Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » AlergologieAlergologie
LussyLussy
16.2.2010 v 21:25:25

Ahoj holky,

dneska jsem byla s malou u alergoložky. Přiznávám, že jsem tam šla s velkou obavou. Jak jsem psala, že asi vím, co způsobovalo ty její kašle, tak to byla plíseň ve skříni. Objevila jsem jí náhodou, protože byla vevnitř v místech, kde jsou šuplíky, takže při běžném pohledu nebyla vidět. Asi se udělala z toho, jak jsem pořád zvlhčovala vzduch, když měla ty rýmy a kašle. Teď už vím, že naprosto zbytečně. Skříň jsme vyhodili a malá od té doby nekašlala ani neměla rýmu, takže mi bylo jasné, že tam alergie na plíseň asi bude.
Tady je fotka toho hnusu:

Paní doktorka byla bezvadná, byly jsme tam přes hodinu. Úplně mě překvapila, co všechno jí zajímalo. Kde bydlíme, jestli máme zvířata, jak a kdy byla malá nemocná, kdy a na co byla očkovaná a jaké měla reakce atd. atd. Podle toho vybrala 8 alergenů, které malé aplikovala na spodní stranu předloktí. Víc se jí na ručičku nevešlo. Zkusila tedy psa, kočku, podzimní pyl, trávy,břízu,roztoče,venkovní plísně a domovní plísně.
20 minut jsme musely vydržet být v klidu, nehýbat s rukou a nesahat na to, no, dalo to práci,ale malá to zvládla. Pak jí to doktorka setřela a pod všemi kapkami alergenů byl pupínek :-(. Takže je alergická na vše co dr. zkusila, nejvíc ale na trávy a domovní plísně.

Pak jsme tam byly dalších 20 minut, kdy mi vysvětlovala co to pro nás znamená, co dělat a nedělat, posílá nás ještě do střešovické nemocnice na nějaké důkladné krevní testy. Dokonce říkala, že to, co vypadalo jako běžná reakce na očkování může být alergická reakce na očkování,takže budou zjišťovat, jestli malá má v těle vytvořeny protilátky proti nemocem, proti kterým byla očkovaná. Dostala na trvalé užívání kapky do nosu a v případě akutní potřeby sirup.

Vysvětila mi, že ta alergie spustí malé rýmu, a že malá trpí na zadní rýmu, tudíž něco vyteče nosem a zbytek do krku, tam to něco dráždí a malá začne kašlat.

No, mám toho plnou hlavu. Nejdřív se mi strašně chtělo brečet a musela jsem se hodně přemáhat, pak jsem se ale uklidnila a teď už jenom vymýšlím a přemýšlím, jak to doma udělat. Máme psi, kočky, roztoče určitě taky, před barákem lipovo-javorovou alej, obrovskou zatravněnou zahradu a tak dále. Dostala jsem knížku, celou jsem jí pročetla, je opravdu polopaticky napsaná, tak už vím co a jak dělat.

Nakonec si říkám, že je lepší vědět, na čem jsme, než se pořád nervovat, být zalezlý doma a myslet si, že má malá virózu a cpát do ní léky, které nikdy nezabraly. Teď je bude brát taky, ale už vím, že se léčí něco konkrétního.

Manžel je z toho hotovej, když nám na neurologii kdysi řekli, že malá začne chodit možná až ve 3 letech, a já byla na prášky, tak on jen mávnul rukou. Ale tohle, tohle je běh na hodně dlouhou trať, možná na celý život a to nějak nechce slyšet. Takže nakonec já musím být ta silný hrdinka a jeho utěšovat a 100x mu všechno vysvětlovat.

Omlouvám se, že je to tak strašně dlouhý.

Stránky: [1] 2 3 4 5
MarinadaMarinada
18.10.2013 v 7:09:47

Lussy a ostatní, moc zajímavá diskuze, díky!

LienLien
22.2.2010 v 20:32:18

Sončo a chceš vědět s čím nebo konkrétně jak to probíhalo?

Průběh asi na stránkách najdeš, vyptá se co za problém, proměří na EAV a určí jaké přípravky použít na “vyléčení“, on si je dělá sám, je to jeho letitý výzkum, jsou to přípravky s názvem Joalis. Jestli to dobře chápu, tak je to cosi hodně ředěného jako homeopatika, ale klasické homeopatické léky to nejsou. Ale je pravda, že on sám říká, že i kdyby odstranil všechny nečistoty z těla, tak se stejně nakonec prokope k emocím a tam už vnějším zásahem pomoci nelze. Takže jeho léčbu nevnímám jako něco, co mě nenávratně uzdraví navěky věků, ale to žádnou ani homeopatickou, vždycky se můžu vrátit do špatného stavu, pokud nezměním příčinu.

Je pravda, že jsem ještě před otěhotněním prodělala hydrocolon a jaterní kůru dle jonáše, a ještě něco, ale to byl můj osobní vklad, nikdo mi to neordinoval.

A pokud chceš více podrobností nebo jiné, tak napiš co.

Anonym
22.2.2010 v 14:37:51

S tím zanešením asi máte pravdu.

A Lien, jak přesně ti pomohl, pokud je to možné popsat, abych se dozvěděla něco blíž? Koukala jsem na stránky a je to samá detoxikace.

Sonča.
(Jsem se pře vypnutím PC přihlásila a už zase nejsem:-(((

babofka
22.2.2010 v 13:03:11

Sončo, taky jsem toho názoru, že dítě může mít zanešený organismus už při narození… I proto mi připadá logické zdůvodnění projevu atopického ekzému u dětí v podstatě ihned po narození (v šestinedělí), kdy se nastřádané a od rodičů předané škodliviny projeví na tělíčku miminka… A čert ví, čeho je víc, jestli těch “měřitelných“ škodlivin nebo karmických dluhů…

LienLien
22.2.2010 v 12:56:17

Mně pomohl a žádnou drastickou dietu ani nic jsem nedodržovala. Dítě je zanešeno už z těla matky, pokud se ona nedetoxikovala před otěhotněním. Ale nabízím jen jednu z cest, není pro každého.

Anonym
22.2.2010 v 10:01:50

S Jonášem nevím, detoxikace je určitě cesta, jak se chorob zbavit, ale nedokážu si představit, že by dvouleté dítě mohlo být zaplácané jedy a navíc že by se u něj detoxikace dala provést.

Smysl má podle mě dlouhodobý půst, o kterém píše Partyková (Hladovění ke zdraví), teď se o něm zmiňoval i Dušek v sobotním rozhovoru v MF a redaktorem byl označen pomalu za šílence. Knihu jsem četla a šílené mi to nepřipadá, spíš hodně náročné a nepoužitelné, pokud se potřebuji každodenně starat o malé děti, nemám čas si v krizové dny odpočinout. A pro děti je to nepoužitelné vůbec.

Nemám úplně prostudované, jak to má Jonáš, jen jsem hledala informace o elektroakupunktuře a on s tím pracuje taky. Výsledkem je dlouhodobá extrémní dieta a nějaké doplňky, nevím, jestli dokonce ne homeopatika, což je samozřejmě v rozporu s principem homeopatie. Moc jsem nehledala, ale na co jsem narazila, tak příliš s ní lidé spokojeni nebyli – dlouhodobé zhoršování problémů (i několikaměsíční).

Ale náhodou jsme to včera řešili na Kurzu homeopatie. Přednáší nám skutečně výborné lidé, s dvacetiletou praxí, navíc jsou to přednášející homeopatické fakulty, takže na jejich názor bych hodně dala. A nechtěli Jonášovu metodu moc rozebírat, hodně jim vadilo, že se schovává za tradiční čínskou medicínu a homeopatii, přitom spíš tahá peníze lidem z kapes. Taky jsme se bavili obecně o detoxikaci a ani homeopatie ani tradiční číská medicína s ní nepracuje.

Jinak Lussy, hlavně vyber dobrou homeopatku, protože homeopatií se toho dá i dost zkazit (sama jsem příkladem, kam jsem se dostala po roce braní špatného léku jak na fyzické tak na emoční úrovni).

Další možnou metodou je tradiční čínská medicína, ale to by chtělo nějakého pravého Číňana.

Sonča.

LienLien
21.2.2010 v 21:00:22

Lussy, tak čtu až teď, to je tedy něco. Ale vědět je samozřejmě vždy lepší než nevědět.

Osobně se ztotožňuji s tím, co píše babofka, zkusila bych určitě každou jinou možnost, než se cpát práškama, protože to nevyřeší nic, snad jen v ohrožení života si třeba fouknout, ale jinak souhlasím s homeopatiky a dám ještě jeden typ. Zadej si do adresního řádku dr. josef jonáš – přesně takhle a vyjede ti info, pokud tě zaujme, můžu ti do OV napsat kontakt a popsat jakým způsobem je možné se dovolat, ale počítej tak určitě několik měsíců pokud vůbec vás přijme, ale výsledky má snad stoprocentí. Fungují ještě i další lidé jakoby vyškolení, ale osobně on je pro mě jednička a ti všichni ostatní jen žáčci.

Držím palce a běh na dlouhou trať to vůbec být nemusí, záleží jakou cestou poběžíte.

babofka
21.2.2010 v 16:06:49

Pavco, klidně nesouhlas, je to tvoje věc. Nevadí mi to. Jdi cestou, o které si myslíš, že je správná. Nutit se do něčeho, k čemu nemáš důvěru, nemá význam…
Já zase nesouhlasím s názorem, že dítě s alergií/astmatem má posílenou imunitu… :-)

LussyLussy
20.2.2010 v 22:46:15

Padmé a ostatní, děkuju Vám moc za Vaše slova. Pořád mi to leží v hlavě, ale už to není ten prvotní šok (i když trochu očekávaný).
Dnes jsem objevila plíseň v koupelně na neuvěřitelném místě. Zástěnu ve sprcháči vždycky čistím ze všech stran, ale stojím prostě na zemi. Dnes mě napadlo stoupnout si vedle na vanu a podívat se, jak ta zástěna vypadá zezhora. No a na tom díle,co se dá posunovat je nahoře taková rýha a ta byla úplně černá. Tak jsem myslela, že mě klepne. Takže Savo a je to pryč.
Homeopatka se mi neozvala, na svých stránkách má napsáno, že chce nejdřív info mailem, ale je tam i telefon, tak jí po neděli zavolám, ať se to někam hne.

PadméPadmé
20.2.2010 v 21:53:18

Lussy, dostávám se ke Tvé zprávičce až dnes večer a chtěla bych Ti napsat pár řádečků, úplně rozumím tvé reakci, taky by se mi chtělo brečet (v ten první moment). Jenže když to pak promyslíš, dojdeš k závěru, že alergiků přibývá a není to už nic neobvyklého – tím chci říct, že malá nebude trpět pocitem, že je jiná, zvláštní nebo divná, protože jich bude ve třídě třetina. Za další – je moc dobře, že jste na to přišli, co se děje a můžete tomu pomocí léků čelit. Pořád je lepší tahle cesta, než nějaký malér (moje sestřenka se dusila, doma zmodrala a nikdo nevěděl, co se děje a o co jde, teta málem zkolabovala, měly namále obě, byl to hrozný šok pro celou rodinu, protože to přišlo znenadání).
Lussy, hlavu vzhůru, všechno se mění, průběh alergie i alergie sama o sobě, může se to časem změnit, zmírnit a třeba i ztratit… :-)
Přeji hodně štěstí.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist