Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Zprávy » prázdniny a školkaprázdniny a školka
janna2
29.1.2010 v 11:47:25

ahojky,holky jen byme tak zajímalo dáváte mladší dítě do školky když má starší prázdniny?
já jen že ráno mi pekařka řekla ža sem ale macecha.no starší ta uz včera spal u babaičky a estě se nevrátila,až tak večer.no a malou jsem odvedla do školky,nevím proč bych si ji mel a nechávat doma,i když jsem na ÚP.
já s ní těžko pujdu nekam ven,akorát by se mi vstekala abyla by sama u televize.

Stránky: [1] 2
zuzina
1.2.2010 v 9:37:59

Jani já to myslela ,jestli ta mladší není naštvaná,že ona jde do školky a starší k babičce.Já mám doma něco podobného,dcera je ve 4.třídě a prcek bude mít dva a ona si taky jezdí k babičce odpočinout od malého,protože ten je ve věku,kdy jí prostě nedá pokoj,když píše úkoly on vedle ní ve stoličce a taky musí “pisat ukoji“,takže když se to nakupí tak jede malá k babičce ať si odpočine:-))

…láska na celý život :-)

janna2
1.2.2010 v 9:30:06

jéé zuzino-babička od nas bydlí 100 metrů v paneláku,s tou starší sme u nich bydleli do jejiho roku a pul,takže je to jejich největší mazlik,nemohli pet let vydýchat že jsme bydlei v jiném meste,jezdili za ní týden co týden.a jak se malá narodila tak si ji začli i brát.ony se holky vetšinou rvou jak koně,bybička rozmazluje starší a my tutununu na malou.takže když se sejdou dve řditelky zeměkoule dovedeš si to přdstavit.ona starší choodí k našim jen co napíše ukol a bud tam i spí s tim že mi ji tata ráno přivede a já ji odvedu do družiny.prý má klid od mimina :))))

ono ta mladší by ji nenechala napsat ani ukoly.(2třída)

to jen k tomu jak jsi psala že jde jen jedna.našim je 70 let a tu malou by nezvládli,ona se od mimina furt vsteká a ječí,byly doby kdy se valela vsteky i po zemi.ji si zatim ještě nechat nechteji ani omylem.

janna2
1.2.2010 v 9:23:06

AHOJKY,dík za názory.já jen teda nevím,nechat si ji doma když sem na UP.starší codila do školky i když jsem byla S menší na mateřské,celé 3 roky,na celý den.jezdila s nimi do divadel,zoo,na školky v přírodě už od 4 let.díky tomu prý byla nejvíce v pohodě když jeli v první třídě na školu v přírodě.
ono kdyby šlo ditě přihlásit kdykoliv behem roku do školky,tak proč ne.jenže přijímačky do školek (aspon tady)jsou jeden den v roce v kvetnu.nástup od září.uz byla přijata od dvou a pul na 4 hodiny ale přestehovali jsme se tak jsem čekala rok tady a nastoupila ted v září.taky na 4.v prosinci ji byly 4 roky tak uz chodí do pul třetí.kdybych ji mela doma a najednou mela jit nekam do práce,tak bych ji musela vozit sebou,protože do školky by mi ji jinak nevzali.

Piškotka
29.1.2010 v 13:50:45

Jo a jak píšu výše, ten 1den, co bych malou dala do školky, bych udělala jen proto, že ji jinak nemám komu dát :o( rodiče už nemám. Babičku jen jednu a nemohoucí.

Piškotka
29.1.2010 v 13:47:34

Taky musím reagovat:o) Nemyslím si nic, jen napíšu, že já pokud bych byla na ÚP, bych si malou doma rozhodně nechala. Z mnoha důvodů: konečně mám čas se jí více věnovat, vstávat ráno v zimě,jaká se nám letos nabídla=brrrr…Pokud jsou to třeba týdenní prázdniny, do školky bych ji dala třeba jen na 1 den a to pouze z důvodů, že nutně potřebuji zařídit více věcí, které jsem třeba nestihla po práci (např.polítat úřady, obchody), totiž ne vždy je konkrétně moje malá ochotná se mnou někam jít… Takže tak…

Pavlinkav
29.1.2010 v 13:29:46

Naše malá teda ráda chodí do školky, těší se tam, ale taky vyhlíží prázdniny, kdy si užijem to, že si můžem trajdat po procházce, do obchodu, dnes třeba na boby.
Zcela chápu učitelky, které si taky chtějí postupně vybrat volno, takže sdruží provoz přes prázdniny třeba do dvou tříd. U nás už víc jak týden ležel papír, kam jsme předem zapisovali, které dítko bude přes prázdniny ve školce.
Školka není na odkládaní dětí, aspoň já to tak chápu, že mi ji tam pohlídají, když to nezbytně potřebuju. Což je doba, kdy jsem v práci a ne doba, kdy mám volno a můžu se starat já. Tím nechci nikomu šahat do svědomí, to si každý musí rozhodnout sám, kde je dítěti líp, ale je fakt, že některé matky opravdu nepochopím.

…objevovat doteď nepoznané…

Anonym
29.1.2010 v 13:13:16

no mě bylo třeba dneska velmi líto, že musím do práce a prcek musí jít k babičce. naprosto nechápu, proč dávat dítě do školky, když jsem doma. a pokud se doma vzteká a nudí u tv, pak něco není v pořádku a tím spíš bych se jí snažila ukázat, že zábava je i s maminkou a když je starší pryč, věnovala bych se jí naplno:-)
radka2

bamiskabamiska
29.1.2010 v 13:11:56

Petko to je tak hezké číst jak se nás učitelek někdo zastává, ono upozornuji takových vás je málo, spíš je to opak a pokud by to šlo byly by tam dítka pořád:-))
a máš pravdu vždycky to byl problém nějak to vymyslet abych mohla pohlídat svá dítka :-))

PeťkaPeťka
29.1.2010 v 13:02:47

To jsem ráda, že nejsem nechápavec sama.
Pekařka si možná rýpla, ale třeba taky mohla mít pravdu.
Jinak se musím ještě zastat učitelek, pokud to z prvního příspěvku nebylo tak patrné.
Taky mají školní děti a taky, stejně jako my ostatní, potřebují občas dovolenou.
Pokud je pak ve školce poloviční provoz, nechápu, proč si maminky, které jsou doma, nemůžou děti nechat.

LienLien
29.1.2010 v 12:41:41

TAky souhlasím s Peťkou, nějak jsem nepochopila proč s ní nemůže maminka jít ven nebo dělat něco jiného než koukat na Tv.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist