Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jakou otevírací dobu má u Vás školka?Jakou otevírací dobu má u Vás školka?
LussyLussy
3.3.2010 v 21:28:01

Holky,
zajímalo by mne, jak je u Vás otevřená školka? Já pořád nějak naivně žila v domnění, že to je tak do 16.30 nebo i do 17.00. Aby prostě maminka stihla skončit v práci a vyzvednout dítě včas.

A dneska mě uzemnila paní učitelka z naší MŠ, kterou jsme potkaly na procházce a já s ní zavedla řeč. U nás je školka každý den od 7.00 do 15.30.

Takže když už jsem se nějak vnitřně smířila s tím, že tam malá příští rok nastoupí (není to tam zrovna něco extra, spíš podprůměr ve všem), tak teď si nějak neumím představit, že najdu ve městě práci, která bude do 14.30,abych stihla malou vyzvednout. Ve městě není na školku šance, letos nevzali 40 dětí, které tam spadají.

No jsem z toho nějaká přešlá :-).
Každopádně moje úvahy o tom, co budu dělat po rodičáku se začnou ubírat směrem k obnovení podnikání, abych to všechno skloubila.

Stránky: [1] 2 3 4
Anonym
12.2.2011 v 17:27:58

No Lussy, jsme na tom podobně. Chci dát Domču do školku od září na dva dny v týdnu, aby si zvykal na kolektiv atd. Nemám šanci, aby ho vzali do státní, je tu přecpáno a maminky na mateřské jsou v tom jejich seznamu kritérií až na posledním místě….Vezmou ho až bude mít rok před školou, jako předškoláka. Takže nezbyde než soukromá, naštěstí je tady docela kousek jedna, už jsem tam předběžně volala a není problém.
Tady je spousta maminek, co i normálně pracují s manželem a stejnak se dítě nedostane do školky protože prostě není místo…Sice tady na na našem obvodu postavili další školky či je rozšířily ale stejnak je to pořád málo….
Ivča a Domča

marika81
12.2.2011 v 17:27:31

Lussy, já bych mohla jít taky k zápisu s malým letos, ale prostě nejdu, i z důvodu, že mi ho prostě nevezmou:-(
Já bych se tím pak akorát trápila, že ho nevzali do školky.

Já být tebou, tak na ten zápis jdu, nic za to nedáš a třeba se jedno místečko pro Lucinku najde:-)

LussyLussy
12.2.2011 v 15:10:19

Narazila jsem na tuhle “svoji“ rok starou diskuzi:-)

Momentálně je mi jedno, jaká je otevírací doba, ale to, jestli dceru vůbec vezmou:-(.

Sice mám 2 měsíčního chlapečka, takže jsem nadále na mateřské a práci zatím neřeším, ale ona do kolektivu potřebuje jako sůl. A šíleně se do školky těší, nemluví o ničem jiném, i si na školku hrajeme doma.

Vloni do naší školky nepřijmuli 19 dětí a za měsíc bude zápis a je 5 volných míst a už teď se ví, že vezmou dvojčata, kterým byly v listopadu 3 roky a chlapečka, kterému budou v květnu 4. No a malé budou v květnu 3, takže si vůbec nedělám iluze, že by ji vzali.

bamiskabamiska
27.3.2010 v 13:32:49

Pavlínkov já to chápu jsem z obou stran jako učitelka, ale i jako matka a s tím do tří je to šibeniční proti tomu jsem nic neříkala a nic nenamítám….ono za čas tu můžu mít také problémy, člověk neví jak to bude mít s prací i dál…..ono když si člověk představí, že by měl být někde v bance, v krámu, u benzínky…no jak to dělaj ty matky to nechápu a obdivuju….já nikdy neměla funkční ani babičky aini tety tak je také cokoliv prolbém, ale já už mám kluky samostatné jednotky víceméně

Pavlinkav
27.3.2010 v 13:27:22

Bami, já to samozřejmě beru, že jsou to taky matky, proto se snažím každé prázdniny mít malou doma, aby si i ty učitelky mohly rozebrat volno. U nás se učitelky střídají tak, že jeden týden chodí na sedmou a jsou tam do oběda a druhý nějak po deváté (podle slov malé) a jsou tam do té půl páté. Tak nějak se jim tam skládají i hodiny do úvazku, nikdy jsem to blíž nezkoumala, ale mají to rozepsané na nástěnce u vchodu.

Ale otvíračka do tří? To je fakt nezvládnutelné. A to učím, takže můžu odcházet z práce v půl třetí, ale protože dojíždím, tak do tří teda s vyplazeným jazykem a jen pokud mi neujede bus nebo jsem autem…

To už neplatí zákon, že matky mají nárok na zkrácený úvazek, případně přizpůsobení pracovní doby? Je mi jasné, že dnešní podniky a zaměstnavatelé lidi spíš vykořisťují, než by vycházeli vstříc, ale určitě se nějaké řešení najít dá, pokud je školka aspoň do čtyř. Do tří to fakt nejde. Nemá každý použitelné prarodiče.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
27.3.2010 v 12:26:35

My měli otevřenou školku od šesti do půl páté. Chodila jsem do práce na sedm do tří. Měla jsem méně peněz, ale měla jsem práci! Takže ostatní bylo na tátovi. Také jsem se honila, dítě bylo ve školce mezi prvními a mezi posledními jsem ji vyzvedávala, no a? Přežili jsme.
Jak píše Pavlínka, jak mohou být zaměstnané jen tři maminky??? Je těžko sehnat práci, když máme malé děti, ale holt se musíme nějak snažit, třeba zaměstnat babičky, tety…

bamiskabamiska
27.3.2010 v 11:18:56

chápu je to velký problém a na druhou stranu jak se to dělalo dřív vždyt já nemyslím že by ty školky byly otevřené delší dobu….už jsem psala naše školka má do 4, no a já jsem také máme která musela letět 20km zpátky domů a pro kluka do družiny…ono ty učitelky jsou také mámy tak jak by se pak dostaly pro ty své on je to problém oboustranný…musel zašít fungovat manžel, měl i posunutou pracovní dobu jednu chvíli, a vyzvedává ho i starší brácha, ale j´á už nemám školkové o kterých se tu píš…..no do školky co jsem tak měla vypozorováno chodily babičky, kamarádky se střídaly jedna ráno vozila druhá vyzvedávala, tetky, i sourozenci…..

janna2
27.3.2010 v 10:54:50

Pavlínkav-u nás je sice otevřeno od 6-16,30.ale například já jsem na up,protože shnat práci od 7-15 je nemožné,když nemuzu na směny a ani dřív ani dýl.u nás ve školce vídám asi jen5 maminek co jsouna mateřské s dalším,pár pracuje,ale většina je doma,z duvodu nemožnosti chodit dopráce kvuli pracovní době.tři z mých známých byly na up uz 3 roky.a jak to tak vidim pokračují dál,jelikož když deti nastoupí do školy tak družiny to samé,do 16,30.
většinou živí rodinupartner,a v tompřípade nemá pracovní dobu do 15 hodin,ale maká co to jde.

Anonym
27.3.2010 v 9:19:48

u nás na vesnici si školka určuje otevírací dobu dle přání rodiču, takže nějaké stížnosti přes zřizovatele asi nezaberou. Většina rodičů déle školku nechce a otevírací doba od 7 – 15 jim vyhovuje. Buď jsou maminky doma (a to většina) nebo mají v místě prarodiče, kteří se postarají. A ještě je ve školce plný stav, takže veškeré stížnosti se míjí účinkem. Zaměstnanci ve školce jsou z toho také někdy nešťastní, protože podle přání na otevírací dobu mají patřičný pracovní úvazek. Takže třeba to nevychází ani na dvě učitelky, ale na jeden celý úvazek a na jeden poloviční…..

Pavlinkav
26.3.2010 v 17:55:43

Holky, mě ty “otvírací doby“ školek příjdou úplně zcestné. Neměla by školka být “služba“ pro rodiče?

Stejně tak mě úplně vyděsilo to zjištění Lussy, že ve školce jsou tři pracující maminky? Proboha, to je takový babyboom, že jsou všichni na MD s druhým a dalším, nebo taková nezaměstnanost?

Mám z toho pocit, že školky ve městech jsou otevřené dýl, ale ty dědinské si dělají co chtějí. Protože mít školku do tří je fakt šílenost. Nešlo by to řešit přes zřizovatele? Tj. městský, obecní úřad?

…objevovat doteď nepoznané…

Stránky: [1] 2 3 4Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist