Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » mateřská versusu rodičovská a zdravotní pojišťovnamateřská versusu rodičovská a zdravotní pojišťovna
ctiradkactiradka
1.6.2009 v 22:25:22

Mám dotázek, z první rodičovské dovolené nastupuji na novou mateřskou dovolenou na další dítko, které se má narodit za 6 týdnů… Chtěla jsem toto nahlásit své zdravotní pojišťovně (protože předchozí pojištovna před třemi lety si přestup z mateřské na rodičovksou značila…), ale zaměstnankyně na pojišťovně mi dnes řekla, že jim nic hlásit nemám, že je to „jedno“. Já nevím, jestli ji věřit, nebo ne, protože moc důvěry ve mně nevzbudila, chci si to někde ověřit, aby mě potom někdo nenaháněl kvůli nějakému připadnému „dluhu“, nebo tak něco… Paní jsem moc dnes nevěřila, protože paní nějak pořád nerozlišovala dva základní pojmy, pořád mluvila, že podle ní „pokračuju v mateřské“, já jsem jí říkala, že „nepokračuju v mateřské, že končím rodičovskou dovolenou a nastupuju na novou mateřskou dovolenou s druhým dítkem, které se má narodit“ a ona pořád, že „pokračuju v mateřské“ a že jim tedy nemám co hlásit…

Tak nevím, opravdu je to jedno, jestli jsem na rodičovské nebo mateřské, mám to hodit za hlavu? Trochu mě zarazilo, že i „úřednice“ nerozlišuje rozdíl mezi pojmy (a jak to potom může někdo chtít po maminkách tady v dotazech, že…).
Děkuji

Stránky: [1] 2
ctiradkactiradka
3.6.2009 v 15:00:22

jo Markittko, to mě zaráží.. Já mluvím o RODIČOVSKÉ dovolené a oni mě opravují na „mateřská“ a já zase že „ne mateřská, ale rodičovská“ a oni na to, že to je jedno.. A potom si fakt člověk nemůže být jistý, jestli úřednice chápe, co po ní chci…… Jak říkám, to už zase nad tím jenom vzdychám a kroutím hlavou….

Markittka.PMarkittka.P
3.6.2009 v 13:32:28

Taky bych radila raději si to pohlídat.
V pondělí jsem se byla zaregistrovat na ÚP jako nezaměstnaná po 4leté RD a také vůbec nerozlišovali MD a RD, spíš, když já furt mluvila o RD, jako by se mě snažili poopravovat, jako by ten rozdíl nevěděli. U mě bylo ale jasné, co mi to vlastně skončilo(na MD se tam hlásit nemohu), jinak by to ani nešlo.
Z ÚP mě hned poslali na pojišťovnu – změna se má hlásit do 8 dní(nevím, jestli pracovních).I když jsou stejná instituce, mám to prý hlásit.
Také znám případy, kdy ani zaměstnavatel nehlásí změny(ač by měl), a pak jsou kvůli tomu problémy.
Takže za sebe, bacha na to, já bych to ještě zkontrolovala.

ctiradkactiradka
3.6.2009 v 13:21:26

quinty, ten úřad práce se „tam dostal“ proto, že u nás vyplácí RP „úřad práce – odbor státní sociální podpory“, prostě vyplácení sociálních dávek, jako RP, dětšké přídavky atd…spadá pod úřad práce. Já nejsem uchazečem o zaměstnání, protože mám platnou pracovní smlouvu, ale RP prostě vyplácí ÚP – odbor státní sociální podpory….

ctiradkactiradka
3.6.2009 v 13:19:37

Justyno, po dobu mateřské, (tedy když je mi vypláceno PPM), tak opravdu máš nárok na prolácení adekvátního dílu řádné dovolené…. U nás ve firmě dostanu taky zaměstnanecké benefity – to jsem nevěděla…, ale je to tak…. Bavím se tedy ale opravdu o mateřské, tedy 28týdnů, kdy beru PPM, nikoliv o rodičovské, která je pootm do dvou, tří, nebo čtyř let věku dítěte….

ctiradkactiradka
3.6.2009 v 13:16:57

já nejsem na úřadu práce, to jsem nenapsala… Já jsem jenom přirovnala, že ona úřednice mi tvrdila, že je jedno, jeslti ej někdo na mateřské, enbo rodičovské, já jenom přirovnala, že to jedno není… že na mateřské jsem jako „zaměstnanec“, PPM vyplácí OSSZ stejěn, ajko enmocenskou….. oproti tomu když je někdo na rodičovské, tak pobírá RP, který vyplácí úřad práce…. To byl jenom povzdech, když mi úřednice tvrdila, že je jedno, jestli sjem an mateřské, enbo rodičovské… Já nejsem na úřadu práce…

justyna
3.6.2009 v 11:55:08

taky na to koukám, jak můžeš na MD pobírat dovolenou a benefity ze zaměstnání?

Anonym
3.6.2009 v 11:23:04

Ctiradko, nějak teď nechápu, v jakém jsi vlastně postavení. Nemůžeš být přece na úřadu práce a najednou, kvůli mateřské, zaměstnanec.
Nebo to byl jenom příklad?
Qintrÿ

Anonym
2.6.2009 v 15:28:41

Já jsem nastupovala loni,hlásil to za mně zaměstnavatel,ale paní na poj. mi říkala,že ne všichni zaměstnavatelé to dělají,tak být tebou,tak si to raději ještě ověřím nebo to pošlu písemně,jak říkáš.
Majda

ctiradkactiradka
2.6.2009 v 14:16:01

Děkuju, taky jsem už nad tím uvažovala, že pošlu dopis doporučeně a budu mít alespoň něco v ruce, dkyby náhodou… Jinak je to tak, jsem stále zaměstnaná, nastupuju orpavdu na mateřskou, budou mi vyplácet PPM, akorát dnes to nevyplácí zaměstnavatel, ale OSSZ. Prostě JE velký rozdíl, jestli někdo končí jeden rodičák s prvním dítkem a anstupuje na druhý rodičák s druhým dítkem, nebo jestli nastupuje opravdu na mateřskou a bude pobírat PPM – to ať mi paní netvrdí, že je to jedno, protože já valstně budu teD´“zaměstnanec“, budu mít nárok i na prolacení dovolené, dostanu dokonce zaměstnanecké benefity..tak to rozhodně není to samé, jako když pobírám sociální dávku z úřadu práce – odbor státní sociální podpory… Jako kdyby mi tvrdila, ž eje jedno, jestli je někdo na dlouhodobé nemocenské, enbo je nezaměstnaný..taky to není totéž…

Ale to už opravdu spíše „filozofuji“, doručím jim to tam písemně….

Anonym
2.6.2009 v 13:33:17

Pokud nastupuješ na MD a máš pořád pracovní poměr, ze kterého ti zaměstnavatel bude vyplácet PPM, tak to pojišťovna bude vědět od něj.
Pokud si chceš být jistá, že jsi udělala opravdu všechno, tak pošli písemnou zprávu, že im to jenom dáváš na vědomí a je to. Pošli to doporučeně, i když dneska doporučený dopis moc neznamená, ale aspoň něco.
Qinty

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist