Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Šití hráze stehyŠití hráze stehy
Lžičenka
8.6.2009 v 11:05:34

Dnes je to osmý den co jsem po porodu zašitá a pořád čekám, kdy mi začnou odpadávat ty stehy. Při prvním dítěti mi začly odpadávat už v porodnici. A teď nic, svědí, škrábou,lechtají… drží. Předpokladám,že se mají ztratit samy, ale začínám být nervozní… Jaké máte zkušenosti?

Stránky: [1] 2
Lžičenka
16.6.2009 v 12:23:30

Určitě jsou vstřebávací, jen mě překvapilo oproti prvnímu porodu, jak dlouho tam jsou. Netahala jsem je násilím,taky to zkraje nešlo (viz tahle debata),ale teď v neděli už jsem zlehka zatáhla a zůstal mi v ruce. Možná by opadl při dalším mytí??? ale mě to tam fakt vadilo, rozdíralo,proto jsem se tu ptala a toho tahání za šev se odvážila. Vnější stehy byly 3, kolik jich bylo uvnitř netuším,ale cancourky vykukovaly ven,šlo za ně tedy tahat :-) K pokoukání to přiznávám se, moc není,ale co se dá dělat, že :-)

MatildaMatilda
16.6.2009 v 11:07:48

Určitě je to tak:-) Já mám po třech porodech. Nastřižená pokaždé, takže i šitá pokaždé. Ale až napotřetí bylo těch stehů víc, vnitřní i vnější a opravdu mě to trápilo přesně jak psala Lžičenka, svědilo, lehtalo a zároveň rozdíralo kůži. Ale určitě bych za to netahala násilím, to taky nikde neradím. A ani jsem to nemyslela špatně:-) Jen si pamatuji na první pocit hrůzy po prvním porodu, jak jsem si opatrně to nateklé bolavé místečko osahávala a myslela jsem, že omdlím:-)

Corina
16.6.2009 v 8:52:49

Matildo, já jsem se po porodu a po zašití tam dole umývala jen velmi lehce a opatrně, cítit jsem něco cítila, ale nikdy by mě nenapadlo si něco vytahovat. Určitě to bude tím, že já byla zašitá dobře :-), i když si vzpomínám, jak to štípalo :-(. Je možné, jak popisuješ, že mohly odpadnout při mytí, aniž bych to postřehla, to jo..

Markittka.PMarkittka.P
16.6.2009 v 8:37:07

Jsou to ty vstřebávací, ale někdy trvá dlouho, než je to pryč, proto si to někdo vytahuje ještě, než se to rozpadne.

MatildaMatilda
15.6.2009 v 22:46:56

Tak ještě jednou – opravdu jsou to samovstřebávací stehy, holky, vzpomeňte si – jak jste se myly hned v porodnici, pokud jste byly šité, musely jste je cítit. Ony se prostě neztratí úplně, jen postupně vypadávají. A občas když někde právě nějaký ocásek trčí, tak může při pohybu dřít citlivé místečko a to je nepříjemné, když to dáme ještě do souvislosti s hojící se jizvou.
Jen jsem chtěla říct, že mě to sestřička z gynekologie doporučila zkusit lehoučce potahat, co jde vyndat, vypadne, co nejde, zkusit za pár dní znovu. Ony vypadávají i při mytí nebo utírání na záchodě, proto si některé na to nemusíte ani pamatovat. Ale normální stehy by vám musel vždycky vytáhnout lékař, na toto se používají jen vstřebávací.
Corino, to není nic k pokoukání, ale pokud máš víc vnějších stehů než jeden, dva, tak to při mytí prostě cítit musíš, pokud teda překonáš veškerý ostych a omýváš se důkladně:-)))) Já jsem měla 4 a ty „ocásky“ tam prostě trčely:-)

Corina
15.6.2009 v 21:59:04

Taky se divím, co píšou holky..mě v prodnici řekli, že dnes se používají už jen samovstřebávací..mě nic nikde netrčelo :-) tedy za sebe můžu říct, ani bych se tam nepodívala

Brmbulka
15.6.2009 v 20:44:29

dnes uz se nedavaji samovstrebavaci?

Markittka.PMarkittka.P
15.6.2009 v 20:13:07

S tím taháním pozor, ať se ta jizva nerozjede, mi to nabízela asistentka z těh.kurzu, jestli to nechci vytáhnout, když se za námi přišla po porodu podívat domů, může ti to vytáhnout i na gyndě.Já jsem si to nenechala, ale sama bych za to asi netahala(navíc je tam pěkně blbě vidět:-) ) Ale některé odpadnou, už když přes to jemně přejedeš žínkou ve sprše. Taky jsem to měla dlouho, ten poslední 2-3 týdny.

Lžičenka
15.6.2009 v 14:03:51

Tak v pátek mi vypadly první dva (venkovní) samy,v neděli jsem ze dva vnitřní, co vykukovaly, vytáhla, ostatní nešly a dnes mi vypadl ještě jeden kousek. Už tam mám viditelný jen poslední. Opravdu mi to trvalo 14 dní :-( Ještě mi podřely kůžičku naproti,brr. Hlavně že už jsou pryč…

MatildaMatilda
8.6.2009 v 21:37:54

Majo, to jsou vstřebávací stehy, na toto šití se jiné už nepoužívají, rodila jsem 3x. Ony se prostě nějak částečně rozpadávají, někdo to nepostřehne, já jsem je tam pořád cítila, jak ty konečky škrábou. Normální stehy by musel vytahovat lékař, ty samy nevypadnou.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist