Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Mamánek.....:(((Mamánek.....:(((
Anonym
26.1.2010 v 20:15:50

Ahoj holky ani nevim jak ale doma mám mamánka..Moji El je devět měsícu a je hrozně závislá na mě ..opravdu se ode mě nehne ..Nechce být na zemi a hrát si ..nenechá mě dojít na záchod prostě nic…nechce být u táty prostě nic ..Jsem už zoufalá ..Uklízim a jí mám v kočárku a nesmim se hnout na metr..Stal se z ní malej terorista….Už nemužu dál jsem na pokraji sil…Večer než usne je to hrozný.Odpoledne ji uspávám v kočárku ale je to hrozný…nevim co jsem udělala špatně…Ale neni to prostě tak jak by to mělo být..:(((

Stránky: [1]
trinity83
17.2.2010 v 14:51:30

Dobrý den.V říjnu se náš Filípek umístil na prvním místě jako miminko týdne v kolínském kraji.Teď se dostal do ankety Volte miminko Kolínska za rok 2009.Prosím Vás o hlas pro Filípka Doležala.Anketa trvá do 14.3. a lze hlasovat cca jednou za hodinu.Na fotce není moc vidět,ale věřte,že je to mooc krásné miminko……i když to říká každá maminka.
http://kolinsky.denik.cz/miminka/miminko_roku_20100213.html

miluji svou rodinu,jsem přátelská,mám ráda zábavu a zvířátka

meky.v
15.2.2010 v 15:09:43

souhlasím se všemi názory – chce to čas :) ale přidám ještě jeden tip – když se od vás nehne ani na záchodě, tak toho využijte a posaďte si ji vedle sebe na nočník… malá bude spokojená a důležitá, protože dělá to co máma a aspoň se naučí dřív na něj chodit ;o)

marika81
26.1.2010 v 21:40:21

U nás to taky proběhlo a zrovna ve věku vašeho mimča……..pokud si nechtěl hrát, tak jsem hračky přesunula ke mě do kuchyně, aby byl v mé blízkosti…….např.
Ale jinak jsem taky třeba nikomu nebránila, aby si malého pochoval, zvykl si tak na nové tváře, byla jsem vždy na blízku…….tchýni vidí každý den, ale nechtěl u ní být a já si zrovna potřebovala na tu toaletu dojít, sice zaplakal, ale tchýně ho třeba něčím zabavila, přestal plakat a s úsměvěm se vracel do náruče:)))))
Má teď 14.měs., ale doteď si třeba nezvykl u mé mamky, sedí mi pořád na klíně, když jsme u ní, nehne se, na záchod nemůžu………ale, jak už psaly holky, chce to čas a trpělivost, ono to přejde, jak třeba začne chodit, tak určitě nebude u vás celý den, ale rozběhne se pro hračku a to bez vaši přítomnosti:))))

LienLien
26.1.2010 v 21:26:27

Souhlas s Vírenkou.

čím víc mu budete dokazovat, že skutečně jste s ním kdykoliv potřebuje, tím dřív se dokáže odpoutat.

VirenkaVirenka
26.1.2010 v 20:42:13

V devíti měsících je to naprosto normální vývojová fáze dítěte. V tomto období je naopak nezbytné dítě nezatěžovat oddělováním, skousnout, že s námi chce být i na toaletě … nebude to trvat tak dlouho. Říká se tomu separační úzkost a až dítě, které prožije pocit jistoty, že maminka je ve stálém dosahu a nezmizí mu, se po pár týdnech až měsících začne postupně odpoutávat a osamostatňovat.

Takže hlavně v klidu a nyní neodnaučovat! Nedá se to odnaučit ve věku miminka, naopak, může to strach dítěte z oddělení od maminky ještě posílit. Jak se dítě rozběhne, bude lépe a lépe.

Horempádem
26.1.2010 v 20:22:55

Předně maminko se to chce uklidnit. Závislost dítěte na mamince je ve většině případů absolutně normální věc. Děti někdy mají období, kdy se od “mami“ nehnou, utvrzují se prostě v tom, že tu je pro ně, že nikam nezmizí, že když zavřou oči neuteče apod.

Někdy se může zdát, že se to přehoupne do neúnosných mezích, ale ono se to vytříbí, chce to na tom pracovat. Jednak dítku ukázat, že to, že si bude chvíli hrát opodál samo, se nic nestane a maminka nezmizí. Násilné formy odnaučování závislosti nefungují. Chce to pomalu trpělivě a věřte, že jednou z vašeho dítka bude tak samostatná bytost, až vám to poleze na nervy, že už vás nechce mít u všeho :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist