Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Fotografická soutěžFotografická soutěž
Martaska
15.6.2009 v 8:17:16

Holky, vy mi určitě poradíte.
Vymyslela jsem si, že u nás uspořádám fotografickou soutěž a ředitel mi to povolil. Musím to dát na papír a tak abych na něco nezapomněla – bude to na téma „O nejhezčí balkon či zahradu“, zatím mám tedy název, pak od kdy do kdy bude soutěž probíhat, kam mají zasílané fotky posílat, v jakém formátu, že mají napsat jméno, příjmení, adresu bydliště, telefon, popř. mail a stručný název. Pak že komise vybere 3 výtězné fotografie a že obdrží věcnou cenu. Chybí mi ještě něco? Co by mělo ještě být v podmínkách?
Chci dojít do jednoho květinářství, jestli by se na tom s námi nechtěli podílet jako sponzor. Díky za rady.

Stránky: [1]
babofka
15.6.2009 v 17:16:30

Martasko, ještě mě napadlo – kdyby z toho chtěl někdo udělat „erotickou soutěž“ a poslal např. nahou manželku opalující se na zahradě nebo nějaký vtipný taťka vyblejskne sám sebe nahého na balkóně… co ty víš, koho co napadne… dát tam nějaký bod, řekněme že „fotografie nesmí být v rozporu s dobrými mravy“ nebo něco v tom smyslu, jinak že budou vyloučeny ze soutěže. Rozhodně by na fotografiích neměly figurovat nahé děti.
Jinak souhlasím s tím, co tady mezitím padlo. Možná že by bylo dobré omezit počet zaslaných fotografií, ty 3 jsou asi akorát.
Tak ať se soutěž vydaří!!!

Ivča a DomčaIvča a Domča
15.6.2009 v 14:39:16

Martasko nezoufej, až se paní vrátí, tak se s ní domluvíš. Držím palce, aby souhlasila, a věřím v úspěch. Určitě pak dej vědět, jak vše dopadlo, i celá soutěž!

Martaska
15.6.2009 v 14:37:18

Ivčo, díky.
V květince jsem nepochodila, paní majitelka je na dovolené u moře, ale v pondělí se mám přijít zeptat, tak snad to dopadne dobře.

Ivča a DomčaIvča a Domča
15.6.2009 v 11:09:58

Tak bych ještě dopsala, že soutěžící zasláním fotky automaticky souhlasí se zveřejněním svých fotek ve vestibulu, na veřejném prostranství, dle rozhodnutí organizátora.

Tak dej počet fotek bez omezení od jednoho člověka, nebo jak píšeš 3 fotky max. na jedno jméno.

Držím palce, dobrý nápad!

Martaska
15.6.2009 v 10:28:06

Jé, no já věděla, že vás ještě něco napadne.
Určitě tam dopíšu, že fotografie musejí být vlastní, to je dobrý postřeh.
Jinak fotky mailem nebudou, protože já mám jen čb tiskárnu a nevím, jak by se to pak vybíralo. Chci, aby je lidi posílali k nám poštou nebo přímo donesli sem do kanceláře.
Jestli se dohodnu dnes s paní v květince, tak bych ceny chtěla udělat formou poukázky na odběr zboží u nich v obchůdku. Ty by se předávaly při vyhlašování vítězných fotografií. Poukázky budu dělat já, paní by mi tam asi pak dala razítko, to ještě nemám tak úplně domyšlené. Taky bych pak ze všech došlých fotek chtěla udělat výstavu ve vestibulu.

Kolik fotografií může člověk poslat, o tom jsem taky přemýšlela, ale právě mám strach, aby se vůbec nějaké fotografie sešly, tak nevím, když to tu bude poprvé, jestli tohle mám nějak omezit. Nevím, jaký to bude mít ohlas. Ale možná kdybych tam dala 3 fotografie na člověka, tak by to šlo. Kdyby chtěl někdo náhodou poslat fotek víc, není problém aby si to napsal třeba na manželku….
Kdyby vás ještě něco ¨napadlo, budu ráda. M.

Ivča a DomčaIvča a Domča
15.6.2009 v 10:09:09

Já bych tam ještě zařadila, že vymáhání cen není možné. V pravidlech by taky mělo, že nejlepší fotografie bude vybírat porota či komise a pokud bude cenu zasílat firma, tj. nebudeš jí mít fyzicky k dispozici, pak bych do pravidel dala něco jako: v případě zasílání výhry/ceny do soutěže sponzorem soutěže, „váš podnik“ neodpovídá za doručení ze strany sponzora soutěža. Rovněž, pokud budeš mít fyzicky cenu u sebe, pak tam dej dodatek, že nenesete odpovědnost za nedoručení ze třetí strany, tj. České pošty (i když to budeš posílat doporučeně, je to důležitý dodatek).
Pak snad taky, že zaslané fotografie se nevracejí.
Jinak přesně jak píše babofka – autorské právo je nejvíce důležité.
Nevím, snad ještě že nekvalitní fotografie nemusí být do soutěže zařazeny, že záleží na rozhodnutí poroty/komise.
Kolik fotek může jeden soutěžící zaslat maximálně.
Zasílat se budou emailem nebo poštou? Pokud emailem, pak uvést velikost v px nebo maximálně kB na jednu fotku a formát (gif, png,jpeg)- to jak budete chtít vy.
Víc mě te´dka nenapadá…

babofka
15.6.2009 v 9:55:20

Martasko, ještě by mělo být v podmínkách, že fotografie nesmí být odnikud zkopírované, stažené z netu, apod. Zkrátka mělo by jít o vlastní fotografie nebo ty, k nimž má ten dotyčný svolení k dalšímu šíření od autora fotografie.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist