Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Starosti » Hra LabyrinthHra Labyrinth
Kukačka
28.1.2010 v 18:28:07

Ahoj, už jsem to tu jednou dávala, ale asi to zapadlo. Moc prosím, neznáte někdo deskovou hru Labyrith? Děti ji dostaly k vánocům od babičky, ale ztratily návod. Jsou tam nějaké kartičky s obrázky a kartonky s cestami a zdí. Nějak se má posunovat těmi cestami, ale nevím přesně jak. Taky nevím, co s těmi kartičkami. Díky moc za každé info.

Stránky: [1]
danasidanasi
29.1.2010 v 15:51:34

Musím se ti přiznat, že jsem tvou žádost již jednou zaregistrovala, ale nechtělo se mi to opisovat. Tak nějak jsem doufala, že se chytne někdo jiný.
Tak jsem si včera zavzpomínala na kancelářské období a nakonec to opsala. Ani jsem nevěděla a byla jsem hotová. Ale nečetla jsem to po sobě, takže se omlouvám, za případné překlepy.

…být neskonale šťastný

Kukačka
29.1.2010 v 11:58:44

Danasi, moc díky :-)

danasidanasi
28.1.2010 v 20:30:12

CÍL HRY
V zakletém bludišti se vydávají hráči na půzkum. Každý hráč se snaží dostat se šikovným posouváním chodeb k tajuplným předmětům a živočichům. Kdo jako první odkryl všechna tajemství a vrátil se k výchozímu bodu, vyhrál.

PŘÍPRAVA

Kartičky s chodbamise promíchají a položí na volná políčka hracího plánu takovým způsobem, aby vznikl náhodný vzor chodeb. Jedna kartička zbyde. Ta se používá během hry k posouvání chodeb.
Všech 24 tajuplných kartičekse zamíchá a rozdá rovnoměrně všem hráčům. Hráči položí kartičky obrázkem dolů před sebe na hromádku.
Každý si zvolí figurku a postaví ji na hracím plánu na políčko stejné barvy.

PRAVIDLA

Hráči losují, kdo z nich začne. Hraje se po směru hodinových ručiček.
První hráč se podívá na svoji vrchní tajnou kartičku a položí ji opět obrázkem dolů před sebe. Obrázek na kartičce mu ukáže jeho cíl, ke kterému musí dojít.

Aby došel k cíli, musí hráč postupně měnit chodby bludiště vsouváním kartičky a potom postupovat svou figurkou.

POSOUVÁNÍ BLUDIŠTĚ

Hráč vsune po straně přebytečnou hrací kartičku tak do hracího plánu, aby se na protější straně opět vysunula jedna kartička. Tato kartička zůstává na kraji hracího plánu ležet tak dlouho, dokud není další hráč na tahu.
Místa, kde je možné vsunout kartičku do hracího plánu, jsou označena šipkou.
Přebytečná kartička se smí vsouvat kdekoliv.

Vyjímka:Kartička se nesmí vsouvat na stejném místě, na kterém byla právě vysunuta. To znamená, že se nesmí takto zrušit tah předcházejícího hráče.
V každém případě se musí bludiště nejdříve posunout,i kdyby bylo možné dojít k cíli bez přesunutí chodeb.
Pokud během posouvání někdo vysune vlastní nebo cizí figurku na kartičce mimo hrací plán, postaví se tato figurka na protější stranu na právě zasunutou kartičku. Přemístění figurky se nepočítá jako tah.

TAH FIGURKY

V zápětí na to, když hráč posunul chodby, postupuje figurkou. Gráč smí popojít k jakémukoliv bodu bludiště, který je s výchozím bodem spojen nepřerušenou chodbou.
Hráč smí posunout figurku tak daleko, jak chce. Na počtu políček nezáleží.
Hráč nemusí figurkou postoupit. Může také zůstat s figurkou na místě. Na jednom políčku smí stát více figurek. Figurky se nevyhazují.
Když hráč nemůže přímou cestou dojít k cíli, popojde figurkou tak daleko, aby měl pokud možno výhodnou pozici pro příští tah.
Pokud hráč došel k cíli, který mu ukázala jeho první kartička, odkryje ji jako důkaz a položí ji otevřeně vedle svých ještě zakrytých tajných kartiček.
Až na něho přijde řada, podívá se na vrchní zakrytou tajnou kartičku a pokusí se nyní dojít k tomuto novému cíli, odkrýt kartičku atd.

KONEC HRY

Pokud hráč odkryl všechny svoje tajné kartičky, musí se snažit dojít opět k výchozímu bodu v rohu hracího plánu. Vítězíhráč, který jako první odkryje všechny svoje tajné kartičky a dojde figurkou na výchozí bod.

VARIANTA, KDYŹ HRAJÍ MENŚÍ DÉTI

Pro zjednodušení průběhu hry se hráči smějí předem podívat na své tajné kartičky. Pořadí předmětů, ke kterým musí dojít, je libovolné. Hráči si mohou při každém tahu zvolit znovu nejvhodnější cíl.
Hráči se mohou také domluvit, že figurka se nemusí vrátit do rohu, ale může vystoupit z hracího plánu na jakémkoliv místě.

…být neskonale šťastný

Kukačka
28.1.2010 v 18:38:19

Já si tady ještě odpovím, ne tedy na svou otázku, ale chtěla bych tě, Petro, poprosit, o smazání dvou stejných příspěvků z práce a financí na diskutárně. Připadám si jak Alenka za zrcadlem, něco někam napíšu a nevím, kde se to vynoří. Jajaj… Docela mi tu chybí vzkazy.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist