Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Daně - co mě nadzvedává ze židleDaně - co mě nadzvedává ze židle
Horempádem
20.1.2010 v 9:16:52

Poslední dobou, co otevřu denní tisk na internetu, tak na mě koukne nějaké sdělení naší slovutné vlády nebo ministerstev, jak nám zase krouhnou peníze. Tady zvýšíme daň z nemovitosti, tady zvýšíme DPH, naposledy zvýšíme vám daň z příjmu viz odkaz

http://www.novinky.cz/ekonomika/189671-ministerstvo-planuje-zvysit-lidem-dan-z-prijmu-na-25-procent.html

a já už toho začínám mít dost. Už mám takový pocit, že tři čtvrtiny peněz co vydělám vrazím zpátky na daních. Rozčiluje mě, že první, kdo má platit za hloupá rozhodnutí ministrů, co se týká financí a neschopnost s nimi šetrně zacházet, jsem já, potažmo vlastně všichni obyčejní lidé.

Vadí to jenom mě, nebo jste na tom podobně? Mám chuť vzít kýbl studené vody a chrstnout ho na každého z ministrů nebo jiných poslanců těsně před tím než vstoupí do své sněmovny nebo parlamentu, aby se probrali a přemýšleli o svých rozhodnutích. Ono totiž v klidu a teplíčku se sto tisíci na zadečku to asi moc nemyslí :-(

Stránky: [1] 2
bamiskabamiska
22.1.2010 v 10:07:41

no Ajíku to nehrozí je to pořád dokola dnes jsem četla asi to nebudu zas tak dobře reprodukovat, no ale pslaty jim dolů nejdou a bylo to rezepsané za co všechno to dostávaj každej nás stojí zhruba 220tis a jsou to dobytkové…nevím na co si platej asistenta, bydlení, telefony, jízdné….at měj větší výplatu ale tohle je moc…já se taky musím dostat do práce, na bydlení mi nikdo nepřidá….no ono to je pořád dokola a stejně si nepomůžem, je to pakáž a je jedno kdo tam je…

Ájík
22.1.2010 v 10:00:43

Holky, souhlas, štvou mě taky…. a včera mě docela nadzvedl výrok – tuším Nečase – že za špatné sestavení rozpočtu by do budoucna měly jít poslancům a ministrům platy dolů – kua kde to jsme????? Pardon… Když normální člověk něco v práci zvrtá, je okamžitě po prémiích, neřku-li vyhazov. A tady se mrhá miliardami od daňových poplatníků a neděje se nic…. Ále to je zbytečné se rozčilovat, je to banda a pochybuji, že to bude lepší.
No a když mrknu na výplatní pásku a vidím superhrubou mzdu a pak to, co mi jde na účet, brečela bych :)))

Danniella
21.1.2010 v 9:09:07

Horempádem, někdy mám pocit, že v naší zemi opravdu platí, že “práce je poslední zoufalý způsob, jak získat peníze“.
Nevím, proč někdo přemýšlí o třináctých důchodech apod., když jsme na tom opravdu dost bledě, okecávají, odkud se na to vezme, že na to je, ale daně stejně zvýší.
Lien, kdyby se socka vyplácela jen těm, kdo ji mají dostat, mohla by být ještě o dost vyšší.
Ale zvyšování daní je skvělý způsob, jak dostat na pracák víc a víc lidí, takže ta procenta zaplatíme nezaměstnanýžm. A zaplatí je zase ti blbci, kteří ještě pořád pracují. Mám pocit, že se mi někdo za rohem pěkně směje, že se snažím něco vydělat, když z toho dám takovou děsnou část – ani nevím komu.

HANINA25
20.1.2010 v 23:17:57

Vy ty naše chudáčky ani nepolitujete????
Jak dlouho se po nocích museli radit,že na své peníze si nešáhnou,a kolik dovetků museli odsouhlasit,protože si ani neuvědomili co podepisují a že si to protiřečí a nemá to hlavu ani patu.
A kolik starostí mají kam na dovolenou v zimě,v létě.A jestli se mají rozvést teď a nebo po volbách.
A když něco odpískaj do pár let nahání právníky za miliony,aby zachránili v zemi Český miliardy na soudních tahanicích.
Neměli by nám jít náhodou příkladem???
Chtěla bych vidět, kdo by tam zůstal kdyby brál plat prodavačky nebo i můj a že oproti Vám na mateřský nemám malý.
Už takhle dávám v průměru 7.200kč na daně.Tak kolik by ještě chtěli?????

marika81
20.1.2010 v 23:02:18

Přidávám se do tažení:)))))))
My ty ptáky z těch drátů pěkně sfouknem:)))))

Anonym
20.1.2010 v 17:30:17

Tak jsem ráda, že nejsem sama, koho to nadzvedá ze židle. Mari o silniční dani ani nemluvim, to je fakt tah jako Brno:-( Ono nestačí, že vzedli dálniční známku z 1 tis na 1200, že si ničím auto na vykotlaných silnicích, ale ještě budu platit dál, aby si zaplácli dluhy.

Jinak Lien, takhle to vůbec neber. Něco jiného je někdo na sociálních dávkách, kdo nehodlá za celý život máknout a jiné je, když jsi matka samoživitelka na mateřské. To je ouplně jiný kalibr. Matky na mateřských si má stát hýčkat, protože mu připravují další generaci. To je ještě málo, co pobírají.

Já jen, že rapidně registruju, jak šlo všechno šíleně nahoru a o kolik víc za měsíc vydám z peněženky.

DPH se hoodně odrazilo v cenách a o benzínu ani nemluvím:-( Zkrátka mám dojem, že za naši rodinku to bude vydávat okolo tisícovky navíc.

Nejlepší bylo, když si ti nahoře chtěli snižovat platy. Plácali něco o 20%, pak z toho byly 3%. Manžela se nikdo neptal , ovlivnit to taky nemohl a má 20% dolů.

A není sám, spousta lidí okolo mě, kteří jsou zaměstnáni pobírají méně, citelně méně, peněz a všechno jde nahoru. Zkrátka je to bordel, se kterým by fofrem měli něco dělat. Jinak fakt založím ligu “tažení proti vládě“.

Zase nepřihlášená HP

Anonym
20.1.2010 v 17:13:33

Petro díky za aktivitu, asi to spíš patří do té práce a financí:-)

Nepřihlášená HP

PetraPetra
20.1.2010 v 15:00:11

mariko, kam to teda přešupnout?

…neustrnout ;-)

marika81
20.1.2010 v 14:25:52

HP o tom psala v plkárně, že to omylem vložila sem:))))))

PetraPetra
20.1.2010 v 13:21:05

Horempádem, omlouvám se, že nepíšu k tématu, jen se chci domluvit, kam ti to mám přehodit – Práce a finance, Světonázor nebo Starosti? – nebo někam jinam – kam?

…neustrnout ;-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist