Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » Malé povzdechnutíMalé povzdechnutí
keenspeedkeenspeed
5.2.2010 v 15:50:52

Ahoj, nemám žádné velké trápení, jen….
malému je 10měs., v noci spí cca 18-6,6.30 ještě tedy s nějakým tím nočním kojením.
Přes den se už pár měsíců, až na vyjímky držíme toho, že spí dopol. cca 9-10h, odpol. 14-15h, ne přesně na minuty a hlavně kolikrát nespí ani tu hodinu, někdy jen 45min. Když jdeme ven, usne v kočáře, ale jen na půl hodiny.
Když jsem zkoušela posunout spaní až na oběd, aby spal jen 1x denně ale déle, tak ani náhodou.. zase hodina a dost.

Už jsem tu zmiňovala,že jeho spánkové rekordy se dají počítat na prstech rukou. V kočáře 1x 4hod, a v noci 6-8h se povedlo za 10měs. asi 5x??

Vím, že by taky nemusel spát vůbec a měla bych vystaráno, takhle si aspon stihnu udělat oběd apod.:-)

Jde spíš o to, že mám já osobně blbé spaní a hl. usínání už pár let. :-(
Jen v těhotenství jsem spala tvrdě a usínala bez problémů i při častější návštěvě wc apod.

Říkám tomu, že neumím vypnout mozek a tok myšlenek, i když jsem unavená,jdu si lehnout třeba ve 20hod, “přemýšlím“ třebas do 22h, do půlnoci se zase vzbudí prcek, do rána pak ještě 1-2x. A já pokaždé než zaberu..
Už jsem si naordinovala, že comp vypínám ve 20hod, na tv večer koukám jen na Růžovku :-), jinak třebas četba na uklidněnou, meduňkový čaj.. ale nic.

Nejsem celý čas vyloženě unavená,sem tam mám krizi, jen prostě nevím, co to je spát v kuse aspoň 4-8hod.

Přes den si občas lehnu, když malej usne, jenže než já zaberu – páč pořád “přemýšlím“ :-),je zase vzhůru.

Můžu doufat v to, že až začne pořádně lítat a hl. venku,až začne jaro…že se třeba opravdu unaví… v noci už se nebude budit( i když to už není o hladu, ale o psychice – přitom večer i přes den usíná až na vyjímky sám,brblá,piští,vyháže plyšáky, ale usne v pohodě).
Bude spát prcek celou noc a i já se pak dostanu k delšímu spaní??

Máte nějaký recept, radu – co pomohlo vám, pokud jste tohle měli podobné jako my??
Děkuju,Iv.

Stránky: [1] 2 3
keenspeedkeenspeed
10.2.2010 v 18:39:46

Lien: :-)
tak náhodou, ted co spím v kuchyni je to trošek lepší, včera jsem určitě pár hodinek tvrdě prospala, i když jsem byla naštvaná.

LienLien
10.2.2010 v 12:10:59

no, nebuď tak přísná, zase jak psala Daniela, nějak to ventilovat musíš, jen si udělat prostor jindy, než zrovna před spaním a nebo možná ještě nejsi dost unavená

keenspeedkeenspeed
10.2.2010 v 7:49:05

Lien: tak v tomhle případě jsem tedy slaboch bez vůle.. :-)))

LienLien
9.2.2010 v 20:36:25

keen, zakázat si myšlenky je věc vůle

Horempádem
9.2.2010 v 18:56:21

keenspeed, chápu, potřeba spánku je důležitá. Co se týká dcerky, tak ani někdy teď to není o tom, že by se v noci nevzbudila. Vzbudí se třeba na záchod, nebo se jí něco zdá. Takže jediné, kdy se vyspím v kuse třeba sedm nebo osm hodin je, když je u prarodičů :-))

Jinak by se dalo říct, že to neberu v potaz, protože už jsem si zvykla, že v noci tvrdě nespím, ale podvědomě hlídám :-)

Co se týká tebe, tak bych třeba zkusila cestu homeopatie, vím o lidech, kteří tím řešili problém spánku a mimo jiné příčinou byl i zdravotní problém, což ale ve tvém případě je spíš psychika.

Není dobré se navykat na prášky nebo něco, což asi u tebe ani nejde, páč kojíš. Ale ta homeo by mohla být řešením.

keenspeedkeenspeed
9.2.2010 v 18:45:55

Dani, Andrea, Matilda :
Děkuju, je to asi od všeho něco.
Medunku zkouším a nic. Ale je dobrá :-)
Už přes týden spím alespoň část noci v kuchyni, a někdy i tvrději zaspím :-)

Chce to čas a dokopat se k nějaké relaxační metodě nebo rituálu.

Děkuju za rady a povzbuzení. Iv

MatildaMatilda
9.2.2010 v 13:15:57

Ahojky Keen, tak si čtu tvé trápení a vzpomínám na dobu před rokem, kdy můj celkový spánek za noc byl 3 – 4 přerušované hodiny kojením a už jsem to fakt nezvládala. Protože mám dětičky 3, povím ti, co zabírá nejlíp – dát prcka pryč z ložnice nebo lehnout si jinam. Jsi totiž tak naladěná na jeho neklid a vrtění, že i ve chvíli, když usneš, reaguješ na každé jeho povzdechnutí. Nám to pomohlo u všech dětí, tím, že neslyšely ony mě, tak spaly najednou klidně i celou noc, nebo vstaly maximálně jedenkrát za noc.

A ohledně usínání, to je právě ten problém, že je mysl tak rozháraná a už se za takovou dlouhou dobu, co neznáš pořádné vyspání, nedokáže sama uklidnit. Měla jsem to přesně tak, v době, kdy už mé nevyspání dosahovalo vrcholu, měla jsem vysoký tlak a nemohla jsem usnout ani když ta příležitost byla. Vše se urovnalo právě tou cestou, že dítě přestalo v noci budit mě a já dítě.
Vím, že si to spousta maminek nedokáže představit, že by najednou měly spinkat bez miminka, ale mě tento způsob vyhovoval, já jsem se taky potřebovala vyspat a zbavit se zdravotních problémů, které z toho vyplývaly.

Držím palečky, jinak, malý je šikulka, to náš dravec spal v noci od půlnoci do rána po půl hodinkách a přes den maximálně po deseti minutách u kojení:-)
Neboj, přijde jaro, malému se přehoupne rok a může být všechno jinak:-)

Anonym
9.2.2010 v 13:03:07

Ahoj já jsem mněla po půl roce vstávaní a buzení spánkové problémy.Začala jsem na noc pít meduňkový čaj a někdy když to nezabralo Persen tbl.Malý začal spát celou noc až ve dvou rokoch a od roka sa budil jenom jednou za noc(kolem 4hod).Držím palce ať se to rýchlo napraví.Andrea.

Danniella
7.2.2010 v 10:43:12

Keenspeed, to chápu, někteří lidé potřebují hodně asociovat, promítat si různé situace a varianty situací. Já tohle hodně zažívám při cestování, sednu do autobusu a jsem “mimo“, myšlenky se vydají svou cestou. Je to hodně důležité, takže by asi nebylo dobré se toho vzdát. Ale místo spaní to asi není ideální :-)
Někdo pro uklidnění používá meditaci nebo modlitbu, (je jedno, jak tomu kdo chce říkat). Já myslím, že by to chtělo vytvořit si nějaký předspánkový rituál, něco si zpaměti odříkávat, záleží na tom, na co jsi zaměřená. A snažit se silou vůle u toho vydržet a neodbíhat v myšlenkách jinam. Ale myslím, že pokud si během dne na svoje rozjímání nenajdeš čas jindy, bude se ti tohle večer dít asi pořád.

keenspeedkeenspeed
7.2.2010 v 8:27:04

Danniella: občas se mi povedlo mu posunout večerku, ale jen o kousek, je takhle naučený už pár měsíců, jsem i smířená s tím, že holt nemá potřebu spát 2-3hod v kuse přes den.
Od malička tak nespal, přes den pár minutovek při kojení, to se odbouralo a nastavilo se tohle 2 za den…
a nemá na to vliv ani pobyt na čerstvém vzduchu apod.V kočáru prostě spí půl hodiny, doma max. hodinu.
Ještě se nechám překvapit, jak bude spát až se vylítá na jaře a v létě venku. :-)

Opravdu největší můj problém je mé usínání.
A co se týče problémů…. někdy se točí myšlenky kolem nich, ale jinak jak jsem psala…. vzpomenu si třeba na nějaký zážitek s kamarádkou, mamkou, nějakou větu apod., stačí maličkost a od toho se mi pak odvíjí celé klubko dalších věcí, které nějak neumím opustit a usnout.

Sonča: děkuju za tipy, jiné velké zdrav.problémy nemám, alespon o nich nevím…. ale je fakt, že psychika udělá taky svoje.

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist