Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » ŠkolkaŠkolka
wolfikwolfik
3.2.2010 v 10:26:22

Ahoj kamarádky a kamarádi,
tak už i my patříme k těm, kteří začali chodit do školky :-).
Páťa byl včera úplně poprvé.
Bydlíme v menší obci, školku máme skoro za domem. Je zvykem, že na “zvykání“ chodí dítě ráno, od 8 do 9 hodin. Většinou stačí týden a dítko přivykne.
Chtěli jsme dát Páťu do školky od ledna. Podotýkám, že nemusíme, jsem doma s Verunkou a Páťa je zlatíčko, které mi pomáhá a je moc hodný, takže nemám v úmyslu se ho “zbavit“. Ale když vidím, jak moc touží po dětech, tak mu nemůžu bránit, že… Jenže lednový nástup do školky nám překazil sníh a mráz, vlastně spíš moje lenost :-D. Prostě se mi nechce ráno strojit Páťu, Verunku, sebe, pak Verču nacpat do kočárku, dojít do školky, tam ji zase vyndat (nemám takovou odvahu jako jiné mamky, které nechávají mladší děti čekat v kočárku na chodbě školky nebo dokonce před budovou!), odstrojit sebe, obě děti, Páťu upravit, zase oblíknout Verču a sebe, nacpat ji do kočárku, dojít domů a zase svlíkat… do toho se mi fakt nechtělo.
Sama jsem se divila, ale když jsem byla zaplatit školku a říkala jsem ředitelce, že jen z tohoto důvodu Páťa do školky nechodí, tak mi vyšli vstříc. Na zvykání může chodit i odpoledne. Takže doma se pěkně naobědvá, vyspinká a do školky dorazí, když ostatní děti vstávají. Pro nás je to opravdu výhoda, protože manžel se vrací z práce ve 13 hod. a do školky chodíme na 14 hod., takže malou nemusím vláčet s sebou.
Včera měl Páťa premiéru. Strašně moc se tam těšil, v noci nám dokonce křičel ze spaní, že už se chce rychle svlíknout a jít za dětmi :-). Odvedla jsem ho tam, on se svlékl, vzal si bačkorky a pomalu se semnou ani nerozloučil a honem honem za dětmi! Slzu jsem zamáčkla, když jsem ho viděla, jak moc je tam spokojený… jen mi zamával a v tu chvíli jsem pro něj přestala existovat. Když jsem se pro něj po dvou hodinách vrátila, vůbec se mnou nechtěl odejít, tak moc se mu tam líbilo…
Fakt jsem takovýhle nástup do školky nečekala… určitě jsem ráda, že to jde bez pláče a že se těší… ale zároveň je mi moc smutno, že už to není můj malý klouček, ale že už z něj vyrůstá samostatná osobnost…
Dnes je u babičky, ale zítra jde do školky znovu. A zase se moc těší :-)
Wolfík

Stránky: [1]
LienLien
3.2.2010 v 13:23:02

To je příjemné, že se také dětičky do školky těší, moc vám to přeju a hlavně, ať se to nějak nezlomí a neobrátí, jak už jsem kolikrát četla.

bamiskabamiska
3.2.2010 v 10:54:05

to je moc hezké a moc ti to přeju že se mu tam líbí a přeju aby nikdy slzičky nepřišly:-)) a to aby jsi byla s učitelkama spokojená,ale už to jak vyšly vstříc vypadá že jsou bezva

PetraPetra
3.2.2010 v 10:40:56

Jo a abych nezapomněla – gratuluju k úspěchům se školkou! A hlavně držím palce, ať to nadšení Páťovi vydrží.

…neustrnout ;-)

PetraPetra
3.2.2010 v 10:40:10

Wolfiku, já vím, pořád to vkládání blbne :-((( ale už jsem ti to přehodila.
Jinak příště zkus kliknout na “Nové téma“ hned, jak vlezeš do TAM-TAMu a pak ve formuláři vyber jen odpovídající kategorii. Tohle funguje správně a vždycky se to zařadí, jak má.

ale mám slíbeno, že nejpozději příští týden už budou tyhle mouchy vychytané ;-)

…neustrnout ;-)

wolfikwolfik
3.2.2010 v 10:27:03

Petro, pomooooooooooooooc, zase mi to skočilo jinam!!! Dávala jsem to do Tam tamu do Jak žijeme… a ono to samo skočilo sem… nechápu?! Prosím, přesuň to… díky w.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist