Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Nevracení peněz obědů ve školeNevracení peněz obědů ve škole
malíček
6.6.2009 v 19:31:46

Vážená děvčata, mám na vás jeden dotaz. Vnuk chodí do 8. třídy a mají tam problémy s vracením peněz za obědy. Když vnuka odhlásím z obědů tak na oběd nejde to je pochopitelné,ale šéfka co je v kanceláři mi tvrdila, že ona peníze vracet nebude, protože některé děti sní více a některé míň a že tím se to vykonpenzuje.Vnuk marodil zhruba 3. týdny, byl odhlášený a za obědy platíme 400.-.
Co mě napadlo se hned zeptat kde to má ve školním zákoně dané, že nebude vracet za obědy. Vůbec to nedala vědět ani ostatním rodičům, že tam dělá velké změny, měla dát alespoň nějaký formulář, že budou změny ohledně obědů.
A co jsem se dozvěděla tak některým maminkám vůbec nestrhává celý školní rok za obědy- fakturace prý bude o prázdninách. Chci vidět ty maminky až budou muset zaplatit za 12. měsíců zaplatit 4800.-, začíná doba dovolených.Zdá se mi ta paní trochu chaotická.Poraďte mi prosím jak se mám bránit, kloudného slova z ní nejde dostat.

Stránky: [1] 2
Martaska
9.6.2009 v 9:11:56

No vida, to bylo rychlé vyřešení celé situace. Tak snad už bude vše v pořádku.

malíček
9.6.2009 v 7:58:43

Milá děvčata, rozřešení velkého problému je zde.Včera večer mi paní ředitelka napsala email, že je ráda, že jsem ji kontaktovala a ihned zašla za paní která to má na starosti. Prý se nestačila divit jaký mumraj má v papírech a že nestíhá? Tak jí milá paní ředitelka sdělila, že od Ledna 09 kdy nastoupila je dost dlouhá doba na zapracování a měla počítat s tím, že to bude namáhavá práce. Takže sjedná nápravu a celé prázdniny si musí dát všechny věci do pořádku a bude propuštěna.
Důvod: Nebyla jsem první co si stěžovala, ale všichni chodili pouze za šéfovou co má na starosti vybírání peněz. Nikoho asi nenapadlo, že si můžou jít stěžovat ještě výš.
V červenci provede vyučtování za celý rok 2008 a tento školní rok. Tak snad to bude všechno v pořádku.

TaHadTaHad
8.6.2009 v 9:08:40

To je tedy podivný způsob placení. To mi připomíná mou předchůdkyni – na nic neměla čas, všechno jí obtěžovalo a ve všem měla neskutečný chaos. Tohle je ale divné. Ona dělá i účetní? Já např. předávám podklady k inkasům naší účetní a ona to zadává do bank. Do spořitelny nosím disketu a nemůže se stát, že bych strhla jinou částku, než je stravné za skutečně přihlášené obědy. To nemá žádnou kontrolu a dělá si všechno jak chce??? Mě potom účetní dá seznam strávníků, kterým se inkaso z nějakého důvodu neprovedlo a potom žádám peníze v hotovosti nebo svolení k dalšímu inkasu z jejich banky.
Kdykoliv si může u mě strávník zjistit stav a je velmi snadné vytisknout doklad, kde je jasně poznat, kdy měl oběd přihlášený a kdy ne.

malíček
8.6.2009 v 7:54:52

Tak jsem dnes napsala e-mail ředitelce a všechno jsem ji tam napsala.Myslím, že ona o tom nemá ani páru co se tam děje. Takže uvidím co se vyřeší.

frančice
7.6.2009 v 20:51:45

To byste měli urychleně s ostatními rodiči vyřešit. Aby si paní potom nenapočítala něco úplně jiného. Zajímavé je, že někdo jiný to zvládal a ona nestíhá. My platíme obědy zpětně. Takže mi 15. července strhnou ze sporožira obědy za červen. Nevím, jestli bych si jednou za rok vzpomněla, kdy mělo moje dítě obědy odhlášeno a kdy ne. Tudíž, zda je vyúčtování správné.

Anonym
7.6.2009 v 13:30:04

U nás ve škole, platíme každý měsíc stejnou částku a jednou ročně na konci roku je vyučtování kdy nám vrací přeplatky.
Míša

Anonym
7.6.2009 v 13:25:18

U nás ve škole, platíme každý měsíc stejnou částku a jednou ročně na konci roku je vyučtování kdy nám vrací přeplatky.
Míša

zuzina
7.6.2009 v 9:11:29

Je možné,že přes účet je ,,vratek“ opožděný až o dva měsíce.Také platíme inkasem a zálohy se strhávají už kolem 25-tého v měsíci,takže např. za odhlášený oběd v březnu mi vrátí až v květnu,ale je fakt,že vždy vrátí:-)

…láska na celý život :-)

malíček
7.6.2009 v 9:02:13

Děvčata je to tak,všichni dostali číslo účtu a že si mají zřídit inkasní příkazy- kvůli strhávání obědů, ale ona se prostě neuráčí ani každý měsíc ty obědy strhávat, že nestíhá. My stravné raději platíme sami od sebe každý měsíc jednorázovým příkazem a z banky máme také potvrzení, že ona nepodává žádné platby na uhrazení. Počkáme do 15. června a pak tam zajdu.Nelíbí se mi to vůbec.
Dříve tam byla starší paní a stou to bylo v pohodě, nebyla jsem tam ani jednou, že by si nestrhávala. A této nové nepasovalo ani, když rodiče nosili peníze na ruku, že chodí moc brzy a že má moc práce- nevím jestli je brzy 15. dne v měsíci, ale myslím, že ne.
Akorát co mi nejde do hlavy tak kde bere peníze celý rok na elektřinu, faktury , výplaty apod. Kdybych byla vedoucí tak bych si to určitě hlídala lépe.
Ještě jeden dotaz -je možné, že když nepochodím u ředitelky můžu se obrátit na městský úřad? Určitě školu dotuje (doplácí na obědy), abych měla něco v rukávu.

radka2
7.6.2009 v 8:16:39

já myslím, že jste to spíš špatně pochopili:-) nám nevrací v průběhu roku a po odečtení odhlášených obědů na konci roku vrátí naráz. a že by maminky neplatili celý rok a pak naráz je nesmysl. asi fakt „chaotická“ šéfka:-)

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • děti, komunikace, výchova dětí, výchova dítěte, výchova, rodiče, dětství, rodičovství

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist