím,ale kolečkový? Popravdě mám z toho hrůzu.No vypadá to jako by to byla sranda,ale já měla jako dítě ty se 4mi kolečky po stranách.

Dovolím si doplnit Berdy dotaz o přispění rady,které pro úplnýho začátečníka.Ať je to v jednom.Nezlobíš se doufám mamčo?

Anonym
18.3.2010 v 20:19:42

Kolečkové brusle mě dostaly…už dávno. Jezdíme delší rovné trasy.
Moje první byly K2, ložiska 5. Měly bezva botku a já to obrečela, když jsem je pak prodávala.- Abych si koupila lepší a rychlejší Rollerblade s většíma kolečkama a ložiskama, kvůli tomu, abychom mohli jezdit s přítelem spolu a já mu stíhala.
Zkušenosti s prodejci mám jak kde, oni poradí, ale ne vždy dobře. Když mi řekne prodavačka, že na tu botu se nemám dívat, že hlavní jsou kolečka, tak se otočím na podpadku a jdu.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist