Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Zkušenosti s výrobky a službami » knížka pro 4letou holčičkuknížka pro 4letou holčičku
Anonym
28.1.2010 v 14:00:51

Dobrý den ,dcera bude mít 4 roky,chci ji koupit nějakou pěknou knížku,vím,že každý tady napíše,že podle toho co ji baví,baví ji od každého trochu a jen chvilku.prostě prosím vás aby jste mi napsaly nějaké typy na pěkné knížky pro tak strou holčičku,co máte třeba vy.děkuji
Tamara

Stránky: [1] 2
Danniella
30.1.2010 v 20:19:10

Ještě jsem si taky vzpomněla, nádherná knížka je Haló, Jácíčku od Daisy Mrázkové. Ta dostala i mě a přitom se moc líbí i malému.

Pavlinkav
30.1.2010 v 19:34:34

My teď momentálně máme rozečtené Broučky, jinak je v kurzu často Němcová a klasické Pohádky, Sekora – Pytlík, Ferda, Pošta v Zoo, dále Kocour v botách, Princezna na hrášku, Hrubínův Špalíček, máme i Příběhy včelích medvídků, Rumcajse a další.

Potom měly velký úspěch 2 knížky, do kterých se dají spec.fixem kreslit obrázky a zase mazat – tuším, že od Fragmentu.
Na povídání má ještě ráda Moje první knížka a Moje druhá knížka od Librexu.
Ale ty už nejsou na klasické hlasité předčítání.

…objevovat doteď nepoznané…

PetraPetra
30.1.2010 v 19:10:55

Dančo, já poslední dobou už nemusím, ale tyhle pohádky holky fakt baví a nelituju, že jsme je pořídili.
Ještě jsem si vzpomněla na jednu – Aničce se kolem čtyř let celkem líbil i Tamarín a pomeranč od Martiny Drijverové (Motto).

…neustrnout ;-)

Danniella
30.1.2010 v 19:02:31

Petro, já osobně Viewegha nějak nemůžu. Ale ty ostatní vypadají hodně dobře. Já se dost orientuju ve starších knihách, mám pocit, že toho vychází strašně moc, ale mezi tím najít kvalitní věc je dost těžké. Hlavně pro tento věk. Od 5-6 let už je výběr velký. Tak to aspoň na mě působí.
A Jiří Žáček, ten je skvělý snad vždycky.

PetraPetra
30.1.2010 v 13:58:31

U nás se hodně čte od Jiřího Žáčka Pohádkový kolotoč a Pohádkový tobogan – vyšlo v Albatrosu. Jsou tam klasické pohádky buď jako “malované čtení s obrázky“, nebo vždycky kousek pohádky a pod tím obrázky k tomu ději jakoby komiks bez písmenek, nebo souvislý text a na jedné dvoustraně jen obrázek přes obě stránky, který zachycuje komplet celou pohádku. Obě knížky jsou super, protože děti můžou “číst“ s tebou. V prvním případě doplňují slova podle obrázků, v dalších dvou můžou podle obrázků snadno celý děj převyprávět.

Obě knížky bych viděla tak pro děti od 3 let, 4letá holčička si je opravdu užije.

Klasické pohádky s krásnými obrázky jsou taky v knížce Povídej pohádky z Librexu, ilustroval ji Adolf Dudek.

No a z nových knížek pro čtyřletou holčičku jednoznačně Krátké pohádky pro unavené rodiče od Viewegha, to naše holky milují. Shodou okolností jsme ji začali číst, když byly stejně staré jako Sára a Bára.

Teď už nějakou dobu čteme děti z Bullerbynu, ale to bych viděla tak od těch 5 let.

…neustrnout ;-)

marika81
30.1.2010 v 12:43:48

A jinak malou baví v knižní podobě popelka, sněhurka, tři malá prasátka……….a je bezvadná knížka pohádek na celý rok……….a teď mě napadlo, máme i knihu na statku, je to velká kniha, čtení, obrázky, pro děti pochopitelné, mě osobně se kniha taky líbí:))))

Danniella
30.1.2010 v 11:37:20

Já vidím hodně velký rozdíl mezi tím, co si sám prohlíží a co čteme nahlas.
Na hraní vybíráme hodně podle obrázků a celkově podle zpracování knihy. Taky vedou zvířátka. Tedy kromě traktorů apod., což by holčičku asi zrovna nebavilo.
Na čtení vybírám klasiku, teď máme Ferdu mravence a chystáme se na Brouka Pytlíka. Velký úspěch má i Křemílek a Vochomůrka, ty už známe nazpaměť. Tyhle knihy jsou dobré v tom, že jsou srozumitelné, zábavné, kapitoly jsou přiměřeně dlouhé a děti to znají z DVD.
Byla bych taky ráda, kdyby někdo dal nějaký úplně konkrétní tip na novou dobrou knížku. Krásných obrázků je všude plno, ale číst se dá máloco, v posledních letech mi to přijde opravdu slabé.

marika81
29.1.2010 v 22:45:33

Mám o rok starší holčičku………u nás to jsou knížky Walta Disney……..pak pohádky s CD nosičem, jsou dostání v trafice……….a když je to holčička, tak dostala k narozkám knihu o pošťáku Patovi, koupila jsem jí v levných knihách, měli tam na výběr z krásných titulů a stály kolem 100Kč, což není špatné:)))))

Paťka
29.1.2010 v 21:59:07

Největší úspěch mají pohádky.Nejraději krtka a nebo ty co vidí v TV.

Králíček4Králíček4
28.1.2010 v 17:41:14

Mého syna hodně zajímají zvířátka,máme tedy hodně knížek o zvířatech.Je i možné takové co mají i klávesy se zvuky uvedených zvířátek.Koukni na http://www.levné knihy.cz,hodně tam kupuji.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist