Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » spálaspála
janna2
15.3.2010 v 16:03:03

ahojda,tak uz se asi opravdu zblázním.poté,co uz mám malou asi měsíc doma kvuli neustálému zánětu průdušek(ve školce jineoblékli pořádně,prýbylo VEDRO před 14 dny),a ona uz je zdravá,jen tento týden je este doma kuli imunitě.tak starší jsem dnes vedla k lékaři kvuli tomu že ve čtvrtek unašich zvracela,ěla horečku a dnes se i osypala.poslední měsíc a půl jsem v čekárně každý týden aspon jednou.

má prý spálu.nevíte jak je dlouhá inkubační doba?protože minulý týden měla prázdniny.a to sedela s babičkoua dědou u nich doma(tam je poslední měsíc aby se od malé nenakazila,ted tam bude aby nenakazila malou)
nikde nebyla,jednou spala u bratránka a tomu nic není,před týdnem byla ve škole apak rovnou prázdniny.vubec netuším kde to mohla chytit.nejezdila s dedou ani na nakup,nic.doktorka říkala že se musela nakazit od někoho.sem z toho jelen.

Stránky: [1]
Anonym
16.3.2010 v 16:47:15

Ještě doplním k té hospitalizaci v nemocnici – ta je nutná při komplikovaném průběhu, většinou by měla stačit domácí léčba – záleží i na celkovém stavu dítěte atd…

Jinak by se měl tedy dělat ten výtěr, krev brát se může také, záleží na postupu lékaře. Ale výtěr vždy by měl být.

Anonym
16.3.2010 v 16:43:43

janno, je to tak jak píše Lenia, Padmé… – nemoc u něho nepropukne, ale on sám je prostě nosičem, i bezpříznakovým. Je popsáno více sérotypů, tuším kolem 80 tohoto Streptokoka.Léčba je ATB, nejčastěji PNC. Měl by se skutečně udělat výtěr všech kontaktních osob, lékař by pak rovněž měl pátrat po zdroji a způsobu přenosu.
Co se týká nakažlivosti, tak ta končí po nasazení penicilinu většinou již po 24, až 48 hodinách, tj. až začne “účinkovat“.A onemocnět se může také opakovaně. Sice se získají protilátky, ty pak mohou zamezit vzniku exantému při dalším onemocnění (pokud je to tentýž toxin).Ale spála to pak stejně bude, jen by se dalo říci, s mírnějšími projevy.
Ivča a Domča

Anonym
16.3.2010 v 12:00:29

bože ještě že ne nemocnici,sama by se tam zbláznila a nikdo jiný krom mě by tamnemohl,tatínek práce,babička špatné nohy a děda zajištuje vše kolem babičce.a já sem s malou.
to prý uz se nedávaji ted do nemocnice.
ještě se modlim aby ji paknebrali tu krev,ona v tech 7,5 letech má panickou hruzu z doktoru,na rentgenu sme ji nemohli dostat k přístroji jak se prala a řvala.

ach joo,děkuji za podporu,zitra uz bude mit připraveé učivo od učitelky na celý týden,tak ji pro to dojdu.

janna2

JanaKJanaK
15.3.2010 v 22:10:02

Jo, jo spála je potvora. Já jsem ji měla na střídačku se sestrou a musely jsme do nemocnice. Barča jí chytla asi někde ve školce, zrovna když jsme se s Vaškem vrátili po týdnu z nemocnice – bylo to na v dubnu 2006. Šoupli jsme ji k babičce a naštěstí dobrý.
Držím palečky ať už se konečně z těch nemocí vyhrabete ;-)

Lenia
15.3.2010 v 21:46:07

Ahoj Jani,
spálu si moji kluci prodělali před 2 lety 2x během půl roku….
Je to opravdu tak, že někdo z vaší rodiny může mít streptokokový bacil v sobě, nemoc u něho neprobíhá, ale malou nakazil. Nejlepší je dojít si ke svému lékaři a nechat si udělat výtěr z krku…VŠICHNI.My jsme to tak řešili . Streptokoka měl v krku manžel, ale bacilonosič byl i ve školce, takže těžko říct, kde to děti chytily. Manžel dostal ATB a přeléčil se…. Je důležité brát penicilin minimálně 10 dní a pak ještě aspoň 14 dní nedávat dítě do kolektivu, nechat dlouhou dobu rekonvalescence.
Smůla je, že spálu můžeš chytit (pokud se setkáš se stejným druhem streptokoka, který však produkuje spálový toxin jiného typu)znovu.
Nezapomeň malé převléknout ložní prádlo, vyměnit kartáček na zuby. infekční by neměla být cca 48 hod. po nasazení ATB léčby.Na kontrole vám jistě lékařka vezme krev a bude dělat i test moči. Neléčená spála totiž může poškodit srdce, klouby, ledviny….
Tak hodně štěstí, brzy snad bude jaro a nemoci odežene…

marika81
15.3.2010 v 20:44:34

Jani, tak to je pech……posílám dceři aspoň velké pohlazení a přání brzkého uzdravení:)))

PadméPadmé
15.3.2010 v 19:22:12

Janna2, inkubační doba je opravdu krátká – nám ve škole tenkrát řekli 2-4 dny, takže to jde fakt rychle.

Nosič je podle mého názoru ten, kdo ty bakterie (nebo viry) dané nemoci má a nemoc u něj neprobíhá s viditelnými příznaky (nebo neprobíhá vůbec).

Přeji brzké uzdravení.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

janna2
15.3.2010 v 18:36:30

Ivčo-asi jsemnatvrdlík,jakmám chápat nosič?jako že třeba bratránek to přenáší a sám to nemá?a že by jsme to chytli jen my.

Anonym
15.3.2010 v 16:24:31

Inkubační doba u spály je krátká, většinou 1-3 dny. Nakazit nemusí jen nemocný člověk se spálou, ale i nosič. Nosičů je v populaci okolo 10%, v rozmezí věku 5-9 let a pak 30-40 let nejvíce. Ale může se nakazit i např. z prádla, i ložního těchto nosičů, možností je více. Spálový streptokok je přenášen nejen vzdušnou cestou, ale i alimentární či jídlem.
Tak překu hodně štěstí a úspěšnou léčbu:-)
Ivča a Domča

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist