Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » VýživnéVýživné
Anonym
27.5.2009 v 7:18:01

Ukončení výživného (27. 5. 2009 v 06:55, od: anonymní)
Dobrý den,můj manžel se s dcerou vůbec nekomunikuje a teď odmaturovala. Doslechli jsme se, že chce jít studovat dál, ale toto nám nijak nesdělila. Můžeme již nyní přestat platit alimenty s tím, že až nám tuto skutečnost sdělí, že jí to doplatíme? Můžeme trvat na písemném sdělení o dalším studiu, nevíme ani na jakou školu jde a kam? A co když v září na VŠ nenastoupí a mi budeme zbytečně platit?

marta

Stránky: [1]
Anonym
28.5.2009 v 12:10:40

Marto,držte se,já to zažívám devět let.Jediné co mě drží nad vodou,je fakt,že můj manžel za to nervové vypětí,jak vy říkáte teror opravdu stojí.O tom,že to odnáší náš syn není pochyb,a to nemyslím pouze finance.Myslím na Vás a doufám,že se to jednou uklidní a Vaše,ale i moje situace se konečně vyřeší.
Jiřina

Anonym
28.5.2009 v 9:13:07

Marto-pod to bych se mohla podepsat!

Dáša

Anonym
28.5.2009 v 6:23:58

Dobrý den paní Jiřino, jsem pisatelka dotazu a naprosto s Vámi souhlasím, protože to co jsme si zažili lidský mozek nechápe a nikdy jsem nic podobného neslyšela. Prostě to byl 5 let teror (a svým způsobem trvá dodnes)a kdybych si dnes mohla vybrat, v životě už bych si chlapa se závazkem nevzala. Byla to moje největší chyba v životě a odnesly to i naše děti. Prostě chlapa se závazkem a bláznivou hysterkou – NEBRAT!!
marta

Anonym
27.5.2009 v 14:47:40

V tom případě se tedy omlouvám za „jedovaté řeči“ a názor člověka,který si co se týče dětí z předchozího manželství a výživného zažil svoje.Kdo si tím prošel,ví o čem píši,ostatní prominou.
Jiřina

EvakubEvakub
27.5.2009 v 14:36:54

Jiřino, proč ty jedovaté řeči!?!
Jovanka to určitě nemyslela zle. Je to zasloužilá matka :-) a nejspíš jen měla myslela na blaho toho děvčete. Pro někoho je i 20letá slečna děvčátko, hlavně pro její rodiče, ŽE !?!

Anonym
27.5.2009 v 14:27:17

Je vidět,že paní nebo snad slečna Jovanka je zřejmě z jiné planety a dosti nepochopitelně se vyjadřuje k tématu o kterém zjevně nemá ani páru,ŽE ???? Vždycky není všechno ideální a mnohdy i poměrně velká snaha rodičů stýkat se s potomkem z předchozího manželství nenese tížené výsledky.Vzhledem k tomu,že je dcera maturantka,není pravděpodobně „děvčátkem“,ale prakticky dospělým tvorem s vlastním názorem.
Jinak ovšem výživné pochopitelně musíte platit dál,jinak jak je výše uvedeno šlo by o trestný čin neplnění vyživací povinnosti.Hodně štěsí!!!!!
Jiřina

JovankaJovanka
27.5.2009 v 9:35:49

A co kdyby se pan manžel začal s dcerou stýkat? Měl by aktuální informace a jistě by to prospělo i tomu děvčátku….

Anonym
27.5.2009 v 7:52:06

dokud není zrušen rozsudek o výživném, musí samozřejmě platit. abyste mohli požádat o zrušení, vyzvěte ji k doložení potvrzení o studiu. pokud přestanete platit, je to trestný čin.
radka

Stránky: [1]Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.

 • výchova, děti, rodiče, maminka

  © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist