Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Kdy se žačal syn před vámi stydět?Kdy se žačal syn před vámi stydět?
Anonym
14.6.2009 v 19:26:03

Sama mam 5 letýho syna, takže tohle zatim neřešíme. Moje sestřenice má už 12 letýho. Byla sem u nich jednou večer a on se šel koupat a šel do koupelny a i z koupelny úplně nahej. To sem teda docela čuměla ale nic sem neřikala. V jiných rodinách se taky větší kluci ještě nestydí?
Kačka

Stránky: [1]
Anonym
19.7.2009 v 20:20:34

Jestli je to normální nevim, ale u nás je to obdobné. Syn má 12 a půl, převléknout se nebo být nahý před kýmkoliv z rodiny mu nečinní vůbec problém. Do koupelny mě klidně pustí a z ní vylítne taky jen tak a většinou míva po hygieně jěště chvíli předkožku přetaženou a žaluda ven. S tím že by se měl obléknout si hlavu neláme, klidně se promenáduje po bytě. Kdyby tam byl někdo cizý tak si to samozřejmně netroufne, ale před rodinou (babička, tety) nebo lidmi které dobře zná (sousedka) se nikdy vůbec nestyděl. Za to s dcerou (10) je to naopak. Ta si zahaluje i vršek i když ještě nemá co :-)
Petra

Brmbulka
15.6.2009 v 17:03:18

Mému synovi je 18 a stale stydlivost nikde:)

Anonym
15.6.2009 v 17:01:16

Ja docela nechápu,co vás na tom tak zaráží.Pro nás je nahota úplně přirozená věc a nevím, za co by se měl stydět.Má se stydět za své tělo?
Spousta lidí je tak už v dnešní době naučena,že nahota je naprosto přirozená věc a není se třeba tak schovávat jako tomu bylo v dřívějších dobách,a tak asi nečekají, že může přijít někdo,koho to bude pohoršovat nebo minimálně znervózňovat a udivovat.

Mirka

Danniella
15.6.2009 v 16:54:46

Psychologicky vzato se většina dětí začne stydět, když začnou dospívat a „měnit se“, rkdyž začne růst ochlupení, holkám prsa apod. Často se stydí i dřív.
Ale výchova je výchova. Mě na tom zaráží, že šel nahý už do té koupelny. Asi to tak dělají. Ale zvláštní to teda je, ještě když mají návštěvu.

Ájík
15.6.2009 v 12:20:27

Tak nejstarší syn se začal stydět kolem 10. -11. roku, teď (13) je na to hooodně opatrný, abychom ho neviděli :))
A 11- ti letý syn – ten se začal stydět kolem 8.-9. roku, je trochu jiný :)
Ve 12-ti mi to přijde opravdu trochu – zvláštní :)

Anonym
15.6.2009 v 11:51:56

Mám taky dva syny, nestydí se před námi, to ne, ale když začali zvládat koupání sami, tak jsem je začala učit, že nahatí nemají po bytě běhat, protože kdyby přišla nečekaná návštěva, tak by to byl docela trapas. Tak to řešili třeba osuškou kolem sebe, když náhodou zapomněli slipy nebo pyžamo. Ale nikdy jsem je netrestala za to, že proběhli nazí.
Ale tohle je asi záležitost rodičů, aby jim vysvětlili, co se hodí a co ne. Pokud tě berou jako velmi dobrou tetu, tak tě prostě přibrali do rodiny a ostych asi neřeší. Jako ostatní členové rodiny.
QInty

Evule
14.6.2009 v 20:39:27

Mám 2 syny (11 a 17).Každý je v tomto ohledu jiný.Ten starší se už v letech toho mladšího v koupelně i zamykal, a naopak ten mladší s tím, jít z koupelny nahý, problém nemá.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist