Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Jak mu to šetrně říctJak mu to šetrně říct
Anonym
8.6.2009 v 13:09:35

Ahoj, chci se vás zeptat na dosti ošemetný problém, který mě trápí u přítele. Poslední dobou (dřív to moc nebylo) mu strašně páchne z pusy, prostě má zkažené zuby, je z něj cítit naprosto nesnesitelný pach a mě to trápí. Nemám chuť se milovat, ani líbat. Nějhorší je, že nedávno mu to řekla i naše dceruška, nechce se s ním mazlit. Děti jsou upřímné, já to takhle do očí nedokážu říct. Nejhorší je, že po tom, co si umyje zuby, je to do 10 minut stejné. Je to strašné to takhle napsat, ale mně je z toho doslova špatně. Asi víte, jak to může narušit vztah… Ptala jsem se na to zatím jen jedné starší známé, která mi na to řekla, že její manžel to měl taky a že se s ním vůbec neštvala a vyhodila ho k zubaři, že takhle teda dál ne! Já to takhle bohužel neumím říct, nechci ho zranit. Prosím vás, jak byste to řešili doma vy?
Díky D.
D.

Stránky: [1]
mysicka1407mysicka1407
9.6.2009 v 20:31:43

No Verco ale ne vzdy, muze to byl problem s jicnem, mandlema, proc hned rakovina.

Michaela Knoppová

Anonym
9.6.2009 v 14:54:48

No vzhledem k tomu, že se takhle může projevovat i rakovina, bych si s manželem otevřeně promluvila a v první fázi ho poslala k zubaři.
Verča

Cvrček
8.6.2009 v 20:45:34

Můj kamarád měl zase ten problém, že mu děsně smrděly nohy (a nebylo to tím, že by si je nemyl). Oženil se a manželka to začala řešit. Nakoupila pudry na nohy, spreje do bot, kvalitní ponožky a donutila ho všechny ty věci používat. On o tom, že mu smrdí nohy, samozřejmě věděl, ale nevěděl jak to řešit…(chlapy – znáte to). Možná, že Váš přítel o tom ví, ale neví, co s tím udělat. Myslím, že se ho to nedotkne, když mu nakoupíte ústní vodu, zubní nit a poradíte, aby si čistil i jazyk (to opravdu hodně ovlivňuje zápach z úst) a v neposlední řadě mu doporučte návštěvu zubaře…

mysicka1407mysicka1407
8.6.2009 v 20:28:45

asi nezbyva nic jineho nez mu to rict. opravdu se muze jednat i o neco jineho.

Michaela Knoppová

Brmbulka
8.6.2009 v 19:57:35

muze jit i o zaludecni vredy

Sonča
8.6.2009 v 18:40:25

V klidu si s ním promluvte, protože se nemusí jednat pouze o problém zkažených zubů.

Danniella
8.6.2009 v 18:15:10

Já bych celou rodinu včetně sebe objednala k zubaři. Taky bych asi nevěděla, jak to říct. Řekla bych pak, že jsme nebyli už nějakou dobu u zubaře, tak jsem všechny objednala na tehdy a tehdy, trochu s předstihem, aby to nekolidovalo s prací apod.

HeloušekHeloušek
8.6.2009 v 17:57:54

Chápu, že je to nepříjemné – řešit takovéhle osobní věci. Jako první pomoc bych koupila v lékárně Mullerovy pastilky s olejem čajovníku australského – pro dezinfekci úst (k odstranění zápachu z úst), to by mohlo trochu zabrat. A za druhé to bude chtít jemně dotlačit k zubaři. Asi to bude chtít citlivě a ohleduplně. Použít takové věty jako … nechtěla bych se tě dotknout, myslím to v dobrém – pro tvé zdraví… prostě šetrně nasměrovat k zubaři. Jestli máte společného zubaře, tak ho třeba objednejte spolu s vámi nebo společně s dítětem – aby to bylo jakoby oklikou.

Ájík
8.6.2009 v 15:50:07

No, je to opravdu ošemetný problém, ale dovedu si představit, že vám to musí hodně vadit.
Nejlepší by bylo v klidu si sednout a opravdu jemně, ovšem přímo mu to říct…. zdůraznit, že jej máte velmi ráda, … a proto vám vadí, když na sebe nedbá. Zdůraznit, jak je zdraví zubů důležité pro zdraví celého organismu, třeba i že se o něj bojíte (takový neléčený kaz může vyvolat zánět i jinde v těle)- a potažmo že je vám to i nepříjemné.Bohužel, nic jiného vám poradit neumím, tohle se prostě musí řešit a jiná cesta, jak mu to sdělit, asi neexistuje. Musíte jen zapojit co nejvíce lásky a diplomacie…. když to podáte takto – i s patřičným důrazem na zdraví – váš partner to jistě pochopí a něco s tím udělá.
Zkuste mu uvařit odvar ze šlavěje – ten proti zápachu z úst taky pomáhá a pomůžete si aspoň do doby, než partner navštíví zubaře. Určitě bych to ale neodkládala. Hodně štěstí!

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist