Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » zase tchýnězase tchýně
dewil
30.1.2010 v 13:53:06

Ahoj holky, v prvé řadě se omlouvám, že jsem se tu delší čas neukázala, není čas, mám před státnicemi a do toho tolik starostí, že nevím s čím si lámat hlavu dřív. Přítel přišel o práci, kterou mu ani nezaplatili, z pracáku ho vykopli, že nemá na nic nárok, neb nepracoval celý rok, práci shání marně a peněz ubývá. Do toho se naše auto rozhodlo, že si uvaří vodní pumpu, přetrhne klínovej řemen a že je třeba mu dopřát i nové kotouče a jiné a jiné. oprava stála 30 tisíc. Největší pecky ale stále dostávám od tchýně a její family. To jsme opravdu nezažila, jak hnusně se chovají a smýšlí. Po všem možném (a neoprávněném) vyčítání a navážení se do mojí rodiny jsme se s mužem rozhodli, že zajdem do psychologický poradny a poptáme se, jak s nima vycházet. Psycholožka nás podržela, podpořila a chtěla aby přišla i tchýně, ze který se stává větší a větší saň. Ta to samozřejmě odmýtla a spustila oblíbený kolorit o nevděčnosti, neúctě a znevažování jejích “dobrých rad“ (příkazů). Navíc jsem se dozvěděla, že pověřili strýčka bývalého policajta, aby si mě a mojí rodinu proklepl, aby ted yvěděli, co se jim to vetřelo do rodiny. Takže to, co jsme před nimi tak úspěšně a úzkostlivě tajila (sebevražda, psychiatrie a deprese) vyplavalo na povrch a to je teď voda na jejich mlejn. Ví to celá vesnice, i lidi co neznám, prostě všichni se tu na mě dívají jak…no ani nedomýšlet. Muž mě podpořil, ale co je to platný, cítím se jak psanec a navíc, kam se podělo právo na soukromí? Vždyť znají o mě to, co by si doktor nedovolil ani naznačit! Nevím co dál, nechat to plavat a nechat je, ať se mi smějí do očí a za zády se nechat propírat? nebo je jít seřvat a dám jim další námět k pomluvám? Chce se mi plakat, tolik jsem se od toho oprostila a teď mi to pořád připomínají, otvírají staré rány a smějí se jim. Jako bych neměla žádný právo na minulost,na tajemství, jako bych byla úplně nesvéprávná. což mi tedy předhazují s tím, že kdybych byla svéprávná a normální, tak se mi to v životě stát nemohlo. Oni, oni mě chtějí moralizovat!!! Tchýně co si udělala dítě s ženatým chlapem jen protot, že nechtěla bejt sama, když on se tedas nechtěl rozvádět (NEDIVÍM SE). a její rodiče co v životě nevytáhli paty z vesnice co má 50 lidí a jediný co kdy dělali je, že utírali kravám prdele a kydali hnůj, pak si taky uměli pobouřit celou rodinu, všechny jem pomlouvat a urážet aniž by je třeba jen viděli, natož znali. Ach jooooooooo

Stránky: [1] 2
Anonym
30.1.2010 v 20:32:38

králíček4
Dewil,je to opravdu hrozné.Trochu jsem na tom byla podobně.Moje tchýně mě nikdy v lásce neměla,pomluvy naschváli mě provázeji celou dobu co ji znám.Já si říkám,že já se bez ní obejdu a nepotřebuji ji i když je to těžké.Ale je nejlepší se pokud to je trochu možné se odstěhovat z jejich dosahu a nevšímat si jich.Alespoň mě to trochu pomohlo.Přeji hodně pevné nervy a hodně štěstí.

JovankaJovanka
30.1.2010 v 19:32:03

Dewil, sluníčko, to je hnus….
Ty se teď soustřeď hlavně na státnice, to je asi v tuhle chvíli nejdůležitější.
Je hrozně fajn, že muž je na Tvojí straně.
Do budoucna bych omezila kontakty s jeho rodinou, ale předtím bych jim asi řekla, že nikdo není dokonalý a každý zažil v životě něco nehezkého. Hlavní je, jaká jsi teď a co máš před sebou. A máš společnou budoucnost s jejich synem, tak by se mohli nad tím trochu zamyslet.
S malostí a blbostí lidí ale nic neuděláš.
Možná bych zauvažovala o stěhování jinam, pokud by mě to užíralo víc než je zdrávo. A rozhodně bych nahlásila toho jejich informátora. Kde a jak vyhrabal tak intimní informace??? Za to by měl být nějak potrestán. Tohle by se tolerovat nemělo.
Hodně štěstí!!!!!

Ájík
30.1.2010 v 18:41:40

Dewil, vůbec nevím, co na to říct… cítím z tebe (a úplně to chápu) hodně smutku a bolesti.
Jak se chová rodina tvého muže je opravdu dost hnusné…na druhou stranu naštěstí tvůj muž je ti oporou a stojí při tobě.
Tady se asi moc dělat nedá…. snažit se nevšímat si toho, že jdou vesnicí drby… neboj, brzy si najdou někoho jiného. Tchýni bych asi od plic řekla své – tedy od plic, – slušně, ale velmi důrazně – a pokud to nepomůže, nestýkat se s nimi. Kdyby to bylo neúnosné, asi bych zvážila i přestěhování někam jinam. Důležité je, jak tě vnímá a vidí tvůj manžel….a s ním budeš doma kdekoliv.
Prosím, zkus se nad to trochu povznést, takhle ubližuješ hlavně sama sobě a trápíš se vlastně jen nad nebetyčnou hloupostí jiných lidí. Drž se!

keenspeedkeenspeed
30.1.2010 v 18:36:19

Dewil : určitě je to blbá situace, ale počítám, že i když jim půjdeš říct svůj názor na věc, oni se nezmění.

Je dobře, že mužský drží při tobě – a to je důležité.

Drby se šíří všude, ať na vesnici či ve městě…. a jak říkám já…kdo chce, uvěří všemu a pravda ho nezajímá,ale ty drby a špína ano.

A ti, kteří tvoji tchýni znají – jaká je – tak tu pravdu znají a budou držet při tobě.

lnorilnori
30.1.2010 v 16:55:05

Dewil ještě jedna věc. Nejvíc lidem na ostatních vadí to, co jim vadí na sobě a nedokážou s tím nic udělat, pokouší se z ostatních udělat takový svůj vzor .. Bohužel jim neporučíš, aby se zamysleli spíš nad sebou, můžeš se aspoň pousmát
Držím pěsti ke státnicím!

lnorilnori
30.1.2010 v 16:50:54

Ach dewil, tohle máme v rodině taky, naštěstí ode mě je to přes koleno. Ty naši nemluví dokonce s vlastní dcerou, taky šíří pomluvy po celé vesnici a vedlejším menším městě, je to všude..
Ta dcera to vyřešila tak, že se s nima nestýká, ve městě se občas potkají, ale vyhnou se obloukem a na rýpání ostatníh odpovídá s úsměvem něco ve smyslu, že jsou opravdu hloupí, jestli takovým věcem věří
Ještě mě tak napadlo, to přece není normální, aby policajt šířil něčí osobní informace, ne? Není možný to někam nahlásit? Vždyť z toho klidně může mít průšvih a příště už si to třeba nedovolí ..

slepenina
30.1.2010 v 16:33:06

Určitě se na ně můžeš vykašlat, ale co dělali tak dělali a bylo to jejich zaměstnání a prostě to tak bylo a určitě rozumově na tom nejsou nejlépe. Jinak jsem chtěla napsat hlavně tohle, jak prostě ta rodiny vypátrala jaké jsi měla problémy a pak to roznesla. Manžel ovdověl, manželka si sáhla na život a měli spolu malé dítě. Po roce jsem se k němu nastěhovala a bylo to něco hrozného jak na mě se lidi koukali, prostě už jsem byla ta macecha. Já ho neznala když se to stalo a tak jsem za to nemohla a manžel se snažil žít dál, co bylo z toho důvodu zloby a nesvárů z rodiny jeho původní manželky až nás to vedlo k odstěhování a byl klid. Komu jsem to neřekla, že ta nejstarší dcera není moje tak to nevěděl a rodina její maminky se pak teprve umoudřila a byla vůbec ráda, že dovolím dceři k nim jet. Bohužel lidi jsou zlý a nedokážou se vžít do situace v jaké jsi tehdy třeba byla. Myslím, že důležité je, že jsi našla smysl života a staráš se o rodinu a na ostatní nekoukej i když asi moc dobře vím jak všichni na Tebe koukají a přemýšlí proč a další úvahy do kterých jim nic není.

HANINA25
30.1.2010 v 15:06:22

Jo,když se to s..e tak s plnou parádou…
Je to těžký pustit vše z hlavy a to,že s tebou budem soucítit Ti nepomůže.Nanejvýš trošku po duši pohladí,ale to je málo.
Stejně je zajímavý,že nejvíc řvou a radí Ti co sami mají “máslo na hlavě“.
Asi jo,řekla si to sama:hodit s nima první a poslední řeč,aby si sami zametli před vlastním prahem a pak někomu radili a nechat je být.Snaž se být v klidu /jo teorie je krásná věc,sama nevím… asi bych na ně pěkně řvala /,čím vís se budeš čílit,tím víc budou krafat:( Když uvidí,že jsi v klidu omrzí je to časem a přestanou…
Mě pomáhá :lidi jsou blbý a pitomý a oni jsou obojí.Živý,neživý-nájem za mě neplatí.

Nevýhoda menších měst-vesnic je,že dokud se nesemele něco jinýho bude se probírat vše kolem Tebe.Jenže nic netrvá věčně a může za pár dní-týdnů být klid.
Ty hlavně seber sílu a dodělej státnice /klobouk dolů,že to zvládáš / a máš výhodu,že mužský stojí při Tobě.Taky Ti může pomoct vědomí,že nesmíš zklamat a že vše záleží na Tobě.
Bude to těžký,ale horší než co už máš za sebou rozhodně né.
Tak se drž,tady Ti všichni určitě budem držet palce i pěsti pro štěstí.

marika81
30.1.2010 v 14:39:57

Dewil, něco jsem četla od tebe, když jsem se tady registrovala, ale jinak moc o tobě nevím:))))

Podle toho, co jsi napsala, tak buď bych je šla poslat do mezí a ke kravským kaďancům…….protože s tebou jednají, jak, kdyby ty jsi bydlela v tom kravíně………..a nebo se s něma vůbec nezahazuj, určitě je to pod tvojí úroveň, už jen to zjišťování, co se jím vetřelo do rodiny, to bych plivala, buď tě příjmou a nebo se odvrátí, ale bez těch ponižujících řečí:((((((

Líbí se mi, že tvůj muž drží s tebou, asi ví, co je jeho rodina zač a to je důležité, držet spolu……..vy dva spolu žijete, nežiješ přece s tchýni:((((

A to pomlouvání, nevšímala bych si ho, ať si každý říká, co chce, určitě tě to trápí, ale myslím si, že kdybys pomlouvala tchýni, tak se to obrátí proti tobě tím tuplem:(((((

Držím place, ať je to lepší a brzy se to vyřeší…….. a další palce držím ke složení státnic:))))

dewil
30.1.2010 v 14:12:42

Lien: škola mi znemožnila jakoukoli práci, ale teď po státnicích bych měla nastoupit k záchrance a muž půjde na zbytek mateřský. kéž by to bylo tak jednoduchý, asi se na ně spíš vykašlu a už v životě mě neuvidí

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist