Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » autoškolaautoškola
lnorilnori
8.3.2010 v 9:46:21

Ahoj, tak Hanina prahne po podronostech mých závěreček, napado mě, že bych snad mohla někoho pobavit, někdo si rád zavzpomíná na svoje, takže:
Dokupovala jsem si jedny jízdy, ještě při posledních jízdách to vypadalo, že nemám šanci. V den D, co si bududeme povídat, se mi před odjezdem z domu třáslo úplně všechno.. Po cestě mě manžel ještě naučil natankovat, k závěrečkám nepotřebná věc, ale uklidňující. Chvíli se mnou čekal na testy, dělal si srandu, že chce vědět, jak jsem nedopadla .))) Inspektoři ale měli hodinové zpoždění, tak se dlouho čekalo, všichni se bavili jen o jízdách, na to se učitelé nemohli koukat, tak nám jeden začal opakovat teorii a upozornil nás na nejčastější chyby u jízd.
Testy bez chyby.
Na jízdy jsem šla třetí od konce z dvaceti. Mezitim přišlo hodně těch, kteří neudělali. Ti, co ještě nešli, byli čím dál nervóznější. To mě docela štvalo, protože jsem pak taky nervózněla, ale naštěstí k nám občas zašel jeden učitel a flegmaticky říkal, že klíííídek – díky za něj. Nemám ráda stresování kvůli patnácti minutám obyčejnýho života, který je ještě v budoucnosti. (Udělalo nás to jen pět. Podle toho, co vyprávěli, šlo hlavně o zbytečný chyby ze stresu .. )
No, a pak jsem šla konečně já. Inspektor na mě kouknul. “Jé, beruško, vy jste tak malinká, kolik měříte?“ A už to šlo jako po másle s úsměvem na rtu. Vysvětlil mi co a jak a pak už se jen bavil s učitelem a říkal, kam mám jet. Jednou jsem trochu prudce zabrzdila na červenou a jednou mi to při rozjezdu trochu cuklo, jinak bez chybičky. To bylo samý “Klárko, tady doleva“ “Princezno, doprava a pak po hlavní“ “Trefíte odtud zpátky? Tak my vás, beruško, navedem.“ Jelo se mi s nima hezky .) Pak se ještě ptal, jestli ráda řídim .. no nevim, ale u závěreček jsem si to zatim užila nejvíc .)))
Tak .) Pozítří ráno vezu manžela do práce, tak uvidíme, dva týdny jsem v tom neseděla .)

Stránky: [1] 2
marieggg
6.3.2016 v 18:20:47

To máš super. :) Podle mě je to hodně i o přístupu těch zkoušejících, učitelů a tak. Můžu se zeptat, kde jsi byla? Kámoška třeba byla v autoškole, kde je nechali zkoušky opakovat i 10x aby měli víc peněz a ten přístup byl prostě hozný..
Já jsem byla v Autostudy, kde měli podobný přístup, jako píšeš ty. Udělala jsem zkoušky na podruhé.

JovankaJovanka
9.3.2010 v 11:14:55

Inori, veliká gratulace :-))

Jestli můžu radit, řiď při každé příležitosti, ať to nezapomeneš. Pokud jde o Králíčka, přidávám se k Hani, ať si a malým sedí vzadu manžel. Jsi přece taky svéprávná jako on, ne??

A holky, dávejte pozor, i když jste na hlavní. Mě teď v sobotu naboural takový mladý syneček – neviděl mě přes dodávku, tak to do mě nabořil. Já ho taky neviděla, ale na té hlavní jsem neměla potřebu brzdit (to by se asi všichni divili) a čekat, až ta dodávka odjede. Nic se sice nestalo, jen odřený plech a zpoždění, ale je to i poučení.

Tak hodně šťastných kilometrů všem :-))

Piškotka
9.3.2010 v 9:16:33

Jé, tak mi se ihned vybavily moje zkoušky, (taky docela nedávno, červen 2009). Komisaře jsme vyfasovali toho nejhoršího, co mohl být a hned u teorie mě pěkně vytočil. Dělala jsem zkoušky se třemi děvčaty ve věku 17-18 let (jednu z nich dobře znám, šla jsem do autoškoly taky trochu na její popud :o) a troufám si říct, že já, loni 32-letá, jsem to brala poněkud daleko zodpovědněji než ony mladé a naučila se opravdu víc, než bylo třeba. Už odmalička mě auta bavily a už dědeček říkal, že jsem technický typ. Ten “vůl“ komisař mě v polovině otázky “Péče o akumulátor“ zastavil a řekl: “No, je vidět, že jste se to učila ikdyž pochybuju, že tomu rozumíte“. Dost mě naštval, protože ty holčiny věděly úplné prd proti tomu co já a sama instruktorka si pak moje otázky vyžádala, že je mám parádně zpracované a odkud že je mám. Byly z netu. No jinak narozdíl od mé kamarádky, která odjezdila celou jízdu na dvojku (mám na mysli řadicí stupeň), což mi samotné přišlo trapné, tak nám pak komisař řekl pouhé: “No, vy dvě jste jezdily vcelku slušně“. Já to viděla na pochvalu. Dnes už je to jedno, jezdím denně a jezdím myslím dobře. Akorát se kolikrát nestačím divit, co vůbec dělají na silnici někteří “borci“….

HANINA25
8.3.2010 v 21:02:48

Králíčku,tak ho zkus šoupnout jednou k malýmu.Myslím manžela:)

No to víš,že jsem poprvé z hrůzou sedla vedle Hanči do auta.Podvědomě s heslem: podle sebe soudím tebe:)))
Překvapila,zvládá.I když z ní ze začátku byla cítit nervozita.Náhodou sem jí říkala : klid,dobrý.Nejseš po mě,jezdíš dobře.
Takže sem byla hodná,nééé?
Horší bylo,když prohlásila,že mě na jaře posadí k volantu někde na letišti.Máme tu v Krásnu za Sokolovem nějaký zemědělský opuštěnáý letiště.Jako slušně vychovaná sem řekla díky ani náhodou:)))

Králíček4Králíček4
8.3.2010 v 20:51:01

Mě manžel když jsem chtěla dělat autoškolu řekl,že vyhazuji peníze zbytečně oknem,protože ji stejně neudělám.Asi sem ho nepotěšila,ale udělala jsem ji napoprve a na plný počet bodů.No přece bych mu tu radost neudělala.Jezdila jsme ráda a taky mě dlouho do řízení kecal,ale co mám malého syna a on vyžaduje,aby jsem s ním seděla vzadu,tak řídím jen výjmečně.

lnorilnori
8.3.2010 v 20:06:57

Hani, a ty provokuješ holku, že se s ní bojíš za volant?! :D

To já jsem opačnej případ, já bych se ho zeptala, jestli už tady nebo kde a kdyby mi neodpověděl včas, tak bych jela pomalu dál a koukala, jestli to mělo být to místo .. nebo nemělo..? Jé to si učitel vytrpěl několikrát, když jsem projela, když říkal, že tady .))) Dokonce se chudák rozhod, že mě bude učit samostatnýmu rozhodování.. částečně se mu to ale povedlo .)

HANINA25
8.3.2010 v 19:56:29

No šikula:)))
Tak Ti ještě jednou oficiálně gratuluju a Seš D O B R Á !

Já sem testy zvládla,ale jízdy na potřetí:) No,co popelka taky šla na ples třikrát:)))
A pro zasmání všech : má druhá jízda,jedeme za město,Haní vyklepaná,kámoška vzadu s policajtem a on najednou vrátíme se zpátky.Samozřejmě pomálu v zatáčce.Tak jak sem jela,prudce jsem otočila volantem a modlila se,abych to vybrala a neskončila v rybníku, co byl naproti. Kámoška vlítla policajtovi do náruče,já to vybrala,ale policajt místo,aby chrochtal blahem,že měl mladou holku v náručí nadával učiteli kdo mě pustil ke zkouškám:))))
No je jasný,že nejezdím,ikdyž otčím i kámoš tvrdili,že nejezdím špatně…
Stejně jsem šla do autoškoly z hecu,aby kámoška nešla sama….

Tak Tobě a Vám všem ostatním přeju,aby jste co nejmíň na silnicích potkávali takový umělce jako sem byla já:)
PS:nebojte se,mě určitě za volantem nepotkáte….

danasidanasi
8.3.2010 v 16:52:21

Lnori, nesmutni. Já jsem poprvé jela také sama, až asi po roce, či dvou od obdržení řidičáku. Manžel začal více jezdit po světě kamionem a já jsem začala jezdit s holkama sama po výletech.
Musím se, ale přiznat, že po narození naší nejmladší jsem měla ze začátku hrozný strach, ji naložit do auta. A to jsem jezdila bezmála 10 let.

…být neskonale šťastný

slepenina
8.3.2010 v 16:25:00

Blahopřeji a já si pro změnu před 30 lety musela dokupovat hodiny na testy, nešly mi křižovatky. Při testech hrozný stres a pak když řekl mé jméno a já to udělala na plný počet bodů tak se mi málem podlomily nohy. Jízdy jsem celkem zvládala, ale také díky tomu, že jsem vždy někdy večer jezdila s manželem na venkovské ulice a tam na černo jezdila i když moje první jízda byla asi 80 km a já měla strach tam dát větší rychlost než trojku, že to se mnou někam uletí. Nyní je to už skoro brnkačka a to taky aby ne po tolika letech ježdění.

lnorilnori
8.3.2010 v 15:13:08

Díky .)

Danasi, tak to je hezký :D To muj už mi předem řekl, ať si někde jezdim sama, ale že musim nechat dítě někde na hlídání .))) Ale je od rána do večera pryč, takže bez něj se do toho auta stejně nedostanu .)))

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist