Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » BRKI, NRKI a CERD - něco mi tu neštimujeBRKI, NRKI a CERD - něco mi tu neštimuje
Horempádem
1.3.2010 v 19:54:59

Jsem trošku rozčarovaná. Vlastně ne trošku, jsem dost rozčarovaná. Některé z vás vědí, že jsme před týdnem dostali dočasné zamítnutí hypotéky. Důvodem bylo, že máme zápis v BRKI (bankovní registr klientských informací). Nebudu to tu už pitvat, zkrátka manžel ten zápis má neoprávněně, díky zfalšovanému ručitelskému prohlášení, ke kterému přišel jak slepý k houslím.

OK chtěli jsme to řešit, protože banka po nás požadovala, aby jsme žádali o výmaz z tohoto rejstříku, tj. toho zápisu. Dala jsem na radu bankovní poradkyně, aby jsme si nechali poslat onen výpis a na základě informací z něj, to řešili.

Dobrá zaregistrovala jsem sebe, pak manžela do CERD (centrální registr dlužníků), zaplatila pětileté předplatné, které umožňuje náhled do 12 oficiálních registrů, kde jsou evidovány informace o tom, jestli někde na vás nebyl uvalen zápis o dluhu a to včetně náhledu do bankovního i nebankovního registru klientských informací.

Když jsem mohla vstoupit do svého náhledu, nebylo pro mě zvláštním překvapením, že nikde nemám žádný zápis. O tři dny později naskočil přístup i na manželův náhled. A co nevidím, manžel nemá nikde taky žádný zápis. Tak si tak říkám, že možná jsem se zaregistrovala do špatné databáze, ale nezaregistrovala jsem se špatně, zaregistrovala jsem se dobře. To je ten registr, kde tyto informace oficiálně shromažďují.

Takže co si mám o tom myslet. Jak mám žádat o výmaz něčeho, co neexistuje? Není to náhodou tak, že banky si mezi sebou přeposílají informace, které neexistují v těchto oficiálních databázích? Jak mám potom něco takového ovlivnit, když do toho nemám jako osoba přístup a nevím, jak se k těmto informacím dostat.

Tak a co teď. Zítra se chystám zavolat na CERD a ověřit si některá fakta a jsem zvědavá, co mi řeknou. Zda mám jejich evidenci věřit a jestli to je skutečně ta oficiální.
Pak budu muset zavolat do banky a zajímat se o to, kde k těmto informacím přišli a jak se mám postarat o jejich výmaz, když oficiálně neexistují.

To jsou věci po dvou deci :-( Co si o tom myslíte vy, nedělá si tu z nás někdo šprťouchlata?

Stránky: [1]
Horempádem
1.3.2010 v 20:48:42

Pavco, jo pamatuju, ale bohužel paní poradkyně na KB, nás v té době ujišťovala, že máme hypo bez problémů. Takže, až půjde byt do luftu a splatíme závazky, tak s nimi končím :-(

Pavca31Pavca31
1.3.2010 v 20:42:05

Hp pamatujes kdyz jsem ti psala ze komercka jedna s lidma nefer,?

Horempádem
1.3.2010 v 20:38:11

No Lussy, trošku pozdě vyřčeno to s tím CBCB, to jsem opravdu nevěděla a bohužel jsem prodělala 2 tis korun. Viz tento odkaz http://www.cbcb.cz/download/cerd.pdf.

Jenže to je taky nefér od té bankovní poradkyně, měla mi rovnou dát odkaz na tuhle instituci a nemusela jsem prodělat tolik peněz. Už dlouho jsme přesvědčeni, že by jsme si měli udělat účet někde jinde a tohle je poslední kapka. Od své bankovní poradkyně bych očekávala, že podání této informace bude samozřejmostí :-(

Pavca31Pavca31
1.3.2010 v 20:26:49

Myslim ze hlavni by mel byt ten co pise LUssy nekde jsem to cetla,bylo to tenkrat hodne diskutovany.

Ale cerd podle me jen taha z lidi penize,jelikoz za jejich sluzby platis

Pavca31Pavca31
1.3.2010 v 20:22:42

CERD neni oficialni registr.Tohle jsme resili se znamyma uz nekolikrat,vsude si to tak udavaji ale neni to tak.
Znamym kteri maji exekuci a potrebovali vedet kde maji zaznam a na jak dlouho,tak si zaplatili za vypis a prisel jim vypis o totalni bezdluznosti,pry nemaji zaznam a pritom maji zaznam a to co vim nebylo u prvnich lidi.
Je to k nepochopeni

LussyLussy
1.3.2010 v 20:21:29

Horempádko,
a co CBCB?:-). Nechci tě mystifikovat, přece jenom jsem už přes půl roku mimo obor, ale pokud si dobře pamatuju, tak tohle byl ten nejdůležitější a nejhlavnější registr. A 100 % pokud manžel někde ručí, tak tam to bude. Jen pro laika je to dost nepřehledný. Ale to není teď důležitý, prostě neboj, že by si to v KB vycucali z prstu.

Ale jestli můžu poradit – KB je momentálně nejpřísnější banka v poskytování hypoték. A že máte hodně vysoké příjmy není vůbec rozhodující, jsou na to takový prapodivný programy, hodí se tam všechna data o klientovi a věř, že všechno je důležitý – velikost města kde bydlí, kolik let pracuje, vzdělání atd atd a tenhle scoring prostě nejde obejít, prostě to vyplivne, že to nedostaneš a nazdar :-(.
Co já zažila klientů, kteří měli slušné platy, nikde nic nespláceli ale prostě neměli nárok.

Horempádem
1.3.2010 v 20:20:15

Mankaš, no je to prostě divný. Ano manžel figuruje neprávem na jedné úvěrové smlouvě, ti lidé zhruba před dvěma lety tam dlužili splátku, ale tu uhradili. Kdesi v registru nějakém, já nevím jakém manžel visí spolu s nimi, i když dluh už je dva roky uhrazen. Tož mě zajímá, jak tohle dopadne. Už jsme taky dostali typ na banku, kde neberou na tyhle zápisy nezápisy ohled, takže asi to nakonec dopadne tak, že budeme žádat tam. Protože fakt nevím, kde a jak mám žádat o výmaz něčeho, co nefiguruje v oficiálních registrech.

MANKAš
1.3.2010 v 20:12:30

Tak k tomu můžu říct, také své, když jsme si žádali o půjčku na modernizaci bytu, tak jsme se první ptali u České spořitelny, půjčka nám byla zamítnuta, jako nevyhovujícím klientům, paní co se nám o to starala, nám poradila, ať si necháme podobně jako vy nechat zaslat výpis z rejstříku dlužníků, tam jsme ovšem ani jeden vedeni nebyli…pídili jsme se tedy po důvodu proč nám to odmítli a dopídili jsme se toho, že když jsme se brali, manžel vybral a zrušil u nich účet, jenže se platí za zrušení a tím se dostal do mínusu, takže kvůli tomu, že dlužil za zrušení účtu asi 400kč, nevím jak dlouho, jsme se stali v jejich registru nevyhovujícími klienty, takže jsme zašli do Raiffaisenu a bezproblémů půjčku získali, přeju vám aby se vám to brzo vyjasnilo a takové nesmyslné tahanice přestali a aby si tam paní asi zametli před vlastním prahem…

…zodpovědnost, štěstí a také potřebnost :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist