Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Děti » Výchova a péče o děti » Děti, zvědavost, sexDěti, zvědavost, sex
Anonym
28.5.2009 v 9:55:14

Dobrý den,

mám syna, kterému bylo 8 let a nedávno se mi svěřil (jsem moc ráda, že mi „všechno“ říká), že když byl u známých na návštěvě přespat, spal s jejich stejně starou dcerkou v pokoji a zkusili sex. Byli prý v posteli a „skákali“. Přiznávám, že jsem z toho celkem vykolejená, nicméně to před ním nedávám najevo. Řekla jsem mu, že to je normální, když jsou děti zvědavé a že to vidí všude a to je asi přimělo TO vyzkoušet, ale že to je záležitost dospělých a děti tomu ještě nemohou rozumět. Myslím, že to chápe. Řekl, že TO už nebudou zkoušet….ale já na to stále musím myslet. Bojím se, abych někde ve výchově neudělala chybu, jestli jsem mu to správně řekla atd. Jsou to přece malé děti, proboha!! Budu moc vděčná za Vaše vyjádření či radu. B.
Bára
Bára

Stránky: [1] 2
zuzina
29.5.2009 v 12:29:50

Víš Baruš ty jsi možná chtěla zodpovědět otázku co je přiměřeně věku..to jsem řešila před nedávnem taky,ale každé dítě má potřebu informací jinou a některé se spokojí s informací že to tak je a některé chce hned vědět proč!Určitě se jim nemá lhát nebo říkat,že mají na to dost času,protože si ty informace nadou sami jiným způsobem a takhle aspoň víš co vlastně ví:-)

…láska na celý život :-)

Anonym
29.5.2009 v 12:17:42

Díky moc Quinty a všichni ostatní, musím se usmívat nebo dokonce chechtat, když čtu o tvém zážitku. Ty už dnes snad taky, ale musela to být pro tebe docela „pecka“. Docházím k závěru,, že opravdu je všechno, jak má být a nejdůležitější je, že se nebojí nebo nestydí s čímkoliv za mnou přijít a povídat si.
:)
Bára

Anonym
29.5.2009 v 12:00:13

Milá Baruško, je to podle mě součást správného vývoje tvého syna a jak říkají děvčata, otázka je, se za těmi slovy skrývá. Přece normální sex mít nemohli, teda snad.
Já svoje děti vychovávala před 25 lety, televize nebyla žádná, lehce dostupná literatura taky ne a i přesto mě přiváděly do takovýchto situací. Např. otázka taky 8letého syna-co je to panenská blána. O 2 roky starší syn nemohl pochopit, proč se starší ségra nejde uprostřed letního pařáku koupat. A tak jsme o tom všem mluvili a mluvili (přiměřeně věku)a najednou tu byla puberta, revoluce – doslova ve všem a už rodiče nepotřebovali k ničemu z tohoto. fakt je, že jedinou situaci jsem vůbec neřešila, protože jsem nevěděla jak. Přišla jsem k dětem do pokoje a ten mladší 8letý tam měl kamaráda, oba v poloze ležmo na posteli, stažené kalhoty a zkoušeli asi milostnou scénu. Tak jsem jenom zavřela dveře a odešla. Už jsem se o tom nezmínila a on taky ne. Možná 10 let mě občas napadala myšlenka, zda je a bude orientován spráným směrem. Chvála bohu jsou oba se správnými protějšky, ale byl to docela záhul.
Ale do dneška nemají problém s čímkoliv i z této oblasti přijít a radit se.
A to si myslím, že je to nejdůležitější.
Qinty

Anonym
28.5.2009 v 12:56:06

Já jsem hrozně šťastná, že se vším za mnou chodí. Alespoň prozatím. :)Mě je jasné, že on neví, jak na to.
Ale ráda bych věděla já, jak se mám v těchto situacích zachovat. Co mu říkat apod. Mluvím s ním narovinu, ale nemyslím si, že by bylo vhodné zacházet do detailů. Prostě by mě zajímalo, co je vhodné říkat klukovi / dětem v tomto věku….
Bára

zuzina
28.5.2009 v 12:21:25

Baruš nemyslím,že by ve svém věku přesně věděl jak se dělá sex,leda by byla poučená i ta holčička,ale myslím že to je velmi malá pravděbodobnost:-)Když jsem jezdila k tetě na prázdniny,tak bratranec měl asi 7 let a se sousedovic holčičkou-6 let si hráli ve stanu na rodinu a pak nám hlásili,že se milovali..tak jsme chtěli ať nám ukážou jak a on ji objal,dal jí pusu na tvář a řekl-no jak asi – tak?!
Buď ráda,že ti to říká a jestli s ním mluvíš na rovinu tak to bude brát normálně.Mě nedávno odbourala dcera,když se mě zeptala ,,mami co je to orgasmus?“Ať žijí odpolední pořady v televizi:-(

…láska na celý život :-)

Anonym
28.5.2009 v 11:19:52

Když to píšeš, zní to moc hezky. Byla bych ráda, aby to případně brali i rodiče té kamarádky…:)
Bára

Anonym
28.5.2009 v 11:18:11

Když to píšeš, zní to moc hezky. Byla bych ráda, aby to případně brali i rodiče té kamarádky…:)
Bára

PadméPadmé
28.5.2009 v 11:13:23

Pokud se té holčičky dotknul, vzal ji do náruče, pohladil ji … neměl by z toho mít špatné svědomí… to je přeci škoda, aby si něco tak něžného a krásného kazil :-))) Tyhle dětské lásky jsou tak krásné :-)

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Anonym
28.5.2009 v 11:08:04

Máš pravdu, jen jsem reagovala na to, když mi říkal, že z toho má spíš špatné svědomí atd. Snažila jsem se mu vysvětlit, že ty pocity sám pochopí později , až bude starší.. nevím, jestli se vyjadřuji správně. Ale určitě mu neříkám, že to nesmí dělat apod.
Bára

PadméPadmé
28.5.2009 v 11:03:22

Milá Báro, musím se tomu usmívat, v žádném případě se nesměji Tobě, ale té představivosti a tomu, jak se dospělý člověk zapotí, když má něco dítěti vysvětlit. Mám staršího syna než Ty a něco podobného už jsme doma řešili. Já jsem se v rozhovoru s ním úmyslně vyhýbala formulacím typu „děti tomu nerozumí“, „jsi na to malý“ apod. Říkala jsem si, že by to pak působilo jako lákadlo (tedy ještě víc :-))
Osobně si myslím, že to ke zdravému vývoji patří, děti si všímají odlišností a chtějí se vzájemně dotknout a podívat. Tuším, že jsme nebyli jiní :-))
Ráda vzpomínám na sebe, když jsem dostala svou první pusu u rybníka (ve 3.třídě).

… mít nervy jako ocelové špagáty :-D

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist