Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » kdy?kdy?
LienLien
12.6.2009 v 14:15:23

Můžete mi napsat v kolika měsících by si mělo dítě uvědomit, že když je ve výšce, že může spadnout? Myslím tím, kdy přestane padat z postele a nebude skákat po hlavě ze sedačky apod.

Stránky: [1] 2
zuzina
4.8.2009 v 16:42:32

Lien hlídat už ji budeš celý život:-)
Já si myslím,že děti nám rozumí už od narození podle tonu hlasu poznají jak to maminka myslí.Já mám sice trochu staršího,lézt ze schodů umí,ale chce chodit tak jak my velcí popředu,tak za ním taky stále lítám a hlídám:-))

…láska na celý život :-)

LienLien
4.8.2009 v 16:04:57

Vracím se ke svému staršímu dotazu, protože se chci pochlubit a taky napsat maminám, které si myslí, jako jsem si myslela já, že jim dítě ještě nerozumí. Malé jsem párkrát řekla a ukázala, že musí slézet nožičkama napřed, potom jsem jí to už jen říkala, když jsem viděla, že se chystá dolů a teď už několik dní suverénně sama slézá nožičkama napřed, ani jí nemusím upozorňovat, ale stejně pořád hlídám.

LienLien
13.6.2009 v 22:37:30

Tak Ivy úplně přesně v tom věku co píšeš se plazila, lezla a teď ťapá okolo nábytku, taky vnímám, že mi v něčem rozumí, třeba že jdeme do vaničky nebo bude kašička, takže už vysvětlujeme.Díky

Anonym
13.6.2009 v 22:25:53

Taky záleží na tom, kdy se začne plazit, lézt a chodit. Moje dcera se začla plazit v 6m, postavila se a lezla v 7m, se židlí chodila od 9m. Takže s vysvětlováním jsme začlali opravdu brzy.
Často uvádím historku, kdy jsem zjistila, že mi dcera rozumí, že vnímá, co jí říkám- bylo jí 8m, při přebalování jsem povídala, jaké má krásné chobotničky na plínce, ona zvedla hlavu a dívala se na lem plínky….Takže určitě už můžeš začít :-)).
ivy

Margita
13.6.2009 v 20:24:59

Lien začala bych co nejdřív

Margita
13.6.2009 v 20:21:03

Lien začala bych co nejdřív

Horempádem
12.6.2009 v 22:54:25

Lien, musela jsem se pousmát. Nezbývá mi jen konstatovat, že ať už v menší nebo větší míře si to prostě užiješ a možná stejně jako já budeš blahořečit těm měsícům, kdy ty naše ratolesti jen hajaly :-D

Jinak připojuji se k ostatním, vysvětlovat není na škodu nikdy, možná v tomto věku si to tvá dcerka ještě naplno neuvědomuje, ale on příjde čas kdy tomu porozumí. Stejně tak jako tak, si s ní povídáš, tak když začne vyvádět něco, co zavání nebezpečím, tak povídat, proč to nedělat tak, ale jinak.

Jeden čas na Spectru běžel docela zajímavý pořad, kde se zabývali právě výzkumem, kdy a jak si co děti v určitém věku začínají uvědomovat. Bylo tam i to, kdy získávají pojem o prostorovém vidění. Co si tak pamatuji, tak tam byly děti lezoucí po čtyřech, takže bych řekla, že to bude kolem jednoho roku. Tehdy by už měla tvá pozornost přirozeně zesílit, protože ono toho bude hodně, co bude zkoumat. Očička navrch hlavy a maminkovský instinkt tě určo nezklame :-)

Není ani od věci dítě přidržet a jen náznakem ukázat, co se může stát. Neudělat z toho legrandu, protože dítě to pak může vyzkoušet na plano a náruč nikde. Takhle ta naše blbla s tatínkem, který ležel na zemi a ona na něj skákala, pak se na chvíli podíval někam jinam a úraz mohl být na světě. Dnes jsou jí skoro tři a stejně si člověk musí dát bacha.

Jinak ta naše divoška toho nebezpečného moc nezkouší, možná je to tím vysvětlováním. Její o pár měsíců starší neteř, ta už ve dvou letech měla sešívanou hlavu právě z toho, jak zkoušela paraganský skok z gauče po hlavě. Maminka seděla vedle ní, ale nějak jí to uniklo. Takže hlídat, hlídat a vysvětlovat :-)

JovankaJovanka
12.6.2009 v 21:11:07

Lien, na vysvětlování není nikdy pozdě, i když možná ještě v tomto věku to slečna nepochopí docela.
U nás dobře fungovala poučení vlastní zkušeností – takové řízené padání. Aby holky pochopily na vlastní kůži, že maminka nekecá, ale tak, aby se přitom nezranily.
Neboj, pochopily to všechny :-)

LienLien
12.6.2009 v 18:45:37

Margito a v kolika právě začít s tím vysvětlováním? Malé je osm měsíců, má to už teď cenu?

Anonym
12.6.2009 v 15:21:22

Musíte jí to dítěti pořádně vysvětlit… Za pár týdnů pozná, že jste měla pravdu
Margita

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist