Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Další jobovka!Další jobovka!
wolfikwolfik
17.2.2010 v 15:14:09

Jsem neschopná matka :-(.
Uvařila jsem malé oběd, dala ho do misky (používáme sklo), misku dala na stůl, malou do židličky, a otočila jsem se pro lžičku. Fakt to byl zlomek sekundy, bum bác, miska rozbitá na zemi. Malá ji strhla dolů. Bohužel tak nešťastně, že nejdřív spadla na její jídelní židličku, tam se rozbila a pak teprve spadla na zem. Všude plno střepů, do toho ten vylitý oběd. Hned jsem malou popadla a posadila ji na zem, dál od těch střepů. Jenže jsem si nevšimla, jestli nějaký střípek neměla v ručičce :-(. Začala jsem uklízet to nadělení, když se najednou malá začala dávit a vyblinkala se. Prohlížela jsem a prohmatávala podlahu i ty zvratky, nikde jsem nic nenašla, v rukách nic neměla a vyblinkala jen trošku čaje. Jenže jsem nevěděla, jestli náhodou neměla střípek v dlani a jak si všecko strká do pusy, jestli si ho tam nešoupla :-(. Stejně tak to mohl být nějaký drobek, smítko, chlup, cokoli. Jak se vyblinkala, tak už byla v pohodě, zase se smála, nic jí nebylo. Přesto jsme se sebraly a jely do nemocnice, na ORL. Vím, že jsem neschopná, že by se tohle vůbec nemělo stát, ale těch jmen, co mi dala sestra na ORL, to jsem ještě nezažila. A jak se na mě všichni dívali! Jako kdybych nebyla dost vyděšená :-(.
Doktor na ORL v krku nic neviděl a říkal, že kdyby střep spolkla, že by to zanechalo nějaké stopy v krku, ale že má krček bez škrábnutí. Ještě nás poslal na dětské, kde ji také prohlédli, nic na ní neshledali, řekli mi, co máme hlídat a poslali nás domů. Zítra máme jít znovu na ORL na kontrolu, ale do nemocnice už mě nikdo nedostane, pojedu tam, kam jezdíme i se synem.
Jsem z toho na dně :-(. Nedokážu uhlídat dvě malé děti :-(.
Kdyby střep opravdu spolkla, nevíte, kdy by se začaly případně objevovat nějaké potíže?
w.

Stránky: [1] 2 3
nuninka
18.2.2010 v 8:23:59

Wolfíku, vůbec nejsi neschopná!!!!!
To jen v té nemocnici byly na …..
Toto se může stát každému. Stačí se otočit a už se něco stane.
Malá měla kvůli rýmě UV lampu. Když jsem se otočila abych vytáhla šňůru ze zásuvky, malá sáhla na tu rozžavenou žárovku.
To byl řev. Klepala jsem se hrozně. A to jsme u ní seděli dvě.
Strašně jsem se bála jestli bude mít dlaň v pořádku.
Naštěstí tam nic nemá :-))
Ale jde o to, že opravdu stačí vteřina a už je úraz.
JSI DOBRÁ MATKA.

Anonym
18.2.2010 v 8:12:33

Wolfiku,
se sklem mám taky zážitek.Už je to dávno, synovi bylo něco přes rok a nějakým záhadným způsobem se mu podařilo na návštěvě rozbít prosklená dvířka skříňky,z bezpečnostních důvodů zatarasenou těžkým křeslem…
Byl to mžik a najednou rána,křik,on celý od krve..no, ve mně by se tenkrát spíš krve nedořezal, bylo to STRAŠNÉ.Nejhorší bylo, že měl od krve i pusinku,takže jsem jako ty nevěděla, jestli nějaký střípek i nespolkl.Naštěstí to nebyla taková hrůza, jak to vypadalo,měl rozseklou malou ranku na čele,která hodně krvácela,od toho ta krev v puse.Ani mu to nešili,ale jizvička “na památku“ tam, kde začínají růst vlasy, mu zůstala dodnes.
Tak hlavu vzhůru, to bude v pořádku,uvidíš.A nedělej si výčitky, já obě děti taky krmila z porcelánových misek,plast se mi nějak příčí…
Nepřihlášená džejn

janna2
18.2.2010 v 6:49:53

hi anonymní,a do čeho ji teda mela to jidlo dát?do železný misky,nebo do plasty s melaminem?
já davala malé teda ten plast,ale vetšínou od mimča mela keramické misky,když neco spadne tak se to rozštípe at je to co je to.já vsteky flákla s dvema miskami na zem,plastovýma,a taky nevydžely.

wolfi-to se stava,nemužeš mit oči všude.me se tohle stalo s malou,byl ji asi rok.ale s hračkou.mela takovou tu berušku,mela nahoře z ppružinek tykadílka s kuličkou.celé týdny nic a najednou večer to tykadlo nebylo.no hledali sme jak blázni a uz sme byli oblečení do nemocnice na rtg.pak jsem našla na koberci,vubec to nebylo videt zvýšky.

nelepší je když pak čteš ty komentáře u článků,např,na novinkách,kdyžse neco stane.A KDE BYLI RODIČE????takového člověka bych kopla kamsi,stačí moment a je zle,ale to je prostě o náhodě,ne o nevšímavosti nebo špatnén umyslu.

Sonča
17.2.2010 v 22:36:07

Taky používám klasické porcelánové nádobí a sklo. Včera ráno Kuba rozbil misku a večer Kačka skleničku. Děti jsem vyhnala z kuchyně, pořádně jsem vytřela a vysála a víc to neřešila.

Sestra na ORL měla nějaký osobní problém, měla tě radši uklidnit a né ještě víc stresovat. Připomíná mi to místní gynekoložku, u které nedávno rodila kamarádka. Když se ptala sestřičky, kdo ji bude rodit, řekla jí ta a ta doktorka, ale máte štěstí, zrovna má dobrou náladu.

lnorilnori
17.2.2010 v 21:30:45

Jídlo do skla mi teda přijde mnohem lepší lepší než do plastu. Za to by mě opravdu nenapadlo tě soudit.
Já dávám normálně do hliněnýho talíře nebo misky, čaj pije ze skleněný sklenice nebo z hrníčku, sama si to drží (občas vylejvá a chci jí to přidržet, tak je boj, aby to nehodila na zem, protože se křečovitě brání a hned můžem být ve střepech), má jeden plastovej hrníček a tam jí leju jenom studený pití. Příbor má kovovej. Stačí chvilka nepozornosti a můžu frčet do nemocnice jako ty.. a co dřevěný nádobí? Odpůrcům plastu by se to mohlo vyplatit jako prevence proti rozbití skla apod. (A jinak – i střepy z nešikovně hozený plastový misky krásně řežou, takže si nikdo nevybere)

HANINA25
17.2.2010 v 21:07:52

Jejda to je popela co si sypeš na hlavu:))))
Neboj,já taky dávala dítkům do skla a do porcelánu.Bohužel,spíš mě se to povedlo to rozbít.Otočila sem se po utěrce a loktem jsem ho shodila.
To jsou teprv začátky,počkej až se bude sápat na linku a 20 čísel bude málo:))))

makinea
17.2.2010 v 21:07:51

Wolfiku, klídek :-) Lehce se to řekne, ale vidím to jako Hanina. Střepy přinášejí štěstí :-)

Mně to, že dáváš dětem jídlo do skla, zas taková hrůza nepřijde. Rozhodně mi to nepřijde na odsouzení.
Já plastové používám, jen když si dětičky vezmou třeba misku s jablky do pokojíku, jinak u stolu používám normální nádobí (keramické).

Sestra asi neměla svůj den, snaž se to hodit za hlavu.

Já myslím, že střep nespolkla, nechce se mi věřit, že by jen tak prošel krčkem ven.

A kdybys chtěla nějaké historky o neschopné matce, tak jich o sobě mám v rukávu několik :-(…:-) Stane se. Hlavně že to dobře dopadlo.
TAk hlavu vzhůru!!

wolfikwolfik
17.2.2010 v 20:45:08

Prosím, neodsuzujte mě za to, že jsem dávala jídlo do skla… dělala jsem to tak u prvního dítěte a nikdy se nic nestalo… nikdy jsem dítěti misku nedala do ruky, ani ve snu by mě to nenapadlo… když jsem misku položila na stůl, myslela jsem, že jsem ji dala dostatečně daleko, aby na ni malá nedosáhla… bohužel jsem se spletla a stalo se :-(… budu muset vymyslet krmení z něčeho jiného, ale ruku na srdce, kolik lidí se dokáže najíst z plastu??? Mně to osobně vadí, tak jsem to nedělala ani mým dětem, a to jen v dobré víře! Holt jsem poučená :-(

trinity83
17.2.2010 v 20:33:27

Je to zážitek,ze kterého si odneseš ponaučení,ale určitě to neznamená,že jsi neschopná matka.Sestřička tuhle práci bere jako rutinu a asi měla i špatný den,no a ty jsi pro ní byla snadným terčem.Svým způsobem ona je asi nešťastným člověkem,když neumí s druhými rozumně komunikovat.Hlavní je,že vše dopadlo skvěle.

miluji svou rodinu,jsem přátelská,mám ráda zábavu a zvířátka

Anonym
17.2.2010 v 20:25:44

Stát se to může komukoliv z nás a hlavně, že všechno dobře dopadlo. Ovšem dát dítěti jídlo do skla :-(( to snad ne :-((

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist