Provozujeme:     České-soutěže.cz     KrálovstvíLátek.cz     Termofor.cz        Partner:    Pro Alergiky 
Přišli jste jen na čumendu? ...i vy můžete být součástí všeho, co tu vidíte... stačí se zaregistrovat.

Diskutárna

Diskutárna » Rodinná (i jiná) témata » Práce, finance, právo » Budu trestaná?Budu trestaná?
Anonym
25.5.2009 v 9:08:20

Dobrý den, prosím naléhavě o pomoc.Paní si ode mě na sbazaru koupila tričko v hodnotě 130 Kč.Já jsem jí ho poslala obyčejně a ona tvrdí,že nepřišlo,a že sem jí podvedla,a tak mě udá na policii.Prý se podvod řeší jinak než krádež, že tam může jít třeba jen o stokorunu.
Sprostě mi nadává v mailu,podle příjmení se asi jedná o menšinu a slovník si fakticky nevybírá.
Vím že je chyba že jsem to poslala obyčejně,ale co když jí to přišlo a jen ze mě ještě tahá peníze?Nevím co dělat,jak je to s tím trestním stíháním za podvod?Že prý si mě policie zjistí přes účet z banky.Já si teď připadám,jako bych byla velký zločinec.Co mě prosímvás čeká,když jí ty peníze nevrátím?
Dana

Stránky: [1] 2 3 4 5
ctiradkactiradka
27.5.2009 v 21:51:17

Horempádem, pokud posíláš něco doporučeně, tak je to automaticky pojištěno n a500kč, takže kdyby se balíček ztratil, pošta vyplatí 500kč, at´je cena jakákoliv… Takže právě u posílání takovýchto drobností je to nejvýhodnější.. POkud bych kupovala něco fakt většího (na inzerát), tak bych tu dobírku stejně upřednostnila, ono u větší ceny zboží se už těch pár kaček za dobírku opravdu nepozná… Ale jak říkám, u doporučeného psaní je pojištěno na 500kč…

Horempádem
27.5.2009 v 21:30:03

Ctiradko, chápu a taky jsem to napsala

radka2
27.5.2009 v 20:21:55

dano, nějakýho vyšetřování ohledně podvodu bych se nebála. pokud neprokážeš, že balíček převzala (a to neprokážeš), tak holt zaplatíš (teda vrátíš). ber to tak, pokud přijdeš o peníze, nepřicházíš o nic důležitýho.
BTW:napadlo tě někdy, že je paní rozzuřená proto, že zaplatila a ono jí fakt nic nepřišlo?:-)

Sonča
27.5.2009 v 19:28:48

Dano, poslala bych jí bych jí zpět 150 Kč a máš po problémech. Za to, že se ztratil balíček, přece nemůžeš.

ctiradkactiradka
27.5.2009 v 14:18:34

jo horempádem, ale pokud si máš koupit třeba tričko za 50kč a máš si k tomu zaplatit dobírku 70kč, tak se Ti už nevyplatí to tričko kupovat, že…… O tom to taky je….

dano, nevím, jak je to na sBazaru, ale to, že jsi uvedal poštovné 20kč vůbec neznamená, že s tím „měla počítat“, že to bude obyčejně….Poštovné můžeš mít klidně i zdarma, je to Tvoje věc, že ho třeba platíš ze svého…. takže tohleto podle mne není argument, že se měla ozvat.. Prostě jsi uvedla takovou cenu a šmitec…. Uvidíš, jak to dopadne.

Horempádem
27.5.2009 v 14:17:22

Předchozí platí spíš pro Ctiradku, holt špatně koukám po jménech, pardon :-)

Horempádem
27.5.2009 v 14:16:27

Sončo, ano, pokud prodáváš v malém a dopředu se s dotyčnou dohodneš, že ona ti pošle penízky na účet a ty jí pak doporučeně balíček (který taky stojí peníze), tak není co řešit. Kupující musí brát na vědomí riziko, že pak bude nutné třeba balík dohledávat. To samé platí pro prodávajícího, který se holt musí smířit s tím, pokud se balík ztratí a pošta ho nedohledá (popř nebyl ani pojištěn), tak musí peníze vrátit, tak to prostě je.
Další věcí je, přečíst si řádně podmínky oněch internetových bazarů. Pokud je v podmínkách cosi stanoveno, tak je určitě dobré se toho držet.

Horempádem
27.5.2009 v 14:12:10

Majdo, špatně jsi mne pochopila. To co jsem psala ohledně peněz:

„Majdo, o zboží nepřijdeš, ale jde o to, že já bych zase neposílala zboží dříve, dokud nebudu mít za něj peníze (jako prodávající) a jako kupující by se mi nechtělo napřed poslat peníze a čekat milostivě na balík. „

Tím jsem chtěla říci, že jiná varianta než dobírka není pro mě adekvátní. Právě, že u dobírky neposíláš napřed peníze ani balík, prostě s převzetím zásilky zaplatíš a obě strany jsou spokojeny. Kupující má své zboží a prodávající má penízky.

Proto jsem řekla, že bych nikomu neposlala balík a čekala, jestli milostivě zaplatí nebo naopak někomu zaplatila a musela čekat, jestli vůbec něco pošle.

Takhle dobríkou je to fifty fifty :-D

Anonym
27.5.2009 v 13:57:14

Dobrý den,tak jsem tu znova. Paní mi prý se@e na prachy a s číslem mého účtu v ruce jde dnes na policii a podá na mě trestní oznámení za podvod.

Sončo v podmínkách jsem neměla nic napsáno,ani nevím, jestli na Sbazaru nějaké podmínky uživatelů jsou, nicméně poštovné jsem přičetla 20 Kč,tak myslím,že se mohla taky ta ženská ozvat,že to nechce poslat obyč. Ale to už je jen takové přemýšlení coby, kdyby…
Tak budu mít asi peklo, jak mi slíbila v mailu :-(
D.

Sonča
27.5.2009 v 12:54:59

Záleží, co máš napsáno v dodacích podmínkách. Jestli paní věděla, že posíláš balíček obyčejně a souhlasila s tím rizikem, nic bych jí nevrátila. Pokud ne, peníze bych jí vrátila. Nevím, jak na Sbazaru, ale na Mimibazaru bych za to chytla negativní hodnocení a měla bych po obchůdcích.

Jinak nedávno se mi stalo to samé, paní mi posílala nějaké věci, bohužel na 2x, jedno doporučeně, druhé obyčejně. Doporučená zásilka přišla, obyčejná ne. Věřila mi a bez problémů a jakýchkoli tahanic mi vrátila peníze.

Stránky: [1] 2 3 4 5Co nového na VD?

 • Védéčkoviny - přehled VD událostí uplynulého týdne.
 • Nové diskuze za posledních 7 dní
 • VD S.O.S. aneb Pomóóóc, já se tu nevyznám
 • KLUBko - uživatelský účet  Zaregistrovat se
  Zapomněl/a jsem heslo

  Přečtěte si nové komentáře

  Nepřehlédněte

  Náš tip

 • Těhotenství týden po týdnu a vše o těhotenství na webu Rodicka.cz.
 • Školní batohy pro prvňáčky i studenty. Výběr aktovek, tašek a školních potřeb, odborné poradenství.


 • © 2004 - 2016 VašeDěti.cz - Mgr.Petra Vymětalová. | ISSN 1801-2892 | Právní ujednání | | Redakce | Užitečné odkazy TOPlist