Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » svěření do péčesvěření do péče
radka2
24.1.2010 v 12:57:35

Tak se s vámi musím podělit:-) Od července jsem měla předběžným opatřením do péče svěřenou 2,5 letou holčičku. Ve čtvrtek ji dostala zpět do péče maminka. Obě holky jsou štěstím bez sebe a já taky!!

Stránky: [1] 2
makinea
24.1.2010 v 22:27:19

Radko, to jsem taky nepostřehla. Situace to teda byla nepříjemná, určitě to muselo být pro všechny náročné období.
Ta zpráva je krásná a přeju vám všem, ať se vám daří.
A taky mám radost, že jsi pronikla už i do Tam-Tamu :-) Tvé názory a odpovědi v poradně mám ráda.

slepenina
24.1.2010 v 15:06:10

Radko, klobouk před Tebou smekám a neměla jsi to asi v tu dobu lehké. Já také vychovala dnes už 34 letou dceru, ale tam to bylo tak, že ji maminka zemřela a já si vzala pak jejího otce a spolu máme další tři děti. Nebylo to vůbec jednoduché, pořád se do výchovy snažili míchat rodiče od její matky a nebylo to vůbec nic hezkého, nakonec jsme se přestěhovali a oni byli pak velmi rádi, že jim dceru dávám na prázdniny a teprve, když ji bylo 18 mě uznali, že jsem se o ní dobře starala.

LussyLussy
24.1.2010 v 14:44:06

radko2,
to je moc hezký. Mám radost za tebe, za tu malou i za její maminku.
Vím, že si to netajila, matně si pamatuju, že jsi se asi 2x někde o tom letmo zmínila.
Jestli se nepletu, tak jsi poprvé napsala zprávu do Tam-tamu. Tak z toho mám taky radost. Nedávno jsem si říkala, že “jen“ píšeš komentáře a reakce, ale samostatně o sobě nic moc neřekneš.

VirenkaVirenka
24.1.2010 v 13:57:17

Tak to jo. Já tu přece jen nebyla tolik a asi jsem to přehlídla :-) Jsou věci, které člověk nemůže vyhlašovat naplno, já jen, osobně bych toho malého skřítka byla tak plná :-))) Asi bych to musela někde ventilovat.
Máš pěkně složitou situaci, ale dosáhli jste posunu tam, kde to být má. Tak přeju klidné soužití a co nejmíň problémů, které zákonitě přijdou. Vím, že děti i vychováváš, dceru jsem ale nějak nevěděla, tak teď vím. Máš děti – ne jen kluky, jako třeba já:-)
Hodně štěstí dál. Jsem ráda, že tu chodíš.

radka2
24.1.2010 v 13:36:28

ale já ji netajila. zrovna nedávno jsem tu kamsi psala, že mám v péči malou, teď už tříletou, romskou holčičku:-)škoda, že sem nemůžu dát její fotku (nebylo by to pro ni dobrý), je to něco mezi andílkem a čertem. bílá po mamince a černý kudrdliny po tatovi, temperament po tatovi, tvářička po mamince…prostě dítě jak vyšitý pro reklamku:-))
BTW:jen by mohla občas zavřít pusu.

radka2
24.1.2010 v 13:20:52

Virenko, ono je to složitější:-) Ta mamka je má příbuzná (něco jako neteř). Přišli o bydlení, s manžem se nastěhovali k jeho rodičům, a už to jelo. V červnu ji vyhodili z baráku bez malé (nechtěla odevzdávat celý rodičák tchýni, protože ta i tchán pijí a pak jí nezbylo ani na jídlo pro malou) v domnění, že jim zůstane i s rodičákem (teda penězma). Skoro měsíc trvalo, než jsem ji dostala já předběžkem – celkem zajímavě, asistovala u toho i zásahovka, ale jisté entity se prostě bojí i poliši:-( Matce ji dát nechtěli, neb byla v tu chvíli bezdomovec a tchýně na ni naházela tolik špíny, že by si od ní ani pes kůrku nevzal a otec ji nechtěl,žádala babička. Ta “naštěstí“ pije a nemá podmínky na bydlení taky.
Sociálka u nás byla snad co týden až do ledna, nezjistili nic špatnýho, tak je zpět i papírově v péči maminy (ona se o ni starala po celou dobu u nás). No takže teď už je nás od července plnej dům. Stěhovat se můžou, až půjde malá do školky, protože rodičák skončil a z podpory si bydlení nenajdou. A to byl asi taky důvod, proč už ji “tatínek“ a babička nechtěli do péče – rodičák není a 500 přídavky je málo:-)
A k těm dětem: dva jsem porodila, tři vychovala. To třetí je děvče.

bamiskabamiska
24.1.2010 v 13:12:19

tak to klobouk dolů před tebou, je to moc hezké a jsem ráda že to tak hezky dopadlo….také mě mrzí že jsi nás s takovou informací neseznamovala průběžně, bylo by zajímavé a poučné na tohle kouknout i z jiné strany a myslím, že ty by jsi nám k tomu měla možná co nejvíc říct…..tak hlavně at je holčička spokojená s maminkou a tobě vysílám díky a pohlazení, ze to že jsou takové lidi jako ty

PeťkaPeťka
24.1.2010 v 13:09:36

Radko, to jsem taky netušila a je to opravdu zprávička na slzičky.Krásná zprávička! :-)
Asi nám o tomto případu nemůžeš napsat něco víc, co?
Držím mamince a i holčičce palce!

radka2
24.1.2010 v 13:05:57

Díky:-) Holky byly tak šťastný, že jsem s nima bulela taky.

VirenkaVirenka
24.1.2010 v 13:05:51

Radko2,
ty jsi ji měla doma?? To jsi před námi dokázala celou dobu utajit, že máš doma 2,5 roku starou myšičku???
Je to moc krásná zpráva, úžasná, skvělá :-))) Budeš ještě s maminkou v kontaktu, aby s případné zádrhelky zase nezadrhly tolik, aby vznikly potíže? Radko, já jsem tedy naprosto unešená, kéž by se toto dařilo čím dál víc, nejlíp u každého, aby děti měly svoje rodiče, aby to šlo.

Přeju jim oběma hodně štěstí do nového začátku a tobě radost z nich obou a málo stýskání po myšičce. Nevím jistě, ale psalas tu myslím o synech, nebo dceru máš?

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist