Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » návrat do zaměstnani po 4 letech MDnávrat do zaměstnani po 4 letech MD
Anonym
8.6.2009 v 22:14:57

Dobrý den,
v září mi skončí mateřská dovolená,která trvala 4 roky(po 3 letech jsem si prodloužila žádostí u zaměstnavatele mateřskou ještě o rok,tzn.do 4 let věku dítěte).Mám dotaz,jestli mě musí zaměstnavatel nechat nastoupit do práce a poté mi dát eventuelně výpověď nebo se mnou může rozvázat pracovní poměr dřív.A ještě prosím o odpověď,jestli mám nárok na odstupné.DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.
Agnes

Stránky: [1]
Anonym
9.6.2009 v 9:06:59

Předně, zaměstnavatel musí držet konkrétní místo jen po dobu mateřské dovolené (to je ta dovolená 28 týdnů), potom vás musí pouze zaměstnat na místu odpovídajícím. V současné době nejste na žádné dovolené, ale na neplaceném volnu (které máte doufám řádně domluvené) a na to se zákaz výpovědi nevztahuje, tedy výpověď můžete dostat. Příklad: bude-li vám výpověď doručena do konce června, tak váš pracovní poměr skončí 31.8.2009.
Lubik

Horempádem
9.6.2009 v 8:23:49

Agnes, neberte mou odpověď jako odbornou, ale cose týká vašeho případného nástupu do práce po RD, tak jednak nastoupit můžete, protože píšete, že máte písemnou žádost o prodloužení. Z toho je evidentní, že zaměstnavatel byl s vaší situací seznámen a akceptuje to. Co se týká vašeho místa, tak tam má bohužel právo zařadit vás např. na jinou práci. Protože vaše místo s vašimi platovými podmínkami mu zákon ukládá po dobu 3 let. Pokud si na tuto práci nikoho zatím nenašel a místo obsazeno není, tak je tu pro vás větší naděje, že změny v tomto ohledu neproběhnou.

Pokud vás ale přeřadí na jinou pozici a změní vám platové podmínky, tak je nějaký čas povinnen vám plat kompenzovat, ale na tuto podrobnost je potřeba se podívat do zákoníku práce. Odkaz na něj budete mít na konci mé odpovědi.

Vy samozřejmě s přeložením nemusíte souhlasit a pak může dojít k tomu, že se dohodnete na výpovědi „dohodou“. Pokud se dohodnete na této formě výpovědi, pak samozřejmě pokud zaměstnavatel sám nepříjde s nějakou formou odstupného, tak žádný nárok na odstupné mít nebudete. Opět, jak je to s výpovědí a s odstupnými se dočtete v odkazu.

Vznik, změna a skončení prac poměru Zákoník práce platný od 1.1.2009
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakprace/cast2h1.aspx

zde jsou podrobnosti i o převedení na jinou práci a informace o odstupném.

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist