Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » TAM-TAM » Radosti » Jsme "školáci" :)Jsme "školáci" :)
Ájík
22.1.2010 v 19:30:22

Ahoj holčinky, tak se zas hlásím a i když mám ne jen radostná témata, vesměs všechno s dobrým koncem, takže píšu “růžovou“ zprávičku :)
Takže: naše první velká radost – dnes jsme byli s Davídkem u zápisu a máme doma regulerního školáka :) Přivítala nás úžasná paní učitelka (učila už Martina, hned jak jsme se přistěhovali a je vážně úžasná) – okamžitě nás poznala, byla milá, hodná, Davídkovi se moc líbila :) Uměl úplně všechno, dokonce se jí podepsal celým jménem na obrázek, akorát si popletl levou a pravou ruku, ale doma to fakt uměl dobře :)
Takže radost byla na všech stranách.
Dále: Domča měl nějaké zdravotní potíže – opět, bylo mu stále špatně už dva týdny, trochu mu vylítly jaterní testy, tak jsme měli obavy z nějakého podtypu žloutenky. Hrozilo, že půjde do nemocnice… dnes byl na kontrole na infekční ambulanci, tak nás uklidnili, že zas tak zvýšené ty testíky nejsou, nejspíš bojuje s nějakou virózou nebo je oslabený i následkem dvou silných antibiotik v prosinci. Máme ho doma, musí dodržovat dietu a docházet na kontroly, první hned v pondělí – ale to už je OK, hlavně že je doma.
Zateplení – zjišťujem info kde se dá, každopádně máme třemi odborníky potvrzeno, že pro “naše“ plísně a vlhkost (byť sezonní) je to jediné řešení. Takže na nás myslete a držte palce, ať nám klapne úvěr a ať se z toho letos nezhroutíme. Vloni jsme malovali a říkali jsme si, že máme na pár let pokoj – chacha :D
Jinak se máme fajn, daří se nám vcelku dobře, svou práci si stále užívám a jsem v ní ráda…. a z dětiček mám radost. A z tatínka taky :) Tož tak u nás :)

Stránky: [1] 2 3
makinea
24.1.2010 v 22:15:29

Ájíku, pěkná zprávička.
Nás zápis teprve čeká v únoru a už jsem zvědavá.. Je to velká událost :-)
Jinak přeju, ať se Ti daří a ať jste všichni zdraví.
Těch zameškaných hodin teda je!! :-( Domča je dobrý, že to tak zvládá. Snad to bude jen lepší.

Ájík
24.1.2010 v 18:48:07

Padmé, díky :) A přeji i tvému synovi, aby to zvládnul, já vím, že pak jsou v nervu i ty děti a chápu to, nás taky štve, když vypadnem z rytmu a pak nestíháme. Držte se! :)

Lenio, ráda tě vidím :) Děkuji :) A Šimonkovi přejeme stále nadšení ze školy. Paní učitelka je hrozně moc důležitá, hlavně pro ty prcky. Domča měl zpočátku úžasnou paní učitelku. Ta Martínkova byla vcelku hodná, ale řekněme – no, trošku psychicky labilní, takže jsme s potěšením šli ze školy pryč… no a tady měl štěstí na tuhle skvělou paní učitelku. Ta zásadně na děti nekladla větší nároky než zvládly i ohledně soustředění (těžko můžete čerstvým prvňáčkům vyčítat, že ke konci hodiny jsou neposední a “odčerpávají paní učitelce spoustu energie“ ), nepodstatné věci neřešila a děti ji milovaly a učily se rády. Tak jsem ráda, že ji má i Davídek.

Lenia
23.1.2010 v 20:21:14

Jééé, ahojky, tak to samozřejmě gratulujeme!!! Až jsem musela zamáčknout slzu v oku-už je to rok, co jsme šli k zápisu se Šimonkem- a te´d nás čeká první vysvědčení. Moc bych malému přála, aby se mu ve škole líbilo. I my měli štěstí na paní učitelku, je príma, má smysl pro humor, ve škole je náročná, ale zároveň děti nepřetěžuje…
A k tomu vkládání barevných vět a obrázků… No, v březnu mě čeká povinný měsíční počítačový kurz v práci, tak doufám, že po absolvování budu chytřejší…zatím tedy tápu….

PadméPadmé
23.1.2010 v 19:21:56

Ájíku, Domča je báječný, že to takhle zvládá.
Já se ptala zcela úmyslně, protože mi malý taky marodil
a teď znovu a nějak do toho rytmu “nenaskočil“ zpět.
Ono to chybí, výklad od učitele, přítomnost ve škole, možnost se zeptat… Přesně vím, o čem je řeč.
U Domči si myslím, že se do toho zase vpraví a na konci školního roku známky “vytáhne“. A ty máš pochvalu – nemělo by opravdu žádný smysl ho “deptat“, nemůže za to.

Tak přeji Domčovi ještě jednou: vše dobré, brzké uzdravení a do konce června zdraví, zdraví, zdravíčko.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Ájík
23.1.2010 v 19:08:25

No, Padmé, snaží se, např. minulý týden běžel do školy, i když mu nebylo moc dobře, aby si stihl opravit ještě aspoň něco, navíc spolužáci se taky učí, takže sešity opisuje spíš o přestávkách, domů mu něco půjčí jen výjimečně.
Takže na vysvědčení prý budou čtyři trojky… je to líto jemu i mně, ale co se dá dělat…. vysloužil si prý od třídní pochvalu , že na tu absenci je to skvělé… a sám mě ujišťoval, že všichni kluci mají aspoň jednu čtyřku ;)
Ale dělá mi to starosti, to víš, osmá třída, od příštího pololetí se mu už známky započítávají do průměru na školu. A do šesté třídy měl samé jedničky, tak to nesem trochu hůře. Ale snaží se a já ho nedeptám, protože vím, že to prostě není jeho chyba.

PadméPadmé
23.1.2010 v 18:51:49

Ájíku, to je tedy opravdu hodně /zameškaných hodin/,
jak to Domča zvládá dohánět? Jen to dopisování sešitů…

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Ájík
23.1.2010 v 18:49:40

Padmé, ahoooj :)
A děkuji, ráda to svým chlapíkům vyřídím :)
Domča bere od včerejška na ta játra vitamíny a cítí se lépe…. tak snad to pomůže a bude to dobré. Holky neuvěříte, ale on má za pololetí 250 zameškaných hodin – to je přece děsné!

PadméPadmé
23.1.2010 v 18:47:28

Ájíku, ráda Tě “vidím“ a ráda Tě čtu.
A obzvlášť takovou milou zprávičku o Davídkovi.
Je to báječný kluk a teď už to bude “velký mužský“.
:-)
Domčovi posílám netové přání brzkého uzdravení.
A držím palečky, ať je v pořádku.

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Ájík
23.1.2010 v 14:34:49

Pardon, já jsem zkoušela ten obrázek, ale furt mi to nejde… budu muset cvičit dál :)

Ájík
23.1.2010 v 14:33:45

http://www.vasedeti.cz/wp-content/themes/deti/img/VD_logo3.gif

Stránky: [1] 2 3Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist