Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Domácnost a bydlení » Dealer s levnou elektřinou a plynemDealer s levnou elektřinou a plynem
LussyLussy
17.3.2010 v 13:41:30

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jestli Vás už někdo podobný taky navštívil?

U nás dnes dopoledne zazvonili 2 vlezlý chlapíci v oblecích a začali mi vnucovat levnější elektriku a plyn, že stačí mezi vrátky 1 podpis, nic víc a budu mít energie o 7 % levnější.

Moc se mi to nezdálo, ptala jsem se, jaký je v tom háček. Prý žádný, prý je to jako když je někde chleba za 20,- a jinde za 25,-. Když jsem řekla, že se mi to nezdá (znám svoje, 10 let jsem prodávala fin. produkty, tak vím, co si člověk dokáže vymyslet, jen aby prodal to co nabízí), tak na mě začali tlačit, že můj dodavatel elektriky stejně zkrachoval, že ho koupila RWE, ta že je nejdražší dodavatel energií v Evropě a že jen blázen by nepodepsal, že naproti v bytovce všichni podepsali… atd. atd.

No, nedala jsem se ukecat a shodou okolní přijel kamarád, já se s pány rozloučila a vyprávím to kamarádovi. A on si říká: doufám, žes to nepodepsala. Protože jeho manželku ukecali, dokonce slibovali 50 % úsporu, a hned jí zkásli o 670,- jako manipulační poplatek. Nakonec se jim to rozleželo, a chtěli smlouvu zrušit, ale pak zjistili, že se dá zrušit jen pod pokutou 2500,-, tak jsou pěkně naštvaní.

Co tomu říkáte? Myslíte, že má smysl měnit dodavatele? Já si říkám, že teď ušetřím 7 % a pak třeba konkurence bude zdražovat o 3 % a ten můj o 10 % a vyjde to nastejno.

Stránky: [1] 2
Pavca31Pavca31
18.3.2010 v 8:27:45

Pro me by uz bylo zarazejici,ze chteji podpis jen mezi dvermi a je to.
Na dealery mam od jiste doby averzi.

HANINA25
17.3.2010 v 20:27:44

Tak Vám děkuji za rady.Naštěstí u nás nikdo takový nebyl,ale přiznám se, já se sem tam taky nechám zvyklat a pak si drbu hlavu.
No v dnešní době,kdy každý počítá každou korunu a není pomálu přehled ve firmách jim obchůdky teda musí vzkvétat.

Já mám zkušenosti jen s operátorem O2,kteří pořád otravují,že si všímaj,že spíš píšu než volám a vnucují paušály a jednou holčina naštvaně sekla s telefonem,když jsem řekla,že mě vyhovuje si tak 1x za měsíc nabít 200-250kč:)))

Králíček4Králíček4
17.3.2010 v 19:03:27

Já jsem od přírody nevěřící Tomáš a nevěřím nikomu nic z toho co nabízejí.Myslím tím takové ty podomní nebo pouliční dealery,co nabízejí ledacos,počínaje telefonní operátory a konče elektřinou či plynem.Manžel e také nechá dost ukecat,ale na mě si nepřijdou.Jednou mě i na ulici nabízeli přestup k VZP,ale já si stála tak na svým,že se mnou nehli.Mladík už byl až nepříjemný,jelikož zjistil,že na jeho každý argument mám svůj protinázor.Že i dcera mě potom řekla,že byl pěkně vzteklý a čekala kdy mě jednu vrazí.Také si pokud chci něco změnit najdu kontakt sama a nebudu spoléhat na sliby kohokoliv kdo mě zazvoní u dveří.

slepenina
17.3.2010 v 17:00:26

U nás také nikdo takový nebyl, ale bohužel manžel je takový, že řekne ano a klidně podepíše a to bylo něco i podobného před vánoci, volal¨mu někdo na telefon a on¨ho sice předal mě, že to vyřizuji já a někdo mi řekl, že chce jen doplnit nějaké informace ohledně manželova podnikání a tak jsme se domluvili na určitou hodinu a samozřejmě nepřišel a přišel, když já nebyla doma a ten dotyčný manželovi řekl, že je se mnou domluvený a má mu zaplatit a už nevím jakou částku, ale nebylo to nic malého a tak já pak přišla domů a na tu firmu volala a stal se tedy zázrak a pán druhý den přišel a vrátil nám to. Také jsem jim poslala i děkovný email, že se to v dnešní době nevidí, že se zachovají takhle. Určitě také nic jen tak nepodepisovat a prostě říct, že si to musíte rozmyslet a pak bych třeba řekla ne. Manžel se už naštěstí nějak poučil a takové věci předává na vyřízení mě, on nedokáže říct ne, ale jen cizím asi tak.

Danniella
17.3.2010 v 15:45:40

U nás byli takoví přislizlí chlapíci už na podzim. Na první pohled to vypadalo zajímavě, ale řekla jsem, že o těchto věcech se nerada rozhoduju bez rozmyšlení, tak ať přijdou později. Tvářili se ne zrovna nadšeně. Našla jsem si to na netu, výsledek je takový, že úspora v tom není žádná nebo naprosto minimální. Takže jsem jim druhý den poděkovala za trpělivost a samozřejmě jsme to nepodepsali.
Našla jsem v různých diskuzích tolik negativních reakcí, že bych do toho nešla.

MarysekMarysek
17.3.2010 v 14:30:38

u nas nastesti nikdo podobny nebyl…a kdyz nekdo otravuje a neda se odbyt, tak pustim na zahradu psa – pokud tam je cely den – ted v zime v tech mrazech to bohuzel neslo, tak skoro nikdo ani neotravuje…jinak manzel si s nima poradi hned, ale ja to jaksi neumim…bohuzel…

bamiskabamiska
17.3.2010 v 14:20:28

no osobně nesnáším nikoho kdo mi zazvoní u dveří a něco mi vnucuje at je to cokoliv…ted kamarádka také něco s touhle eletrikou rozjíždí netuším pořádně co, ale něco že bude levnější, ted nastupovala do práce…no já nic měnit nemíním a pokud ano získá si člověk info sám nebo dojde tam kam potřebuje….

Paťka
17.3.2010 v 14:18:45

Ahoj Lussy.
Byl u nás minulý týden chlápek a nabízel levnější plyn.
Byl tam manžel a řek mu,že nemáme zájem a šel o dům dál.

PetraPetra
17.3.2010 v 14:15:18

Lussy, pokud nepřipustili možnost, že ti dají k prostudování návrh smlouvy a nějaké info, a jen trvali na podpisu smlouvy hned teď, tak nevěřím tomu, že v tom háček není. Už jen z toho důvodu bych s takovou “supervýhodnou“ firmou nechtěla mít nic společnýho, i kdyby mi nabízeli elektřinu zdarma.

…neustrnout ;-)

ZavaZava
17.3.2010 v 13:49:36

Jo, podobný pán nás též navštívil.
A shodou okolností rozesílá právě teď Eon, náš dodavatel energie, krásné dopisy, že nabízí na 2 roky slevu 10% z momentální ceny. Jen tak mimochodem při tom podepíšeš smlouvu o odběru elektriky na 2 roky a po tuto dobu nemůžeš změnit dodavatele. Nečetla jsem to, protože mě to nas.., tak detaily nevím.

Až budu chtít řešit levnější dodávky energií, najdu si info a posoudím sama. Nenechám se tlačit žádným dealerem. Jenže upřímně – snažila jsem se jen na stránkách Eonu vyznat se v těch jejich tarifech, paušálech a dobách odběru a nic moc. Nakonec to stejně vyjde plus minus stejně..

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist