Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Výživa, vaření, recepty » V jakém věku díťete je vhodné přejít na kravské mléko.V jakém věku díťete je vhodné přejít na kravské mléko.
Paťka
28.2.2010 v 22:54:33

Mám na Vás takovou otázku.
Od kdy jste Vašim dětem začaly podávat kravské mléko?
Malou jsem kojila půl roku a do roka a asi dvou měsíců byla na UM.Pak mi přestala mléko pít úplně a nepije ho dodnes a je jí 5 let.Malý byl také asi půl roku kojen a zatím je na UM a včera jsem zkusila dát mu lahev převařeného kravského mléka a vypil jí celou.Jogurty probio. jí už dlouho.Dneska dostal krupicovou kaši,kterou mi z UM nechtěl a z kravského ano.
Pátrala jsem na internetu a je tam pár diskusí,ale polovina říká po roce a polovina po druhém roce života díťěte.
Jakou tedy máte zkušenost Vy?

Stránky: [1] 2
MatildaMatilda
1.3.2010 v 8:57:30

Tak u nás pravý opak. Všechny děti po kojení přešly na Sunar a ke konci druhého roku na plnotučné mléko.
Malý má 22 měsíců, minulý týden se mi stalo, že došel Sunar a taťka, jak měl fofry, tak ho zapomněl po cestě z práce koupit. A protože malý bez mlíčka neusne, tak večer dostal místo sunaru ovesnou kaši, to jsem ho ještě oblafla, vařenou z mléka, ale ráno, to už plakal a chtěl svoji oblíbenou snídani, takže jsem mu musela udělat láhev mléka, a vypil to bez problémů. Samozřejmě budeme se Sunarem pokračovat dál, tohle byla vyjímka, ale u nás s přechodem na “normální“ mléčnou stravu asi problém nebude. Malý mléko ustál bez jakýchkoliv trávicích problémů, na ekzém naštěstí netrpí.

Danniella
1.3.2010 v 7:23:08

Syn, 3,5 roku, pije dosud Nestle bifidus UM a budu v tom zatím pokračovat. Kravské mléko mu nechutná, nedávno jsem mu dvakrát přimíchala kravské do UM, vypil to, ale už to dělat nebudu.
Když byl malý, dávala jsem kaši Sinlac (s vodou). Musela jsem ji naředit na hustý nápoj, syn kaše nechce. Byla moc dobrá. Doporučila nám ji doktorka kvůli riziku atop. ekzému.
Zajímavé je, že syn jedl jogurty, dokud jsem kojila (18 měsíců), po úplném odstavení je přestal jíst a kromě UM dodnes nepozře žádný mléčný výrobek. Proto také dávám pořád toto UM.

Paťka
1.3.2010 v 0:02:25

Děkuji Vám všem za Vaše názory.
Malý taky dostává Sunarku kaši.Chtěla jsem vyzkoušet jestli by si vzal i kaši z kravského.Puding už taky ochutnal s piškoty,banánem a broskví a chutná mu to právě víc než z UM.Tak mu ho tedy budu dávat do pokrmů občas a na to pití mu ještě nechám Sunar.

JanaKJanaK
28.2.2010 v 23:56:26

Souhlasím, dětem taky nějak zvlášť nechutná, zato já bych bez něj nemohla být – třeba brambory na loupačku a studené mléko – mňam mňam.
Když se to tak vezme, tak my jsme jediný savci, kteří nejen že pijeme mléko jiných savců, ale děje se tak často po celý náš život ;-)

Horempádem
28.2.2010 v 23:51:52

Tak já se přidám. Dcerka pije normální kravské mléko velmi sporadicky. Kakao jí nechutná, jediné v čem toto mléko snese je Caro :-) Do dnes, pokud chce nějaké mléko k pití, tak upřednostňuje UM pro děti od dvou nebo dělají i pro děti od tří let. Nebráním jí v tom, protože obsahují vitamíny a probiotika.

Takže asi tak. Jinak aniž bych věděla, že o něj nebude stát, tak do stravy jsem jí ho zařadila až od dvou let, tj. do kaší apod.

JanaKJanaK
28.2.2010 v 23:39:06

Do vody jsou super – jsou rychlé a snadné na přípravu a přidávají tam i potřebné vitamíny a minerály.

marika81
28.2.2010 v 23:33:11

Tak to je dobře, dávám jen tu rýžovou kaši a nebo sunarky a ty se dělají do vody:))))

JanaKJanaK
28.2.2010 v 23:26:17

Do kaše po roce nevadí, pozor ale na klasickou krupičnou, je velmi těžce stravitelná (pravděpodobně to všechny víte, ale já jen pro jisotu).
Kravské mléko je nevhodné pro velmi vysoký obsah bílkovin, vždyť má pomoct telátku vyrůst do veliké kravičky. No a protože je určeno trošku jinému savci, pro naše dětičky je to obrovský “záhul“ pro celý zažívací systém, nejvíc trpí asi ledviny.

My jsme baštili umělé do dvou let, kaše jsme měli kupované, pak měl pauzu asi rok, kdy mlíčko odmítal úplně a teď si ho občas dá – nejraději s kakaem (občas), v bramborové kaši či pudingu.

marika81
28.2.2010 v 23:18:34

Takže do té kaše to nevadí, malý má taky 15.měs.????

lnorilnori
28.2.2010 v 23:16:29

Paťko a nepsalas taky někde, že malý má atopický ekzém? To by kravský neměl, ne?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist