Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Je šance získat děti do péče?Je šance získat děti do péče?
lucisek
25.5.2009 v 10:18:56

Dobrý den, asi to bude trochu složitější. Manžel podal před rokem návrh na rozvod a na svěření dětí do jeho péče. Já jsem od něj odešla v únoru 2008 k rodičům, měsíc jsem měla u sebe děti, přihlásila je do školy a k doktorce, pak si pro ně na velikonoce přijel a pod výhružkou si je odvezl a už nevrátil. Nastoupila jsem do práce, našla si přítele a po půl roce jsem šla na nemocenskou s rizikovým těhotenstvím (teď mám měsíc před porodem). Nyní bydlím s přítelem v bytě, který koupil, mám tu i trvalé bydliště, nastoupila jsem na mateřskou (pracovní místo je mi drženo 3 roky), děti (8 a 10let) ke mě jezdí na prázdniny a chtěli by u mě zůstat. Manžel si to samozřejmě nepřeje, zatím neproběhlo žádné stání u soudu, jen on měl doma kontrolu ze sociálky, kde shledali u něj vše v pořádku. Ale děti se výrazně zhoršili ve škole, doma nemají teplou vodu, manžel nebyl schopen toto za rok co je má u sebe udělat, i když podniká a má vysoké výdělky (na nový velký LCD televizor a počítač peníze našel), děti bývají občas sami doma, zamčené, bez hlídání. Já platím na ně 2000Kč měsíčně, tenhle měsíc jsem nic neposlala a už děti straší tím, že mě nechá zavřít do vězení a že mě udá na sociálce. Mám vůbec nějakou šanci získat děti do péče, nemůžu dokázat, že bývají sami doma nebo že je pošle na půl dne ven a odejde pryč z bytu na návštěvu. Bral by soud v potaz to, že u něj nechtějí být? Jsou u mě nějaké věci, které by mi mohli u soudu spíše přitížit (těhotenství, mateřská)? Předem moc děkuji za odpověď.

Stránky: [1] 2
Danda
25.5.2009 v 14:28:59

Lucisku, je to opravdu složité pochopit. Ale jen bych Ti chtěla poradit, ať rychle pošleš alimenty – to je zrovna věc, která by Ti mohla 100% přitížit.

Danda
25.5.2009 v 14:27:09

Lucisku, je to opravdu složité pochopit. Ale jen bych Ti chtěla poradit, ať rychle pošleš alimenty – to je zrovna věc, která by Ti mohla 100% přitížit.

lucisek
25.5.2009 v 11:41:00

To mi přišlo, že žádá o svěření a chtěli po mě výdělek za posledních 6 měsíců. Děkuju ti za radu, začnu co nejdříve, přítel musí jezdit se mnou, nebydlíme přímo v Liberci a já ve svým stavu bych to busem a pěšo sama nezvládla.

Markittka.PMarkittka.P
25.5.2009 v 11:31:12

Jistě, že můžeš jít na sociálku. To jsem tím také chtěla říct. Domů ti to muselo přijít – papír, že žádá o svěření, apod… takže bych se tam vyjádřila k tomu – že nesouhlasím… a na socce ti s tím pomohou a řeknou, jak dál postupovat. Jinak se můžeš vyjádřit i u toho soudu, budou se tě ptát jestli s tím souhlasíš. Ale dle mého názoru(neodborného) – čím dřív to začneš řešit, tím líp, ať to nevypadá jako nezájem.

lucisek
25.5.2009 v 11:23:12

Střídavá péče u nás nejde, jsme od sebe 100km, každý v jiném okrese. A na tu sociálku můžu jít, i když podal on návrh nebo ne? To jsem nějak nepochopila.

Markittka.PMarkittka.P
25.5.2009 v 11:20:57

Omlouvám se, než jsem to poslala, nějak se ta debata rozrostla…
Myslím, že tvoje těhotenství není důvod k nesvěření do péče. Pokud děti bydlely s tebou, nechápu, co by chtěl policajtům říkat…

Markittka.PMarkittka.P
25.5.2009 v 11:17:49

Pokud ještě nemáte rozhodnutí o svěření do péče, máš šanci děti dostat do péče nebo se dohodnout na střídavé péči. Škoda je, že sis návrh na svěření nepodala ty. Zašla bych na sociálku, popsala jim situaci, řekla, že nesouhlasím se svěřením do péče otci a požádala o pomoc při sepsání potřebných podkladů – aby se mohlo udělat sociální šetření i u tebe a u soudu byly tyto podklady.

Jen trochu odbočím…kdyby mi přítel odvezl moje dítě, nechtěl by jej vrátit a ono by mělo trvalé bydliště u mě, velice rychle bych s tím začala něco dělat. Možná se budou taky ptát, proč jsi to neřešila dřív. V zájmu dětí taky není dobré jejich bydliště pořád střídat. Může se stát, že až budou s tebou, bude jim vzácnější otec a budou chtít být zas u něho, zvlášť bude-li je obdarovávat…známe děti.

lucisek
25.5.2009 v 11:15:20

Pardon, dala jsem aktualizovat stránku a odpověď se nahrála znova. Svěřeny do péče mu nebyli, ještě jsme neměli žádné stání. V té době kdy si je vzal, jsem byla bez páce, rodiče mě živili, i když velice neradi, nepomáhali mi nijak s hlídáním a když si je odvezl, řekla bych že si oddechli, odvykli si mít doma 2 malé děti. Jinak ti děkuju za reakce. Doufám, že mám nějakou šanci.

lucisek
25.5.2009 v 11:09:25

Je to nesmysl, ale bohužel už je to tak, byl schopný zavolat i policajty. Řekl mi, že pokud budu chtít děti, tak jedině když se k němu vrátim, to jsem odmítla. Jsem podle něj špatná matka, když jsem od něj odešla a pak si našla někoho jiného.

justyna
25.5.2009 v 11:07:45

Promin, ale mě to přijde nepředstavitelné, kdyby zavolal policajty, tak co?…Nepíšeš, že byly tehdy svěřené do péče ihned manžovi, jen že ti je prostě vzal, to jsi o ně nijak nebojovala? Určitě tě neobvinuju, jen mi to přijde pro mě nepředstavitelný. Přeju at ti tady holky poradí, já se v tom po právnické stránce nevyznám, jen mi to tak blesklo do očí, snad to dobřé dopadne

Stránky: [1] 2Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist