Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Co se jinam nevešlo » Bidetová sprška na WCBidetová sprška na WC
ZavaZava
29.5.2009 v 8:32:45

Poradny nabízí spoustu zkušeností a rad. Poprosím tedy o Vaše zkušenosti i já. Už delší dobu uvažuju o instalaci umyvadýlka se sprškou na mytí intimních partií na WC. Nemůžu vyřešit, na které straně by umyvadlo mělo být. Já jsem pro stranu po levé ruce při sezení na WC, manžel po pravé. Jsme všichni praváci. Přijde mi jednodušší vzít spršku do levé a pravou použít k mytí. Nebo je to jinak? A jak jste vyřešili utírání po mytí? Má každý na WC svůj ručník? Nebo volit papírové? Prosím uživatelky podobného, podělte se!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1] 2
Anonym
11.4.2011 v 13:15:33

Ahoj,já už mám bidetovou spršku asi 6 let a nemohu si ji vynachválit.Co se týče ručníku,nepotřebujete. Stačí vám jeden kus toal.papíru,protože sprška stříká jen tam, kam potřebujete. zd

Anonym
19.5.2010 v 20:05:54

Vážení, mám nemocnou páteř a torzní pohyby mi působí velké problémy. I když bydlím v paneláku, rozhodl jsem se v té malé místnůstce bez umývadla zřídit hyg.spršku. Byla možnost napojit spršku přímo na potrubí studené vody v byt.jádře, ale protože mám pod sebou sousedy a nerad bych je v případě netěsnosti spršky či poškození hadice (pořád by byla pod tlakem) vytopil, rozhodl jsem se pro následující řešení. Před hadici do spršky mám v byt.jádře předřazen elektroventil, který je otevřen jen v době chodu ventilátoru. Vlastní ovládání spršky se pak děje pomocí tlačítka ventilu na spršce. Po vypnutí ventilátoru se elektroventil samočinně uzavře. Pak vypustím do WC zbytek vody, co zůstal ve spršce a pověsím ji na držák (součást spršky) připevněný na příčce bytového jádra. A náklady – sprška 850,-Kč, elektroventil 900,- Kč, instalace (vč.kulového ventilu a hadice) cca 800,- Kč. Na studenou vodu jsem si brzy zvykl, nevadí mi. Nějaké osušování či další utírání je zbytečné.
František.

LienLien
21.2.2010 v 20:26:49

No koukám, že jsem to napsala špatně, jsem pravák, ale sprchu držím levou, ach jo, mě se ty strany pletou, já si to musela jít zkusit, jak jsem zblblá. :o(

ZavaZava
21.2.2010 v 15:20:53

Jé, holky, to je odpovědí!! Taková stará otázka… Na normální bidet není v paneláku místo, přesto by u nás aspoň sprška byla dost potřebná. Asi máte s tou pravou rukou pravdu. Jsem pravačka a sprchuju se taky pravou. Děkuju za vaše tipy!!

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

LienLien
20.2.2010 v 21:13:56

Zavo, bidet, to je můj sen. :o)) Osobně bych volila ten, co popisuje Marika, nebo takový, co voda stříká zespodu, tedy ruce volné, jinak se sprchuji tak, že sprchu v pravé, levou myji, jsem pravák, takže by mi přišlo praktičtější vpravo. No a asi jsem sama, ale já bych papír nechtěla, úplně vidím, jak mám všude takové ty užmoulané rozmáčené kousíčky a nejde to dolů, raději malý ručníček pro každého.

JovankaJovanka
20.2.2010 v 18:35:48

Zavo, my máme bidetovou spršku, je na pravé straně a vyhovuje nám to tak. K utírání psát nebudu, to už se tu psalo, papír je mnohem hygieničtější.

marika81
19.2.2010 v 22:43:41

Zavo, my bidet máme, sice zatím bez spršky, ale s otáčivým kloubovým kohoutkem, který se dá namířit na intimní partie…….jinak ho máme po pravé straně……a utírání bych řešila, jak psala Matilda papírovýma utěrkama, což je praktičtější, než pořád prát ručníky:))))

A jinak mi ho nepoužíváme, my ho máme nachystaný, až budeme s manželem v důchodu a nebudeme se moct utřít třeba………a jinak naši tchánovci ho používají spíše na odmočení noh, což nám doporučil instalatér, je to praktické, jen přisuneš židličku, nohy šup do do toho a odmáčíš, samozřejmě je bidet před tím řádně umytý, ale jak už jsem psala, my ho nepoužíváme na umývání partií, prostě jsme ho tam dali, že se nám naskytl za levno:)))

PeťkaPeťka
19.2.2010 v 22:17:01

Zavo, osobně bych volila sprchu do pravé ruky, pokud jsem pravák. Neumím si představit sprchovat se levou, to by bylo vody všude. :-)

Anonym
19.2.2010 v 22:14:37

Zavi, tak to koukám teda, ani mě nenapadlo se podívat na datum:-)
Zařazením si nelam hlavu, protože nad tím nikdo přemýšlet nebude.
Takže tuhle otázku ještě pořád nemáš vyřešenou?
Já myslím, že tady neřešíme jen životní otázky, ale problémy všeho druhu, Zavi, takže mě vůbec nepřišlo divné, že odpovídám na něco intimního. Samotnou mě to zajímá, protože si myslím – doufám – že tuto otázku doma taky řešit budeme.
Máš v tom nějaký přehled? Nedávno ukazovali v telce záchod s namontovanou sprškou přímo nějak pod speciálním prkénkem, na boku vedle záchodu máš elektronický ovladač a je to s průtokovým ohřívačem, takže vodička by měla být příjemně teplá. Říkala jsem si, že se schválně kouknu, kolik to asi stojí, paní tvrdila, že to “není drahé“:-)

Božínku, proč mě to pořád odhlašuje:-)
Matilda

ZavaZava
19.2.2010 v 21:31:05

Jen koukám, že to načasování je tak nešťastné!!! Mezi Bamisčiným Honzíčkem a Narozeninami maminky. Holky, fakt mě to mrzí, omlouvám se, ale reakce Anonyma bohužel přišla v nepravou chvíli..

Mé tvoření najdete na www.fler.cz/emart.

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist