Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Vztahy + ženské otázky ;-) » FujFuj
JovankaJovanka
11.2.2010 v 15:08:04

Holky, musím Vám napsat, ještě teď se třesu….
Právě jsem viděla z okna druhou polovinu dějství, kdy pán byl hrubý na asi svou paní – dítko přihlíželo, paní se válela ve sněhu (asi jí jednu střelil, to jsem neviděla; k oknu mě přilákal hluk), pak odešla, on za ní, lidé koukali, nikdo jí nepomohl. Dítě si hrálo ve sněhu a dělalo jakoby nic (je zvyklé na podobné scénky?).
Pak on šel k dítku, sebral nákup, co u něj měli, paní přišla za ním a bylo vidět, že se strachem šla za nimi….
Jo, ani já jsem nepomohla, spinkaly mi doma děti. Policii jsem nestihla zavolat. Upřímně řečeno, ani nevím, jak bych se zachovala, kdybych venku byla.
Holky, kdo máte takového násilníka doma, MOC VÁS PROSÍM, NETRPTE TO!!!! Je to fakt hrůza a pochybuji, že se něco samo od sebe zlepší!!!!!!!

Stránky: [1] 2
LienLien
12.2.2010 v 11:52:47

Souhlasím s Tahad, nemá cenu pomáhat na ulici, protože ona to potom odnese doma dvojnásob, ale pokud třeba ženu znáš, tak určitě jí sehnat bezplatné linky pomoci a nějak tajně (před manželem) jí ten kontakt předat a podpořit jí. nebo se zeptat, zda by byla ochotná alespoň si nechat pomoci a kontaktovat je sama, je to fakt těžké, ono to není jedna facka a předtím ráj. Ono je to plíživé a když dojde na facky, tak je už většinou sebevědomí a síla něco udělat na bodu mrazu. :o(

JovankaJovanka
12.2.2010 v 10:05:46

Bamisko, přesně tak.
Záleží na konkrétních lidech a situaci.
Ale to, co jsem viděla včera, bylo vyloženě na trestní stíhání….

bamiskabamiska
12.2.2010 v 9:49:41

jovi tohle je složité téma docela bych brala názor odborníka, ono asi je také určitý stupen týrání já fakt nevím, jen vím jedno před 10 lety bych tvrdila to co ty, 10 let manželství bylo v poho poslední rok na hovno:-( no myslím že tu budou dva tábory, ženské které to nepoznaly a ty které ano at jednu facku či týrání dlouhodobé…..ono myslím, že ted to bude znít hnusně možná i jedna facka je možná omluvitelná a pak zas může být všechno naprosto v pořádku a už se to neopakovat, ono je to vždy o lidech a dané situaci, každej se to promítá do svého života, neumím si ted představit, případ kdy je omluvitelná, no Hanina to napsala, nachytat ženskou s jiným možná v afektu také, neříkám strouct!!!…..ale to je můj pohled….k tomu konkrétnímu případu jsem se vyjdášila je to hrůza a nikde jsem to neviděla a doufám že ani svědkem nebudu:-))….snad to nevyzní blbě nemám moc ucelené myšlenky a do pc se to píše jinak než kdyby člověk kecal naživo

JovankaJovanka
12.2.2010 v 9:41:15

Bamisko, jak píše Lien – že to prostě dovolí. Podotýkám teď, že “vařím z vody“, ta včerejší zkušenost byla pro mě v podstatě první v životě. Ale jak jsem už psala, dnes je tolik možností, kam se obrátit. I když je slabá a nevěří si, přece každá ví, že se to tak nesmí dělat, ne?? A že se to násilí může obrátit i proti dětem??
Ne, opravdu tomu nerozumím. Zachovat rodinu – jakou rodinu? Kde se jeden bojí a druhý mlátí? To je vzor rodiny pro děti???
TaHad, možná máš pravdu, že pak v soukromí by to mohlo být ještě horší. Ale to už je fakt na té paní, aby něco udělala. Protože tohle nikdo neudělá za ni!!

TaHadTaHad
12.2.2010 v 6:18:51

Já bych byla vyděšená, kdybych byla na místě té ženy a někdo se mi snažil pomoci…. vím, že bych to pak odnesla zase já. Je to tak strašně těžké, oni si násilníci záměrně vybírají bezbranné ženy, které se neumí bránit…. já jsem šťastná, že jsem dokázala od takovýho magora odejít a věřte, že to není ani trochu jednoduché a to jsme neměli spolu děti, kdyby tu děti byli, nejspíš bych se nedokázala vzepřít. Měla by jí pomoci rodina, přátelé…. takhle na ulici to nemá smysl, myslím, že by se agrese vůči ní ještě potom někde v soukromí opakovala s ještě větší silou.

LienLien
11.2.2010 v 21:15:36

Míra “viny“ je taková, že žena udělá prostor, aby se to mohlo dít. Jenže každý má někde slabou stránku a s něčím musí bojovat víc než někdo jiný, to opravdu nejde soudit.

A Jovanko, šetří se i matka, která s takovým člověkem je, proto taky možná mají ty ženy strach, já jsem tu měla sociálku hned.

bamiskabamiska
11.2.2010 v 18:29:56

Jovanko a jakou míru viny tam té ženy vnímáš….žádná věřím že žádná do vztahu nešla s tím, že by ji chlap ubližoval a u spousty věřím že ani nebyly náznaky, že by takový byl … a že si říkala jednou se mě dotkne a končím, realita je pak jiná….může být jinak bezvadný táta, živitel rodiny,můžou to být zkratové chvilky, asi odbornice by se nám k tomu vyjádřila více,jsou tam děti, majetek, nemá kam jít, nemá kdo by jí pomohl….je to ovlivněno tolika věcma do kterých ani nevidíme a proto bych nikdy nikoho nevinila

JovankaJovanka
11.2.2010 v 16:24:33

Ali, naprostý souhlas.
To je právě to, že nikdy nevíš, jak to vlastně bude, že nakonec budeš ta špatná Ty….
Jinak, nesoudím, jen nechápu. Dříve jsem měla názor, že by měla být popotahována i žena, jsou-li svědkem těchto věcí i děti. Dnes už nejsem tak radikální, ale jistou míru viny té ženy tam prostě vnímám, nedokážu jinak. Jestli jsem se někoho dotkla, omlouvám se.

Ájík
11.2.2010 v 16:19:41

No jo, Hani, ale to je asi trochu jiný případ…. tam bych se pánovi asi moc nedivila :)
Je to těžké…. jenomže ten muž může ponižování utnout z pozice síly… žena ne, pokud zrovna závodně neboxuje nebo nedělá karate :)- ale k takové by si dotyčný jakékoliv výpady asi nedovolil.Dle mého mínění – vztek si na ženách vybíjejí jen slaboši a ubožáci.

JovankaJovanka
11.2.2010 v 16:16:44

Hani, tak to je taky silné kafe.
Ale on mohl kdykoliv odejít. Kdežto ty bité ženy si mnohdy myslí, že nemají kam…. To je ten problém.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist