Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Kolik stupňů má mít voda pro kojenceKolik stupňů má mít voda pro kojence
Anonym
15.6.2009 v 20:32:56

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik má mít stupňů voda na koupání pro novorozence (5dní stáří)a kdy je nejlepší čas na koupání? Díky za rady.
Dana

Stránky: [1]
babofka
16.6.2009 v 9:30:04

Já koupala 3x do týdne, vždycky ráno (dopoledne). Bylo to pro mě nejlepší, bylo nejvíc klidu, oba jsme si koupání užívali. Večer míval prcek bříškabol, prdíky ho tlačily a koupání si takto neužíval. Navíc usínal v té době mezi půlnocí a druhou ranní, takže kdybychom měli koupat před spaním, koupali bychom kolem půlnoci… :-)
Teplotu vody jsem nikdy neměřila, prostě jsem zkusila její teplotu na loket. Ani ne moc studená, ani ne teplá, zkrátka příjemná…

Anonym
15.6.2009 v 22:14:01

myslím,že na tom dětském teploměru je ta teplota přímo označená-37 nebo 38C,tak nějak.Jinak nás učili poznávat ponořením lokte.
Brigita

Corina
15.6.2009 v 21:08:24

Ahoj Dano, teplota vody by neměla být vyšší než 37 st.
V porodnici mi řekli mezi 36-37.st. Já dávala střed. Myslím, že nejvhodnější doba pro koupání miminka je před spaním. Kolem sedmé třeba…

Horempádem
15.6.2009 v 21:01:16

Lien, jsem ráda, že jsem tě tu zachytila, mám prosbu, potřebuji znát tvůj názor týkající se tématu očkování. Nechci to házet do diskuzí, potřebuji nejdřív s tebou. Hodím ti to do osobních vzkazů :-)

Horempádem
15.6.2009 v 20:56:09

Lien, nemyslela jsem to ironicky, my jsme si to užívaly a i dnes jsou dny, kdy jí prostě z vany nedostanu :-)))

LienLien
15.6.2009 v 20:48:13

Malou jsem koupala taky večer před spaním a nic jsem neměřila, prostě aby voda nestudila ani nebyla horká. Nepoužívala jsem žádné mýdlo,jen aby to klouzalo tak na ruku pár kapek oleje a koupala jsem třikrát v týdnu někdy i jen dvakrát.

Horempádem, nevím jestli si to nemyslela ironicky, ale malá to teda měla moooc nerada.

Horempádem
15.6.2009 v 20:46:19

tak jsem koukla do netu a nic rozumného nenašla, ale vzpomněla jsem, že jsem vodu kontrolovala hlavně ponořením lokte do vody a tak zjišťovala, zda není moc studená, nebo naopak horká.

Jinak ještě důležité je potom dítku osušit všechny záhyby – tj. ouška, pod bradičkou, faldíky :-) apod. Pak důkladně promazat, zase je lepší pořídit si něco kvalitnějšího z lékárny (spokojená jsem byla s Excipialem), dítěti je to příjemné a dobré spojení s jemnou masáží při mazání :-)

Horempádem
15.6.2009 v 20:38:50

Ty jofka, teď jsem se fakt zahloubala :-) Jestli si dobře pamatuji, tak jsem dávala do vody ten dětský plovací teploměr a snažila se o teplotu 37 C. Koupala jsem večer před spaním. Každý si to nastaví dle svého, u nás to bylo okolo osmé večer a stalo se to uspávacím rituálem, který trvá dodnes. Jinak takto malé dítě jsem nekoupala denně. Jde o to, že se nemá moc narušovat přirozený ochranný film na pokožce. Nejlépe je koupat v čisté vodě a tou také omýt. Prodávájí v lékárnách různé speciální koupací emulze, nejlepší jsou ty z bylinek bez chemikálií.

Najdu ti odkaz na koupání dětí a šupnu ho sem.

Tak si hezky užívejte vodičku, děti takhle malé to mají povětšinou moooc rády :-)

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist